صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : جنگ قضایی فرانک دارابونت و AMC بر سر « واکینگ دد » ادامه دارد

جنگ قضایی فرانک دارابونت و AMC بر سر « واکینگ دد » ادامه دارد

فرانک دارابونت

نبرد قضایی بر سر سهم فرانک دارابونت از سریال «واکینگ دد» با شبکه ای‌ام‌سی هنوز ادامه دارد.

فرانک دارابونت دعوی حقوقی خود را بر سر سهمی که از سریال «واکینگ دد» باید نصیبش می‌شده، ادامه می‌دهد. وی نخستین بار در سال ۲۰۱۳ شکایت کرد و گفت باید ۲۸۰ میلیون دلار دریافت کند چون کارمزدی که شبکه برای او در نظر گرفته بسیار پایین است. در سال ۲۰۱۸، او یک شکایت دیگر ثبت کرد و گفت باید از اقلام سودزای دیگر از جمله ویدیوهای خانگی و کالاهای مرتبط هم پول دریافت کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، دارابونت و ای‌ام‌سی سر این مسئله تفاهم ندارند که تعریف درآمدی او تحت قراردادش چطور باید انجام شود و ای‌ام‌سی قبول ندارد که دارابونت «خدمات تهیه‌کنندگی و اجرایی برای تمام اپیزودهای فصل دوم» را ارایه داده باشد.

 بعد از یک پیروزی بزرگ در نبردی مشابه مقابل رابرت کرکمن خالق کمیک بوک‌هایی که سریال «واکینگ دد» بر پایه آن ساخته شده و چهار ذی‌نفع دیگر، ای‌ام‌سی خواستار بررسی دوباره پرونده دارابونت است.

یکی از مسائل اصلی مورد بحث در دور جدید دعوی قضایی بین دارابونت و ای‌ام‌سی، تعریف این شبکه از میزان درآمد دریافت خالص تنظیم‌شده یا MAGR است.

قاضی جوئل ام. کوهن در جدیدترین نظرات خود در مورد این پرونده نوشته است: «تعیین اینکه آیا ای‌ام‌سی عملکردی غیرمنطقی یا بدطینت در ارتباط با تعریف و اعمال MAGR داشته تا بتواند شرایط منصفانه قراردادی را زیر پا بگذارد مسئله‌ای است که نیازمند ارایه حقایق و شواهد دقیق‌تر به دادگاه است.»

اورین اسنایدر وکیل شبکه ای‌ام‌سی در این پرونده ابراز امیدواری کرد که پروسه قضایی به نفع موکلش پیش برود و گفت تا به حال تعدادی از ادعاهای دارابونت در این پرونده رد شده است.

وی گفت:‌ ما مطمئن هستیم در این دادگاه پیروز می‌شویم، درست همانطور که چند ماه پیش در پرونده کرکمن در لس آنجلس پیروز شدیم.

اما دیل کینسلا وکیل دارابونت گفت ای‌ام‌سی تا به حال تلاش داشته از دادگاه اجتناب کند و جدیدترین نظرات قاضی به این معنی است که شبکه دیگر نمی‌تواند این کار را بکند.

در ماه آوریل جلسات دادگاه این پرونده ادامه پیدا می‌کند.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 لحظه مهم « بازی تاج و تخت » که تماشاگران را ناامید کرد! + تصاویر

استایل گردی هنرمندان جهان در کریسمس 2021 + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها