صفحه اصلی > گزارش ویژه : از جنگ جهانی دوم تا تنهایی و خیانت! / پیشنهاد فیلم و سریال آخر هفته (شماره 18)

از جنگ جهانی دوم تا تنهایی و خیانت! / پیشنهاد فیلم و سریال آخر هفته (شماره 18)

در حال و هوای عشق (In the Mood for love‎):

 

در حال و هوای عشق (In the Mood for love‎): « در حال و هوای عشق » یکی از تحسین شده ترین آثار کارگردان مشهور چینی، وونگ کار وا است.

داستان این فیلم درباره زن و مردی است که به دلیل مشغله همسران شان در تنهایی به سر می برند تا اینکه متوجه حقایقی درباره همسرانشان می شوند و…

« در حال و هوای عشق » مانند اغلب فیلم های وونگ کار وا، امضای شخصی این کارگردان را دارد. احساسات و اتمسفر موجود در فیلم تماشاگر را در خود عرق می کند به طوریکه تماشاگر خود تبدیل به یکی از شخصیت های فیلم می شود. موسیقی جادویی فیلم را هم فراموش نکنید که هنوز هم یکی از بهترین های تاریخ سینماست.

نمره آی ام دبی بی: 8.1

نمره متاکریتیک: 85

آلکساندر و فانی (Fanny and Alexander):

آلکساندر و فانی (Fanny and Alexander): شاید با شنیدن نام اینگمار برگمان به یاد شاهکارهای معروف این کارگردان سوئدی بیفتید اما در میان آثار پر سر و صدای او، فیلم « Fanny and Alexander » قرار دارد که تازیانه ای به جهل و تعصب است.

داستان فیلم درباره فانی و آلکساندر است که زندگی آرامی را در کنار والدین شان می گذرانند تا اینکه پدر از دنیا می رود و مادر با یک کشیش خشک مذهب ازدواج می کند و زندگی آن ها به جهنم تبدیل می شود.

« آلکساندر و فانی » سرشار از استعاره و ضدیت با تعصبات است. بسیاری « Fanny and Alexander » را به نوعی وصیت نامه هنری برگمان می دانند که با با زبان سینما تعریف و در تاریخ ماندگار شد. برگمان پس از ساخت این فیلم خود را از سینما بازنشسته کرد.

نمره آی ام دبی بی: 8.1

نمره متاکریتیک: 100

ارتش سایه ها (Army of Shadows):

ارتش سایه ها (Army of Shadows): این فیلم توسط ژان پیر ملویل در سال 1969 ساخته شد و یکی از مهمترین فیلم های کارنامه هنری این کارگردان محسوب می شود.

داستان این فیلم در دوران جنگ جهانی دوم و زمانی که فرانسه تحت اشغال آلمان قرار گرفته روایت می شود و داستان گروه مقاومتی را روایت می کند که می خواهند شرایط را تغییر دهند.

« ارتش سایه ها » تراژیک است و با به تصویر کشیدن دقیق گوشه هایی از رنج فرانسویان در دوران اشغال، روح تماشاگر را متاثر می کند. ژان پیر ملویل با روایت قصه مقاومت، بر حفظ آرمان در مقابل فردیت تاکید می کند و در عین حال دستاوردهای فرانسویان را برای نسل های بعد یادآور می شود. تماشای « ارتش سایه ها » از حیث تاریخی می تواند جذابیت های بسیاری داشته باشد.

نمره آی ام دبی بی: 8.2

نمره متاکریتیک: 99

 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها