صفحه اصلی > سرگرمی و تکنولوژی : مرد ژاپنی برای هیچ کاری نکردن، ساعتی 70 دلار دستمزد می گیرد!

مرد ژاپنی برای هیچ کاری نکردن، ساعتی 70 دلار دستمزد می گیرد!

شوجی موریموتو

شوجی موریموتو نام مردی ژاپنی است که یکی از نامتعارف‌ترین مشاغل جهان را دارد. او از طرف مشتریانش برای اینکه کاری انجام ندهد دستمزد دریافت می‌کند.

مشتریان او افرادی هستند که برای فرار از تنهایی حاضر به پرداخت دستمزد به شوجی موریموتو می‌شوند. وظیفه او در این ماموریت‌های کاری تنها حضور در کنار مشتری خود است. وی با آنها هم‌صحبت نمی‌شود و تنها در رویدادی که از او خواسته شده است شرکت می‌کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از یورونیوز، هرچند در ظاهر به نظر می‌رسد که قاعدتا شوجی موریموتو نباید مشتریان زیادی داشته باشد اما او با درخواست‌های فراوانی روبرو است و روزانه بین یک تا سه قرار برای همراهی مشتریانش در رویداد یا برنامه‌ مورد علاقه آنها دارد.

شوجی موریموتو، ۳۸ ساله ساکن توکیو است و برای یک ساعت همراهی مشتریان خود ۱۰ هزار ین (۷۱ دلار یا حدود سه میلیون تومان) دریافت می‌کند.

او در گفتگو با رویترز می‌گوید: «من در واقع خودم را اجاره می‌دهم. شغل من این است که هر جا مشتریانم می‌خواهند باشم و هیچ کار خاصی انجام ندهم.»

این مرد ژاپنی تعداد قرارهایی را که طی چهار سال گذشته در ازای دریافت دستمزد داشته است حدود چهار هزار مورد عنوان می‌کند. او می‌گوید که اکثر مشتریانش از طریق شبکه اجتماعی توئیتر با او تماس می‌گیرند. شوجی موریموتو نزدیک به ۲۵۰ هزار فالوئر در این شبکه اجتماعی دارد.

این مرد ژاپنی تاکید می‌کند که درخواست‌هایی را که جنبه جنسی داشته باشند رد می‌کند. او همچنین درخواست کمک فیزیکی برای جابه‌جایی یخچال یا سفر به کامبوج به همراه یکی از مشتریانش را رد کرده است.

معضل تنهایی و انزوای شهروندان در ژاپن باعث شده است تا وزارتخانه‌ای برای مقابله با تنهایی و انزوا در دولت این این کشور تشکیل شود. نتیجه یک پژوهش دولتی در ژاپن نشان می‌دهد که افراد ۳۰ تا ۴۰ ساله در این کشور از دیگر گروه‌های سنی بیشتر احساس تنهایی می‌کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها