صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : تمام آنچه که باید درباره سریال « Vikings: Valhalla» بدانید + تصاویر

تمام آنچه که باید درباره سریال « Vikings: Valhalla» بدانید + تصاویر

وایکینگ ها: والهالا» (Vikings: Valhalla

اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که پس از شنیدن خبر اتمام سریال درام و تاریخی «وایکینگ ها» (Vikings)، محصول شبکه History، پس از فصل ششم احساس بدی دارید باید بدانید که اوضاع آن طور که فکر می کنید بد نیست زیرا یک سریال اسپین آف جدید با عنوان «وایکینگ ها: والهالا» (Vikings: Valhalla) توسط سرویس استریمینگ نتفلیکس پخش خواهد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، پخش سریال «وایکینگ ها» از سال ۲۰۱۳ آغاز شد و علاوه بر اینکه به یکی از موفق ترین سریال های تاریخ شبکه History تبدیل شد، به عنوان اولین سریال داستانی این شبکه مسیر جدیدی را برای برنامه ریزی پیش روی مدیران آن قرار داد. اگر چه «وایکینگ ها» یک سریال درام تاریخی شناخته می شود اما بخش های زیادی از داستان آن ساختگی بوده که شخصیت های واقعی و افسانه ای فرهنگ نوردیک (کشورهای اسکاندیناوی) را وارد اتفاقات واقعی تاریخی کرده و روابطی را بین آن ها شکل می دهد که واقعیت تاریخی ندارند. در فصل اول سریال به سرگذشت رگنار لاثبروک (تراویس فیمل) پرداخته می شود، یک شخصیت تاریخی جنجالی و قهرمان افسانه های اسکاندیناوی، و همسر لاگرثا (کاترین وینیک)، یک فرمانروای افسانه ای که او نیز شخصیتی جنجالی بوده و دیدگاه های متفاوتی در موردش وجود دارد.

بدین ترتیب می توان گفت که سریال «وایکینگ ها» اگر چه سریالی تاریخی است اما اهمیت زیادی به واقعیات تاریخی نداده و واقعیت و تخیل را در هم می آمیزد. همچنین در این سریال شاهد حضور شخصیت واقعی یک فاتح وایکینگ به نام رولو اهل نورماندی (کلایو استاندن) هستیم که در «وایکینگ ها» نقش برادر رگنار لاثبروک را بازی می کند. در فصول بعدی تمرکز داستان به سمت فرزندان رگنار و به ویژه بیورن آیرونساید (الکساندر لودویگ) و آیوار بی استخوان (الکس هوگ) کشیده می شود.

وایکینگ ها: والهالا» (Vikings: Valhalla

در تمام فصول، سریال «وایکینگ ها»، به خوبی سبک زندگی وایکینگ ها، اولین سفرهای دریایی مردمان نوردیک به انگلیس و فرانسه، درگیری های مداوم و بازی های سیاسی که در قرن هشتم و نهم میلادی در اروپا رایج بود به نمایش در می آید. اکنون سوال این است که با توجه به اینکه در ۶ فصل «وایکینگ ها» به این همه موضوع تاریخی مهم پرداخته شده، چه چیزی برای ارائه در اسپین آف آن باقی می ماند. در ادامه می خواهیم هر آنچه که در مورد اسپین آف «وایکینگ ها: والهالا» می دانیم را با شما به اشتراک بگذاریم.

تاریخ انتشار «وایکینگ ها: والهالا»

قبل از همه باید بگوییم که هیچ تاریخ انتشار دقیقی برای این اسپین آف عنوان نشده است. با توجه به اینکه ساخت این سریال جدید تنها در اواخر نوامبر ۲۰۱۹ توسط سرویس نتفلیکس اعلام شده، نمی توان انتظار داشت که به این زودی ها تاریخی رسمی برای انتشار آن در نظر گرفته شود. برای مقایسه، می توانید به سریال «ویچر» (The Witcher) که طی روزهای آینده از سرویس نتفلیکس منتشر می شود نگاه کنیم. ساخت این سریال در می ۲۰۱۷ به طور رسمی اعلام شد اما تاریخ رسمی انتشار آن دو سال و نیم بعد و در هالووین ۲۰۱۹ اعلام گردید. تاریخ انتشار سریال «ویچر» ۲۰ دسامبر اعلام شده که مصادف با نیمه سوم آذر ماه است و این بدین معناست که بین زمان تاریخ انتشار و انتشار واقعی سریال حدود دو ماه فاصله خواهد بود.

وایکینگ ها: والهالا» (Vikings: Valhalla

اگر چه نمی توان انتظار داشت که ساخت یک اسپین آف مانند «وایکینگ ها: والهالا» به اندازه یک سریال کامل مجزا و پرهزینه مانند «ویچر» زمان ببرد اما دلیل نیز وجود ندارد که تصور کرد تاریخ انتشار این اسپین آف به این زودی ها اعلام شود. علاوه بر سنت اعلام نکردن تاریخ دقیق انتشار تا دقایق آخر توسط نتفلیکس، مانع دیگری بر سر راه اعلام تاریخ انتشار برای «والهالا» وجود دارد و آن فصل ششم و پایانی «وایکینگ ها» است. هنوز پخش فصل ششم این سریال آغاز نشده (در هنگام نوشتن این مقاله) و قرار است از ۴ دسامبر (۱۳ آذر) آغاز شود و تازه در این تاریخ تنها انتشار ۱۰ اپیزود از فصل ششم که قرار است در دو بخش و در تعداد ۲۰ اپیزود منتشر شود هر هفته پخش خواهد شد.

انتظار می رود که ۱۰ اپیزود پایانی فصل هشتم تا اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر نشوند و هنوز هم تاریخی رسمی برای انتشار بخش دوم فصل هشتم اعلام نشده است. از آنجا که «والهالا» قرار است دنباله «وایکینگ ها» باشد، بدین ترتیب به نظر می رسد که تا پایان سریال اورجینال شاهد پخش اسپین آف آن نخواهیم بود. بدین ترتیب در بهترین و زودترین حالت ممکن می توان انتظار داشت که «وایکینگ ها: والهالا» در سال ۲۰۲۱ منتشر شود.

از عوامل و بازیگران «وایکینگ ها: والهالا» چه می دانیم؟

اگر سریال «وایکینگ ها» در ۵ فصل ابتدایی خود در کاری بسیار خوب بوده باشد آن کنار گذاشتن و کشتن شخصیت های اصلی بوده است. در فصل سوم شاهد مرگ سیگی، بیوه ارل هارلدسون و معشوقه رولو و اثلستن، کشیش و دوست رگنار، بودیم. فصل چهارم نیز با حذف اسلاگ، همسر دوم رگنار، شاه اکبرت، دوست و رقیب او و مهم تر و شوکه کننده تر از همه، خود رگنار، که تا آن زمان اصلی ترین شخصیت سریال بود به پایان رسید. در فصل پنجم «وایکینگ ها» نیز اگر چه شخصیت های بیشتری به داستان وارد شدند اما به همان اندازه نیز از شخصیت های آن کاسته شد و بدین ترتیب نمی شد با اطمینان گفت که فلان شخصیت هفته آینده نیز قسر در خواهد رفت.

وایکینگ ها: والهالا» (Vikings: Valhalla

بدین ترتیب شاید زمانی که فصل ششم «وایکینگ ها» به پایان برسد هیچ یک از شخصیت های اصلی باقی نمانده باشند که امکان بازگشت آن ها در «والهالا» وجود داشته باشد و صادقانه بگوییم که طرفداران «وایکینگ ها» نیز نباید امید چندانی به حضور شخصیت ها و بازیگران سریال اورجینال در اسپین آف آن داشته باشند. تاکنون هیچ صحبت رسمی در مورد بازیگران این اسپین آف وجود نداشته اما تایید شد که داستان ان در حدود یکصد سال پس از اتفاقات سریال «وایکینگ ها» رخ خواهد داد.

تا آن زمان حتی زندگی جوان ترین شخصیت های موجود در سریال «وایکینگ ها» نیز به پایان رسیده و بدین ترتیب شانسی برای دیدار مجدد رگنار، لاگرثا و رگنار در سریال اسپین آف وجود نخواهد داشت. با این وجود، در «والهالا» شاهد معرفی شخصیت هایی جدید بر اساس چهره های تاریخی و افسانه ای اسکاندیناوی خواهیم بود که از آن میان می توان به لیف اریکسون، فریدیس، هارالد هاردرادا و ویلیام فاتح اشاره کرد. هنوز هم نمی توان در مورد بازیگرانی که نقش این شخصیت ها را ایفا می کنند صحبت زیادی کرد.

داستان سریال «وایکینگ ها: والهالا» چیست؟

از زمان اعلام ساخت اسپین آف سریال «وایکینگ ها»، اطلاعات اندکی در مورد داستان آن فاش شده است اما این بدان معنا نیست که نتوان حدس هایی درست در مورد داستان آن زد زیرا دستکم شخصیت های اصلی این داستان را می شناسیم و برای اطلاع از داستان «والهالا» می توان به سرگذشت واقعی این شخصیت ها و تاریخ وایکینگ ها نگاه کرد. در میان شخصیت های وایکینگی که به آن ها اشاره شد، لیف اریکسون مشهورترین آن هاست. او شخصیتی بسیار مشهور بوده و ظاهراً اولین اروپایی بوده که آمریکای شمالی را کشف کرده (ظاهراً پیش از کریستف کلمب). همچنین گفته می شود که وی نیم قرن پیش از سفر کلمب در دل اقیانوس، و در قرن یازدهم میلادی پای در سرزمین واینلند (احتمالاً نیوفاوندلند، کانادا) گذاشته است.

وایکینگ ها: والهالا» (Vikings: Valhalla

بعد از آن نوبت فریدیس، خواهر لیف اریکسون، می رسد که گفته می شود در سفر به واینلند همراه برادر خود بوده است. اگر چه ویژگی های بدی به این زن نسبت داده می شود اما همواره از او به عنوان یک جنگجوی قدرتمند و ترسناک یاد می شود. هرالد هاردرادا نیز که حدود ۴۵ سال پس از لیف اریکسون به دنیا آمده به عنوان آخرین پادشاه بزرگ وایکینگ شناخته می شود و پیش از کشته شدن در حمله به انگلستان، برای به کنترل درآوردن نروژ و دانمارک بارها جنگید. جانشین او ویلیام فاتح، پادشاه نورمن بود که اگر چه از وایکینگ ها به شمار نمی آمد اما به عنوان تنها نواده رولو، ادعای داشت دودمان وایکینگی و پادشاهی بر قلمرو آنان را داشت. بعد از شکست هرالد هاردرادا، ویلیام انگلستان را فتح کرده و پادشاه شد. نبردهای این دو شخصیت به احتمال فراوان از اتفاقات اصلی داستان سریال «وایکینگ ها: والهالا» خواهند بود.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

5 سریال جذابی که بزودی منتشر خواهند شد + تصاویر

10 سریال برتر سال 2019 توسط منتقدان ایندی وایر انتخاب شد

تصاویری جالب از تیپ دیوید بکهام با الهام از سریال « پیکی بلایندرز »

انتقاد امیلیا کلارک از صحنه های جنسی سریال « بازی تاج و تخت » / فقط گریه می کردم!

ساخته شدن سریالی به نام « تهران » با موضوع هک فعالیت های هسته ای ایران

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها