صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کارگردانان مشهوری که در فیلمهای خودشان بازی کردند

کارگردانان مشهوری که در فیلمهای خودشان بازی کردند

alfred hitchcock222

هیچ کارگردانی به اندازه آلفرد هیچکاک نقش‌های کوتاهی در فیلم‌هایش بازی نکرده. به نوشته ایندیپندنت، 37بار حضور هیچکاک در نقش‌های کوتاه در فیلم‌هایش، سبب ایجاد محبوبیت بیشتری برای او شد. اما همین مسئله نیز باعث شد تا حدی ذهن تماشاگران از موضوع اصلی فیلم منحرف شود.

هیچکاک پس از دریافت این موضوع برای جلوگیری از منحرف شدن ذهن تماشاگران از موضوع اصلی فیلم، اغلب در سکانس‌های ابتدایی فیلم‌هایش ظاهر می‌شد تا تماشاگران خط داستانی فیلم‌ها را گم نکنند. در فیلم “پرندگان” (1963) او را می‌بینیم که با 2سگ تریر خود از مغازه حیوانات همزمان با ورود تیپی هدرن (بازیگر اصلی زن این فیلم) خارج می‌شود. در فیلم “گرفتن دزد”(1955) نیز هیچکاک را در‌حالی ‌که در صندلی یک اتوبوس کنار کری گرانت (ستاره این فیلم) نشسته می‌بینیم. در فیلم “قایق نجات”(1944) نیز می‌توان چهره او را در عکسی تبلیغاتی درباره لاغری در روزنامه با مضمون قبل و بعد از لاغری دید.

به گزارش مووی مگ به نقل از همشهری، بعد از هیچکاک، کوئنتین تارانتینو نیز ازجمله کارگردانانی است که در فیلم‌های خود از “داستان عامیانه”(1992) گرفته تا فیلم “بیل را بکش”(2003) نقش‌هایی را عهده‌دار بوده است. البته قابل فهم‌تر است که بازیگرانی کارگردانی فیلم‌های خود را عهده‌دار باشند و به‌تدریج به حرفه کارگردانی روی بیاورند. کلینت ایستوود ازجمله بازیگرانی بود که در بیشتر فیلم‌هایی که خود ساخته بود، نقش ایفا کرده بود.

البته کلینت ایستوود ازجمله بازیگرانی بود که هم در فیلم‌های خود و هم در تعداد زیادی فیلم‌های دیگر در نقش بازیگر اصلی یا مکمل ظاهر می‌شد. او در نخستین فیلم خود “بریزی” (1973) نیز نقش کوتاهی را عهده‌دار بود.

استیون اسپیلبرگ در “برادران بلوز”(1980)، جان هیوستون در “گنج‌های سیرا مادره”، پیتر جکسون در “هات فاز”(2007)، وس کریون در “جیغ”(1996)، ترنس مالک در  “زمین‌های لم یزرع”(1973)، استنلی کوبریک در “چشمان کاملا بسته”(1999)، راب رینر در “بدبختی”(1990)، مارتین اسکورسیزی در “راننده تاکسی”(1976)، رومن پولانسکی در “محله چینی‌ها”(1974)، اولیور استون در “جوخه”(1986)، دیوید کراننبرگ در “مگس”(1986)، جورج لوکاس در “جنگ ستارگان اپیزود سوم: انتقام سیت”(۲۰۰۵)، کامرون کروو در “گزارش اقلیت”(2002)، هال اشبی در “هارولد و مائود”(1971)،‌ام نایت شیامالان در “حس ششم”(1999)، تاد فیلیپس در “مدرسه قدیمی”(2003)، دیوید و جری زوکر در “هواپیما”(1980) و فرانسیس فورد کوپولا در “اینک آخرالزمان”(1979) از معروف‌ترین حضور کارگردانان در فیلم‌هایشان به‌عنوان بازیگر است.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 کارگردان برترین تاریخ سینما را بشناسید! + تصاویر

انتقاد شدید کارگردان ایرانی از اهدای شیر ونیز به فیلم « جوکر » / سلیقه جشنواره با کاربران IMDB یکی شده!

ناامید کننده ترین فیلمهایی که کارگردانان مشهور ساخته اند! + تصاویر

موردی عجیب و باورنکردنی / کارگردان « باند 25 » فیلمبرداری را متوقف کرد تا بازی کامیپوتری « Red Dead Redemption 2 » را انجام دهد!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها