صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : توضیحات تارانتینو درباره استفاده مکرر از نمای «پا» در فیلم هایش!

توضیحات تارانتینو درباره استفاده مکرر از نمای «پا» در فیلم هایش!

تارانتینو

فیلم های تارانتینو مملوء از «تارانتینوئیسم» هایی است که بی درنگ معلوم می سازد فیلم چه کسی را تماشا می کنید: صدای ترق و تروق، دیالوگ هایی سرشار از فرهنگ عامه، موسیقی متن التقاطی، خشونت شدید کاریکاتوری، و پا.

این کارگردان برنده ی جایزه اسکار بارها به استفاده ی بیش از اندازه و بی دلیل از تصویر پای زنان در فیلم های خود متهم شده است. در آخرین فیلم او «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) تعداد این نماها از همیشه بیشتر بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، حالا تارانتینو به دفاع از علاقه ی خود به نمایش پا در فیلم هایش برآمده و به مقایسه ی عادت خود با کارگردانانی همچون لوئیس بونوئل و آلفرد هیچکاک پرداخته است.

تارانتینو در مصاحبه ی جدیدی گفته: «حرف های مردم درباره اش را جدی نمی گیرم. در فیلم های خیلی از کارگردان های خوب کلی پا وجود دارد. صرفاً به خاطر کارگردانی خوب است. قبل از من لوئیس بونوئل، یک کارگردان دیگر بود که می گفتند فتیش پا دارد. هیجکاک هم به همین متهم شده و سوفیا کاپولا هم همینطور.»

در تقریباً همه ی فیلم های تارانتینو تصاویری از پا وجود دارد؛ از راه رفتن اوما تورمن با پای برهنه و صحنه ی رقص فیلم «داستان عامه پسند» (Pulp Fiction) گرفته تا نماهای بیش از اندازه از پاهای برهنه ی مارگو رابی و مارگارت کوالی در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود».

این صحنه ها به قدری قابل توجه بودند که برد پیت، بازیگر فیلم، در سخنرانی ای که بعد از دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای نقش آفرینی اش در همین فیلم از انجمن بازیگران فیلم داشت، به شوخی از پاهای رابی و کوالی تشکر کرد.

در میان فیلم های تارانتینو، «بیل را بکش: بخش یک» (Kill Bill: Vol 1) حاوی یک صحنه ی کامل از تلاش اوما تورمن برای تکان دادن انگشت شست پای خود بود و در فیلم «حرامزاده های لعنتی» (Inglourious Basterds) صحنه ای بود که در آن کریستوف والتز کفشی را به پای دایان کروگر می کرد، چیزی که به نظر می رسید اشاره ای به داستان «سیندرلا» باشد.

برخی بازیگران زن درباره ی نمایش زیاد پاهای خود در فیلم های تارانتینو صحبت کرده اند. رابی گفت از پا برهنه اینور و آنور رفتن لذت می برد و دایان کروگر هم گفت تارانتینو قبل از صحنه ی مربوط به او اطمینان حاصل کرده بود که ناخن های پای کروگر پدیکور شده باشند. مارگارت کوالی اما تمایلی به نمایش پاهای خود در فیلم ها نداشت.

کوالی در اینباره گفت: «من به تارانتینو گفتم “کوئنتین این فکر خوبی نیست. من پاهای خوبی ندارم.” خیلی درباره اش بحث کردیم، من، کوئنتین و برد پیت. آن ها می گفتند مشکلی نیست ولی من می گفتم: “نه بچه ها ببینید پاهای من واقعاً خوب نیستند.”»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها