صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : سلبریتی های تحصیلکرده هالیوود را بشناسید! + تصاویر

سلبریتی های تحصیلکرده هالیوود را بشناسید! + تصاویر

اما واتسون

در استعداد و زیبایی سلبریتی های موفق دنیا، از بازیگران گرفته تا خوانندگان، شکی نیست. اما بسیاری از آن ها از هوش بالایی هم برخوردارند که آن ها را قادر ساخته در زمینه های دیگری مثل علم، تحصیلات آکادمیک و تجارت عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه با تعدادی از سلبریتی های تحصیل کرده ی هالیوودی آشنا خواهیم شد.

اما واتسون

واتسون در سال ۲۰۱۴ در مقطع کارشناسی رشته ی ادبیات انگلیسی از دانشگاه براون آمریکا فارغ التحصیل شد. او مدتی از دوران کارشناسی اش را هم در دانشگاه آکسفورد انگلیس سپری کرد. واتسون در سال ۲۰۱۱ یک سالی را مرخصی تحصیلی گرفت تا بتواند برای بازی در یک فیلم در برابر دوربین حاضر شود.

یک سال بعد، واتسون از سمت سازمان ملل به عنوان سفیر حسن نیت انتخاب شد و سخنرانی پر شور و حرارتی هم درباره حقوق زنان داشت. او به راه اندازی کمپین HeForShe سازمان ملل برای گسترش برابری جنسیتی هم کمک کرده.

لوپیتا نیونگو

نیونگو، بازیگر برنده ی جایزه ی اسکار قصد داشت در رشته ی فیلمسازی تحصیل کند، به همین دلیل بعد از اپلای برای کالج همپشایر آمریکا، به این کشور نقل مکان کرد.

به گفته ی نیونگو او دوست داشت بازیگر شود اما در آن زمان هنوز آمادگی اقرار به این علاقه آن را پیدا نکرده بود، به همین دلیل فیلمسازی برای او حکم نقشه ی دوم را داشت و احساس می کرد در جامعه ای که او در آن زندگی می کرد قابل قبول تر از بازیگری بود.

نیونگو زمانی برنده ی جایزه ی اسکار شد که هنوز چند هفته ای تا فارغ التحصیلی اش از دانشگاه مانده بود.

366n Quo5634637

جیمز فرانکو

فرانکو اعجوبه ای در ریاضیات بود و در دانشگاه کالیفرنیای آمریکا مشغول به تحصیل بود اما همان سال اول دانشگاه را رها کرد.

فرانکو ده سال بعد به دنیای علم و دانش بازگشت و کلکسیونی از مدارک تحصیلی برای خود دست و پا کرد. او بعد از آنکه ظرف دو سال از دانشگاه کالیفرنیا فارغ التحصیل شد، به نیویورک نقل مکان کرد و برای تحصیل در رشته ی فیلمسازی وارد دانشگاه نیویورک شد، به دانشگاه کلمبیا و کالج بروکلین آمریکا رفت تا در رشته ی نویسندگی تحصیل کند، یک دوره ی نیمه حضوری شعر در کالج وارن ویلسون آمریکا گذراند و مدرک پی. اچ. دی خود در رشته ی زبان انگلیسی را از دانشگاه ییل آمریکا دریافت کرد.

فرانکو استاد دانشگاه هم هست و در دانشگاه های کالیفرنیا، کالیفرنیای جنوبی، نیویورک و کلمبیا، تدریس فیلمنامه نویسی و کارگردانی می کند.

جیمز فرانکو

ناتالی پورتمن

پورتمن از دانشگاه هاروارد آمریکا مدرک کارشناسی روانشناسی دارد. او با نام نتالی هرشلاگ که نام شناسنامه ای او است، در دانشگاه هاروارد ثبت نام کرد تا ناشناس باقی بماند اما استادانش متوجه شده بودند که او یک دانشجوی استثنایی است.

تا به حال دو مقاله از پورتمن درنشریات علمی به چاپ رسیده.

علاوه بر این ها شاید ندانید که پورتمن جز عبری، زبان مادری اش و همینطور انگلیسی به چهار زبان دیگر یعنی اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی و ژاپنی هم تسلط دارد.

ناتالی پورتمن

لیسا کودرو

کودرو در رشته ی زیست شناسی از کالج واسار آمریکا فارغ التحصیل شد و بعد از آن همکاری خود با پدرش در پژوهشی درباره ی تسلط نیمکره ای و انواع سردرد را آغاز کرد. پدر لیسا یک متخصص شناخته شده در حوزه ی سردرد است.

کودرو شش ماه بعد از فارغ التحصیلی اش، دنیای علم و دانش را به دنبال کار بازیگری رها کرد.

لیسا کودرو

مت دیمون

دیمون دانشجوی دانشگاه هاروارد آمریکا بود که در جریان یکی از تکالیف کلاس نمایشنامه نویسی اش ایده ی اولیه ی فیلم «ویل هانتینگ خوب» (Good Will Hunting) در ذهنش شکل گرفت. او بعدها این پروژه را با همکاری دوست دوران کودکی اش، بن افلک، که او هم در این فیلم بازی کرده، به سرانجام رساند. فیلمنامه ی این فیلم نوشته ی مشترک مت دیمون و بن افلک است.

دیمون درنهایت دانشگاه را به دنبال حرفه ی بازیگری رها کرد، اما جالب آنکه او در سال ۲۰۱۳ مدل هنری معتبر دانشگاه هاروارد را دریافت کرد.

مت دیمون

اشتون کوچر

کوچر امیدوار بود بتواند برای تحصیل در رشته ی مهندسی وارد دانشگاه ام آی تی آمریکا شود. اما بعد از آنکه یک بار محض تفریح و سرگرمی، دزدکی وارد ساختمان دبیرستانش شد، بورس تحصیلی اش را از دست داد. او در نهایت به دانشگاه آیووای آمریکا رفت اما در سن ۱۹ سالگی به دنبال کار مدلینگ، دانشگاه را رها کرد.

اشتون کوچر

ادوارد نورتون

نورتون فارغ التحصیل رشته ی تاریخ از دانشگاه ییل آمریکا است. او بعد از فارغ التحصیلی به شهر اوزاکای ژاپن نقل مکان کرد تا در آنجا به عنوان مشاور از طرف مؤسسه ی غیر انتفاعی متعلق به پدربزرگش به نام Enterprise Foundation فعالیت کند. کار این مؤسسه تأمین سرمایه و کارشناس برای پروژه های خانه سازی مقرون به صرفه است. نورتون در ژاپن به تحصیل در رشته ی آیکیدو پرداخت که نوعی ورزش رزمی است و زبان ژاپنی هم یاد گرفت.

ادوارد نورتون

جیک و مگی جیلنهال

مگی جیلنهال در دانشگاه کلمبیای آمریکا در رشته ی زبان انگلیسی تحصیل می کرد و وقتی دانشجوی سال بالا بود برادر کوچک ترش، جیک هم برای تحصیل در رشته ی ادیان شرقی وارد این دانشگاه شد. جیک در آن زمان حرفه ی بازیگری را هم شروع کرده بود و سال دوم دانشگاه بود که به دنبال موفقیت فیلمش، «آسمان اکتبر» (October Sky)، برای تمرکز بر کار بازیگری، دانشگاه را رها کرد.

جیک و مگی جیلنهال

آلیشا کیز

کیز که سابقه ی دریافت جایزه ی گرمی را هم دارد، وقتی هفت سال داشت شروع به یادگیری پیانوی کلاسیک کرد و چیزی نگذشت که برای تحصیل در رشته ی جز وارد مدرسه ی هنرهای نمایشی حرفه ای منهتن شد. کیز هنوز ۱۴ ساله نشده بود که آهنگ های خودش را می نوشت و در سن ۱۶ سالگی با نمره ی A در تمامی درس ها فارغ التحصیل شد.

کیز با دریافت بورس تحصیلی، وارد دانشگاه کلمبیای آمریکا شد اما بعد از چهار هفته از شروع کلاس های دانشگاهش به دلیل پیشرفت زیادی که در کار موسیقی داشت، مجبور به رها کردن دانشگاه شد. کیز فقط ۱۵ سال داشت که با شرکت کلمبیا ریکوردز قرارداد کاری امضا کرد.

آلیشا کیز

کشا

کشا، ستاره ی پاپ با وجود فعالیت جنجال برانگیزش در صنعت موسیقی، همیشه بچه ی بسیار درسخوانی بود. به گفته ی کشا، او عاشق فیزیک و ریاضیات بود و درس تاریخ هم برای او بسیار جالب بود.

کشا قصد داشت برای تحصیل در رشته ی روانشناسی و دین شناسی تطبیقی به کالج برنارد آمریکا رود اما تهیه کننده اش او را متقاعد کرد حرفه ی موسیقی را پی گیرد.

کشا

جودی فاستر

فاستر هنوز سه ساله نشده بود که می توانست به تنهایی بخواند. دوران کودکی او با حضور در کلاس های مدرسه ی فرانسوی

Le Lycée Français لس آنجلس و فعالیت در حرفه ی بازیگری سپری شد. او بعدها برای تحصیل در رشته ی ادبیات وارد دانشگاه ییل آمریکا شد و بعد از فارغ التحصیلی حرفه ی بازیگری را از سر گرفت.

جودی فاستر


 

خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

کدامیک از سلبریتی های هالیوود و ایران تحصیلات عالیه دارند ؟

شوخی جالب رابرت دنیرو با فارغ التحصیلان رشته هنر

ستارگان هالیوود برای تحصیل زنان جوان متحد شدند

عکس فارق التحصیلی مرلین مونرو به مزایده گذاشته خواهد شد + تصویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها