صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : تصاویر تشییع پیکر سیروس گرجستانی

تصاویر تشییع پیکر سیروس گرجستانی

تشییع پیکر سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون امروز ۱۴ تیر ماه در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرای تهران به خاک سپرده شد.

در مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری سیروس گرجستانی هنرمندانی چون فاطمه گودرزی، ابوالفضل پورعرب و افسانه بایگان حضور پیدا کرده‌اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، سیروس گرجستانی بازیگر سریال‌های خاطره‌انگیزی چون «شهریار»، «متهم گریخت» و «زن بابا» پنجشنبه ۱۲ تیر ماه از دنیا رفت. او به دلیل سکته قلبی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

تشییع پیکر سیروس گرجستانی

مراسم تشییع پیکر گرجستانی نیز به مانند بزرگانی چون محمدعلی کشاورز تحت تاثیر شیوع کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. در این مراسم حاضران به زدن ماسک توصیه می‌شوند و آن‌ها که ماسک ندارند، ماسک دریافت می‌کنند.

در این مراسم کامران ملکی عضو هیات مدیره خانه سینما در آغاز به فیلم‌هایی که پس از درگذشت گرجستانی در فضای مجازی می‌چرخید، اشاره کرد: «بعد از درگذشت ایشان با دیدن فیلم‌های بازی‌هایش در فضای مجازی همزمان که داشتیم به آثار بزرگ، ارزشمند و طنز او می‌خندیدم، چشمان‌مان پراشک بود و گریه می‌کردیم. او گریه کردن با لبخند را به ما آموخت. همانطور که در زندگی‌اش سعی کرد لبخند بر لب همه مردم بیاید و با تمام وجود تلاش می‌کرد در شرایط بسیار اسف‌بار که همه مردم دچار مشکلاتی بودند، لبخند را به سهم خود بر لبان مردم بنشاند تا قدری از اندوه آنان، کاسته شود.»

 تشییع پیکر سیروس گرجستانی

ابوالفضل پورعرب هم همین حرف را می‌زند. او که برای خداحافظی با دوست قدیمی‌اش آمده است، در توصیف او می‌گوید: «او تمام عمر تاوان داد، برای دیدن لبخند شما؛ با شما گریست و با شما خندید. خیلی سخت است در کنار دوست و رفیق سالیان دراز و خفته بر زمین، از او تعریف کنم. آنچه من باید تعریف کنم را شما دیده اید»

فاطمه گودرزی و صحبت از طرف خانواده گرجستانی

 تشییع پیکر سیروس گرجستانی

فاطمه گودرزی که از دوستان خانوادگی سیروس گرجستانی است، در این مراسم حضور دارد.  او می‌گوید:«از طرف خانواده آقای گرجستانی از مردم تشکر می‌کنم. فکر نمی‌کردم روزی بر سر مزار سیروس گرجستانی بایستم و درباره ایشان صحبت کنم. سیاوش (پسر سیروس گرجستانی) از من خواست که صحبت کنم. افتخار می‌کنم که در آخرین کار با او همبازی بودم. سعادت داشتم که کنار ایشان بازی کنم. سیروس گرجستانی عاشق خانواده و همسرش بود. همیشه در پشت‌صحنه از عشق به همسر و دخترانش می‌گفت. خیلی سخت است درباره مرد بزرگی چون او صحبت کنم. ما در کار آخر ۴۰ روز با هم کار کردیم و در هر لوکیشنی شاهد استقبال مردم از ایشان بودیم.»

افسانه بایگان: تا وقتی هستیم، قدر یکدیگر را بدانیم

 تشییع پیکر سیروس گرجستانی

افسانه بایگان هم در مراسم وداع با پیکر سیروس گرجستانی جملات کوتاهی بر زبان آورد. او از هنرمندی گفت که ذره ذره جایش را در دل مردم ایران باز کرد: «سیروس گرجستانی از هنرمندان افتاده و عارف مسلک بود. سال‌های سال با هنرش در دل مردم این سرزمین جا باز کرد و لبخندها بر لبشان نشاند. این داستان تکراری است، پس تا وقتی هستیم، قدر یکدیگر را بدانیم.»

 تشییع پیکر سیروس گرجستانی

سیاوش گرجستانی فرزند مرحوم سیروس گرجستانی هم درباره پدرش صحبت کرد. او درباره یکی از عادت‌های پدرش چنین گفت: «او همیشه شعرهایی که برایش ارسال می‌شد را روی آیینه می‌نوشت. آخرین شعر این بود «آنچه از سر گذشت، شد سرگذشت‌. حیف بی دقت گذشت اما گذشت. تا دو روزی خواستم فکری کنم. بر در خانه نوشتند درگذشت»


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

استایل و لباس های عجیب سریال « دل » خبرساز شد! + تصاویر

بازیگرانی که نتوانستند مجریان موفقی باشند + تصاویر

سریال های محبوب ایرانی که چند فصل از آنها ساخته شد + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها