صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : دوازده کشته در جریان نمایش « شوالیه تاریکی بر می خیزد »

دوازده کشته در جریان نمایش « شوالیه تاریکی بر می خیزد »

batman-shooting

به گفته مقامات آمریکایی دست کم دوازده نفر در حمله بامداد امروز جمعه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر)، به سینمایی در دنور آمریکا، که فیلم جدید بتمن “شوالیه تاریکی برمی‌خیزد” را نمایش می‌داد، کشته شده‌اند.

آمار کشته شدگان ابتدا چهارده نفر اعلام شد و گفته شد از این میان ده نفر آنها بلافاصله و در محل حمله و چهار نفر دیگر نیز در بیمارستان جان باخته‌اند.

علاوه بر این حدود ۵۰ تن نیز در این حادثه زخمی شده‌اند.

شاهدان عینی می‌گویند فردی که ماسک ضد گاز داشته در میانه فیلم با ورود به سالن سینما به روی حاضران آتش گشوده است. به نظر می‌رسد او از گاز اشک‌آور نیز استفاده کرده است.

یکی از شاهدان عینی گفته است که فرد مسلح سراپا سیاه پوشیده بوده، کلاهخود ضدشورش بر سر و جلیقه ضد گلوله نیز بر تن داشته است.

بعضی گزارش‌ها از تنها نبودن فرد مسلح مسئول در این حمله خبر داده‌اند.

اف‌بی‌آی، که به همراه پلیس محلی مشغول تحقیق درباره این حمله است، می‌گوید شواهدی از این که این حمله عملی تروریستی بوده باشد در دست نیست.

تماشاگران می‌گویند در ابتدای حمله تصور کرده‌اند که با یک شوخی سر و کار دارند و یا این که صدای شلیک بخشی از جلوه‌های ویژه نمایش فیلم است.

محل حادثه تخلیه شده است تا پلیس نسبت به خنثی‌سازی بمب‌های احتمالی اقدام کند.

پلیس همچنین از بازداشت یک نفر در ارتباط با این حادثه خبر داده است.

پس از قتل عام دانشگاه فنی ویرجینیا در سال ۲۰۰۷، حمله امروز بدترین حادثه تیراندازی آمریکا در سال‌های اخیر است.

ذره بین : این « شوالیه تاریکی بر می خیزد » کم کم داره همه چیزش ماندگار می شه! امیدواریم تعداد کشته شده ها بیشتر از این نشه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها