صفحه اصلی > زرین سینمایی هفته : از تهدید بهنوش بختیاری تا گروگانگیری به دلیل تماشای مستند! / زرین سینمایی هفته ( شماره 213 )

از تهدید بهنوش بختیاری تا گروگانگیری به دلیل تماشای مستند! / زرین سینمایی هفته ( شماره 213 )

https://moviemag.ir/cinema/other/biography/6443-%D8%A8%DB%8C%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B1-robert-downey-jr

Zarinدر هفته ای که گذشت، یک پسربچه 6 ساله با دل و جرات استرالیایی وقتی دید یک سگ به خواهرش حمله کرده، سریع وارد معرکه شد و با هر روشی که بود سگ رو دور کرد و صورتش هم کلی زخمی شد.

بعد از این اتفاق، این بر و بچه های « انتقام جو » هرکدومشون اومدن یه ویدئویی از خودشون برای این بچه منتشر کردن و گفتن که جایزه ات پیش ما محفوظه … کریس اوانز و رابرت داونی جونیور از جمله بازیگرانی بودند که ویدئو منتشر کردن و یه قول هایی هم به این بچه دادن که یه هدیه خاص براش تهیه کنند.

از این رو، به دلیل آنچه که « مسئولیت اجتماعی سلبریتی جماعت » می نامیم، لوح زرینی را به این اونجرزی ها تقدیم می کنیم و امیدواریم که همیشه همینطور پیگیر مسائل اجتماعی باشن. حالا ما یه بار داشتیم تو کوچه راه می رفتیم، یکی داشت می دوید محکم خورد به ما جوری که ده متر پرت شدیم رو زمین و کلی زخمی شدیم. اومدم خونه میگم:« زحمی شدم » بابام میگه:« اشکال نداره ..باعث میشه قوی تر بشی » بعدشم یکی تو سرم زد و گفت:« تقصیر خودته که میخوری به ملتی که دارن می دون! »

طعم گیلاس

Zarinاین هفته خبر رسید که شرکت آمریکایی کرایتریون، برداشته فیلم « طعم گیلاس » خدا بیامرز عباس کیارستمی رو ترمیم و با کیفیت 4k منتشر کرده. به علاوه اینکه یه سی چهل دقیقه ای هم از پشت صحنه در این نسخه قرار داده که احتمالا کمتر دیده شد.

والا اینجا که کسی به فکر نیست، باز دم این شرکت گرم که یه دستی به سر و روی فیلمهای با ارزش سینمای ایران کشیده و آبرو داری کرده. از این رو، به دلیل آنچه که « چطوری با مرام؟ » می نامیم، لوح زرینی را به مهندسین شرکت کرایتریون تقدیم می کنیم و ازشون می خواییم یه سر به تاریخچه سینمای ایران بزنن و یه چند تا فیلم دیگه رو هم یه نگاهی بهش بندازن!

بهنوش بختیاری

68466آقا در هفته ای که گذشت، باز هم خانم بهنوش بختیاری یه حرکت تمشکی زد که باعث شد تو ستون این هفته ما باشه. ماجرا هم از این قرار بود که ایشون در صفحه اینستاگرامش پستی منتشر کرد و گفت:« آدم فلان باید اعدام بشه دیگه! » و از این حرفها که خودتون بهتر می دونید. اما چند لحظه بعدش پست رو مثل خیلی از پست های دیگه پاک کرد و بعد از چند روز هم دوباره یه ویدئو و متن منتشر کرد و بازم مثل همیشه به مخالفانش حمله کرد و گفت:« اوی با شمام! لات کوچه خلوتیدا… به شمارم زنگ بزنید حرف بزنید هم دیگه عواقبش با خودتونه!»

خلاصه، این چند هفته فقط ما از بهنوش خانم بختیاری تهدید و حمله دیدیم. از این رو، به دلیل آنچه که « همون همیشگی » می نامیم، تمشک زرینی را به این بازیگر تقدیم می کنیم و همین دیگه.

  ساکنان زمین

68466در هفته ای که گذشت، یک مورد تماشای مستند زوری در اکراین مشاهده شد!

ماجرا از این قراره که یه بنده خدایی در اکراین رفته 13 نفر رو گروگان گرفته و کلی بحران ایجاد کرده. حالا همه منتظر بودن ببینن گروگانگیر پول می خواد یا هرچیز دیگه، اما یکدفعه آقای مهندس گفت:« آقای رئیس جمهور، مستند « ساکنان زمین » رو بزار روی صفحه فیسبوکت و از ملت دعوت کن که نگاهش کنن تا ببینن حیوانات چه زجری میکشن!» در همین وضعیت هم یکی از گروگان ها گفته:« داااش ما رو گرفتی؟ اسلحه رو گذاشتی رو مغز ما از ترس به خودمون… حالا اومدی میگی حیوانات چه زجری میکشن؟ »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « مستند نگاه میکنی یا بفرستمت اون دنیا » می نامیم، تمشک زرینی را به این مهندس اکراینی تقدیم می کنیم که به روش گروگانگیری و خشونت تلاش کرد تا توجه مردم رو به معضلات حیوانات جلب کنه.

میکی رورک

68466در هفته ای که گذشت، میکی رورک مصاحبه ای انجام داد که مشخص بود کلی از دست رابرت دنیرو عصبانیه. قبل  از این، رورک گفته بود که دنیرو باعث شده اون در فیلم « مرد ایرلندی » بازی نکنه و کلی پول از دستش بپره. حالا دوباره استاد مصاحبه کرده و اینبار گفته: « اوی رابی! رفتی گفتی من دروغگو هستم؟ ببین شیر برنج، تا چند وقت دیگه یه توک پا دارم میام نیویو… به روح ننه ام قسم اگه جلوی چشمم باشی دیگه … استغفرالله! »

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « قاطی کردن میکی » می نامیم، تمشک زرینی را به این بازیگر تقدیم می کنیم که یه زمانی بچه خوشتیپ سینما بود و کلی دلربایی می کرد اما زندگی شخصی اش اینقدر نوسان داشت که دیگه نتونست جایگاه یه بازیگر معمولی رو هم حفظ کنه. چه کردی با خودت ای میکی!

سریال کره ای

68466آقا آخرین تمشک زرین هفته را هم به آن عزیز مسئولی تقدیم می کنیم که در واکنش به پس ندادن پول ایران توسط کره جنوبی، پیشنهاد کرده که سریال های کره ای از صدا و سیما پخش نشوند تا تلافی شده باشه!

والا من چیزی ندارم به این خبر اضافه کنم. از این رو، به دلیل آنچه که « راه کار اساسی و بی نقص برای حل معضلات » می نامیم، تمشک زرینی را به آن عزیز مسئول تقدیم می کنیم و امیدواریم با این تصمیم ایشان، کل صنعت سریال سازی کره جنوبی ورشکست بشه و تازه اون جونی که سینمای کره بابت درو کردن اسکار با « انگل » گرفته هم به خاک سیاه بشینه! اصلا فکر کنم این تصمیم باعث بشه بر و بچه های « جومونگ » همه با هم بریزن ایران به خواهش و التماس بیفتن که دوباره سریال هاشونو پخش کنیم!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های ” لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر”  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها