صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : جانی دپ بازیگر نقش لویی پانزدهم شد

جانی دپ بازیگر نقش لویی پانزدهم شد

جانی دپ لویی شونزدهم

جانی دپ در اولین نقش بزرگش پس از اینکه اتهامات همسر آزاری و رابطه اش با همسر سابقش، امبر هرد، او را از عرش به فرش رساند، شخصیت لویی پانزدهم را بازی خواهد کرد که یکی از جنجالی ترین شخصیت های تاریخی و پادشاهان فرانسه بوده است. کارگردانی این فیلم را مایوین، فیلمساز فرانسوی بر عهده داشته و قرار است فیلمبرداری ها از تابستان پیش رو آغاز شود. جانی دپ ۵۸ ساله از زمانی که به خشونت خانگی علیه هرد متهم شده، شرایط خوبی نداشته و نقش چندانی نیز بدست نیاورده است.

این بازیگر سرشناس هالیوودی پس از رأی دادگاه به نفع امبر هرد در شکایتش از همسر سابق خود و روزنامه سان که او را همسر آزار نامیده بودند، بازی در قسمت های بعدی فرانچایز t Fantastic Beasts را از دست داد و علیرغم داشتن قرارداد و حتی بازی کردن در چند سکانس کوتاه، از نقش گریندلوالد در این فرانچایز کنار گذاشته شده و مدس میکلسن جانشین وی شد. آخرین باری که دپ در یک پروژه بزرگ دیده شده در سال ۲۰۲۰ و فیلم Minamata بوده که در آن نقش روزنامه نگار و عکاسی واقعی به نام دبلیو یوجین اسمیت را بازی می کند. دپ در حال حاضر مشغول بازی در مینی سریال انیمیشنی Puffins است.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، هیچ اطلاعاتی در مورد تازه ترین پروژه سینمایی جانی دپ منتشر نشده اما کارگردان فرانسوی پروژه اعلام کرده است که در این فیلم تاریخی به ماجرای آخرین معشوقه شاه لویی پانزدهم، ژان دو باری خواهد پرداخت. قرار است این فیلم طی سه ماه و در لوکیشن های مختلفی در پاریس فیلمبرداری شود اما بخش اعظم داستان فیلم در کاخ ورسای خواهد گذشت. دپ که سال ها همراه با شریک زندگی سابقش ، ونسا پارادیس، در فرانسه زندگی می کرده، باید روی زبان فرانسوی خود کار کند زیرا احتمال دارد که زبان فیلم فرانسوی باشد. ورایتی گزارش داده که اگر چه دپ به زبان فرانسوی مسلط است اما لهجه آمریکایی او کاملاً پیداست و به همین دلیل باید روی لهجه خود کار کند تا بتواند بازی قابل باوری در نقش یک پادشاه فرانسوی داشته باشد.

لویی پانزدهم به مدت ۵۹ سال بر فرانسه حکمرانی کرد که طولانی ترین دوران زمامداری پادشاهی در فرانسه است. او در میان طرفدارانش با لقب Le Bien-Aime به معنای «بسیار محبوب» شناخته می شد. لویی پانزدهم در ۱۰ می ۱۷۷۴ درگذشت در حالی که به دلیل اتهام عیاشی و فساد محبوبیت چندانی در بین مردم و درباریان نداشت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها