صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : ژان کلود ون دام از دنیای بازیگری خداحافظی کرد

ژان کلود ون دام از دنیای بازیگری خداحافظی کرد

ژان کلود ون دام

ژان کلود ون دام (Jean Claude Van Damme) بازیگر و رزمی کار مشهور بلژیکی می خواهد پس از انتشار تازه ترین فیلمش که یک ماجراجویی مبارزه ای تن به تن دیگر است، از دنیای بازیگری خداحافظی کند. بعد از اینکه توانست در دنیای هنرهای رزمی بلژیک برای خود نامی دست و پا کند، ون دام در اوایل دهه ۸۰ میلادی و با رویایی بازیگر شدن به ایالات متحده نقل مکان کرد. بعد از بازی در نقش های کوچک در فیلم هایی مانند No Retreat, No Surrender و War and Remembrance، ژان کلود ون دام با بازی در نقش اصلی فیلم Bloodsport در سال ۱۹۸۸ به چهره ای محبوب در میان بازیگران رزمی کار در هالیوود تبدیل شد. بدنبال موفقیت این فیلم، این واقعیت که ون دام رسماً بازیگر فیلم های رزمی شد قابل انکار نیست.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، او تنها در ده سال پس از اولین فیلم بزرگش، در ۲۰ فیلم دیگر بازی کرد و تا به امروز نیز هیچگاه یک سال بدون فیلم نبوده است. قدرت ستارگی ون دام در دهه ۸۰ و ۹۰ به لطف فیلم هایی مانند Universal Soldier و Timecop ادامه یافت. او همچنین در فیلم Hard Target که اولین تجربه کارگردانی جان وو، استاد فیلم های مملو از تیراندازی، در سینمای هالیوود بازی کرد. در حالی که بسیاری از فیلم های اخیر ژان کلود ون دام در بخش انتشار خانگی و سرویس های استریمینگ بوده است، این رزمی کار محبوب با The Expendables 2 بار دیگر به سینماها بازگشت. اکنون بعد از ۳۰ سال نبرد تن به تن و فریاد و تعقیب و گریز خودرویی، ون دام می خواهد دنیای بازیگری را رها کند. به ادعای مجله Deadline، ون دام آخرین پروژه اش را اعلام کرده است که What’s My Name? نام دارد و آخرین فیلم اکشنی است که وی در آن کار خواهد کرد و بعد از «۳۰ سال زندگی در هتل ها» برای تغییر دادن زندگی خود آماده است.

ون دام در آخرین فیلم رزمی اش نقش نسخه ای داستانی از خودش را بازی می کند که بعد از یک تصادف، حافظه اش را از دست داده است. در ماموریتی برای بازیافتن حافظه اش، ون دام باید با گروهی از دشمنان و بازیگرانی از فیلم های قبلی اش روبرو می شود. ژان کلود ون دام بر این باور است که این رویارویی ها خداحافظی مناسبی با دوران اکشن حرفه بازیگری او خواهد بود. ون دام خود در این باره گفته است:

می خواستم صحنه را ترک کنم اما با بازنگری دوران کاری ام، که با Bloodsport آغاز شد، همان فیلمی که با آن مشهور شدم. می خواستم که این فیلم، Bloodsport جدیدی باشد اما در سطحی بالاتر. در این فیلم، من در مسیر نزول از لحاظ حرفه ای قرار دارم و در حالی که از اکران اولیه یک فیلم اکشن دیگر بیرون می آیم، خوشحال نیستم زیرا در ۳۰ سال گذشته در هتل ها زندگی کرده ام که در زندگی واقعی نیز صحت دارد. ما می خواهیم عناصری از زندگی واقعی ام و اتفاقاتی که برایم افتاده را وارد این فیلم کنیم. من از بلژیک آمدم و به هالیوود رسیدم. موفق شدم، شکست خوردم، برگشتم. پس بعد از اکران اولیه در حال وارد شدن به خیابان هستم و بووووم! یک خودرو با من برخورد می کند چون مست هستم. وقتی بعد از حادثه بلند می شوم، اسم خودم را نمی دانم و هیچ کسی نیز مرا نمی شناسد.

کارگردانی فیلم What’s My Name? را جرمی زگ بر اساس سناریویی از نیک واللونگا نویسنده سناریو فیلم برنده اسکار Green Book بر عهده خواهد داشت. ون دام تایید نکرده که آیا این آخرین تجربه بازیگریش خواهد بود یا تنها آخرین فیلم اکشنی است که وی در آن بازی خواهد کرد اما در هر صورت این فیلم می تواند پایان یک دوره برای این بازیگر محبوب فیلم های رزمی باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها