صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کیم کارداشیان خطاب به زنان / بلند شوید و کار کنید، چرا کسی کار نمی کند؟!

کیم کارداشیان خطاب به زنان / بلند شوید و کار کنید، چرا کسی کار نمی کند؟!

کیم کارداشیان

«کیم کارداشیان» با توصیه‌ای که به زنان برای رسیدن به موفقیت کرد با انتقاد روبرو شد. بازیگر ۴۱ ساله «همراه با کارداشیان‌ها» (Keeping Up with the Kardashians) و به‌زودی «کارداشیان‌ها» (The Kardashians) شبکه هولو، جدا از نمایش زندگی‌اش در قالب برنامه‌های تلویزیونی ریلیتی، مالک چندین برند مد و زیبایی است. ژانویه ۲۰۲۲ گزارش شد که ارزش کمپانی «اسکیمز» او به ۳.۲ میلیارد دلار می‌رسد و طی تنها ۹ ماه دو برابر شده است.

کارداشیان در مصاحبه با «ورایتی» می‌گوید: «بهترین توصیه را برای زنان در کسب‌وکارها دارم. ماتحت لعنتی‌تان را بلند کنید و بروید کار کنید. این روزها به نظر می‌رسد که هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد کار کند.»

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، توصیه کارداشیان با انتقاد شدیدی در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر مواجه شد. «دیوید کراس» کمدین می‌نویسد: «نه، بهترین توصیه را من می‌کنم، در یک خانواده ثروتمند متولد شو، تحت عمل جراحی ریز و درشت پلاستیک قرار بگیر، نوار جنسی ساختگی‌ات را بیرون بده، آن رسوایی برنامه‌ریزی‌شده را به یک شوی «ریلیتی» تبدیل کن و از خواهران کوچک‌ترت بهره‌کشی کن و تمام! به همین راحتی.»

یکی از کاربران توییتر می‌نویسد: «اگر تنها یک مسئله برای آدم‌های عادی قابل‌درک باشد، این است که آدم‌هایی که در خانواده ثروتمند متولد شده‌اند به آن‌ها بگویند که سخت‌تر کار کنند.» کاربری دیگر می‌گوید: «شاید بهترین فرد برای توصیه به آدم‌های عادی کسی نباشد که ثروتمند، دارای روابط، و از تمامی جنبه‌ها برخوردار رشد کرده باشد.»

«جسیکا دفینو» گزارش‌گر فری‌لنس مد و زیبایی می‌گوید به مدت پنج سال در اپلیکیشن کارداشین‌ها نویسنده بوده و در حالی که ساعاتی طولانی کار می‌کرده دستمزد کافی دریافت نمی‌کرده است: «در سال ۲۰۱۵ در لس‌آنجلس نویسنده اپلیکیشن‌های کارداشیان بودم، روزها و شب‌ها و آخرهفته‌ها کار می‌کردم، تنها برای خرید از فروش‌گاه‌های ۹۹ سنتی را داشتم، چند بار برای اینکه توان پرداخت بنزین ماشینم را نداشتم، «مریض» شدن را بهانه کردم.»

«کیم کارداشیان» در طول سال‌های گذشته چندین بار به سوءاستفاده از فرهنگ جامعه سیاهان آمریکا متهم شده است. تصویر کارداشیان روی جلد مجله «ووگ» ایالات متحده در ماه مارس یادآور تصاویر گذشته «بیانسه»، «نینا سیمون» و «نایومی کمبل» بود که همگی نمادهای آفریقایی‌تباران آمریکا نامیده می‌‌شوند.

یکی از کاربران توییتر در این خصوص می‌نویسد: «زنان سیاه همه عمر کار کرده‌اند تا ببینند زنانی چون [کارداشیان] تکه‌ای فرهنگ‌شان را به نیش می‌کشند و از آن درآمدزایی می‌کنند.» کاربری دیگر اضافه می‌کند: «بی‌اعتبار کردن افرادی که نمی‌خواهند کار کنند راحت است وقتی که کار خودت تقلید از خلاقیت زنان سیاه دیگر باشد.»

کارداشیان‌ها برای برنامه تلویزیونی «کارداشیان‌ها» که در ماه آوریل پخش خواهد شد، قراردادی ۹ رقمی منعقد کرده‌اند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها