صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : سفر مصیبت بار مورتنسن با کشتی دراکولا

سفر مصیبت بار مورتنسن با کشتی دراکولا

745632

 ویگو مورتنسن برای بازی در نقش اصلی فیلم «آخرین سفر دمتر» دعوت به همکاری شده است. این درام دلهره آور، بازگویی دوباره قصه دراکولا است.

این بازیگر قرار است در این فیلم در نقش هنری کلمنز بازی کند. «آخرین سفر دمتر» چند سالی است که قرار است جلوی دوربین برود.

کارگردانی فیلم را نیل مارشال به عهده دارد که شال قبل درام پرتنش خانوادگی او «نوادگان» با بازی جورج کلونی، موفقیت مالی و انتقادی فراوانی کسب کرد.

قصه «آخرین سفر دمتر» در ارتباط با سفر کشتی مصیبت زده تجاری است که تابوت دراکولا را با خود حمل می کرد و از ترانسپلوانیا راهی انگلستان بود.

اما زمانی که این کشتی به مقصد می رسد، کسانی که سوار آن می شوند متوجه این نکته می شوند که تمام سرنشینان آن در طول سفر به قتل رسیده اند.

شنیده ها حکایت از آن می کند که بن کینگرلی هم قرار است در نقش کاپیتان این کشتی، با این پروژه دلهره آور همکاری کند.

همچنین نومی راپاسه که به مدد موفقیت «پرومتوس» ریدلی اسکات تبدیل به چهره مطرحی شده، نقش مهمی در فیلم بازی می کند.

فیلم نامه «آخرین سفر دمتر» را براگی سوت نوشته که کار قبلی اش «فصل جادوگری» هم حال و هوایی دلهره آور داشت.

تهیه کنندگان «آخرین سفر دمتر» از آن به عنوان یک «بیگانه» قرون وسطایی اسم می برند که نام و خاطره دراکولا را دوباره زنده می کنند.

اشاره آن ها به درام دلهره آور و علمی تخیلی «بیگانه» (۱۹۷۹) ساخته ریدلی اسکات است که خدمه یک سفینه فضایی در داخل این سفینه گرفتار یک موجود بیگانه فضایی می شدند که تمام آن ها را از بین می برد.

در قصه «آخرین سفر دمتر» این هیولای فضایی جای خود را به جسد دراکولا داده و سفینه فضایی هم تبدیل به یک کشتی در حال حرکت شده است.

هنری کلمنز که ویگو مورتنسن قرار است نقش او را در فیلم بازگو کند، به نوعی راوی قصه است که ناخواسته مجبور به سفر با این کشتی مصیبت زده می شود.

این بازیگر کانادایی تبار قبل از این در درام های اجتماعی و غیرمتعارف «جاده» و «تاریخ خشونت» بازی کرده که هر دو از محصولات موفق چند سال اخیر سینمای کانادا هستند.

خبرگزاری فارس

ذره بین : چقدر پیچ می دهند یک داستان ساده را !

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها