صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : جنیفر لارنس: من اولین ستاره زن فیلم های اکشن هستم!

جنیفر لارنس: من اولین ستاره زن فیلم های اکشن هستم!

جنیفر لارنس

«جنیفر لارنس» از اظهارات بحث‌برانگیزش عقب‌نشینی کرد. این بازیگر برنده اسکار این هفته در مصاحبه با «وایولا دیویس» برای «ورایتی» ادعا کرد که «هانگر گیمز» (The Hunger Games) اولین فیلم اکشن با یک بازیگر زن در نقش اول بوده است.

لارنس گفته بود: «به یاد می‌آورم که وقتی «هانگر گیمز» را می‌ساختیم، هیچ‌کس هرگز یک زن را در نقش اول یک فیلم اکشن قرار نداده بود. به ما گفته بودند چون جواب نمی‌دهد. دختران و پسران می‌توانند یک بازیگر مرد را در نقش اول درک کنند اما پسران نمی‌توانند یک بازیگر زن نقش اول را درک کنند.»

به گزارش مووی مگ به نقل 30نما، لارنس ضمن ستایش از بازی دیویس در فیلم «زن شاه» چنین ادعایی را مطرح کرد و گفت هالیوود در سال‌های اخیر به تولید فیلم‌های اکشن با شخصیت‌های زن نقش اول تمایل پیدا کرده است: «خیلی خوشحالم می‌کند هر بار که می‌بینیم فیلمی بیرون آمده و همه آن تصورات را از بین برده و ثابت کرده که دور نگه داشتن آدم‌ها از یک فیلم برای حفظ موقعیتی که در آن بوده‌اند دروغی بیش نیست.»

سینه‌فیل‌ها در شبکه‌های اجتماعی این ادعای لارنس را برنتافتند و فیلم‌هایی اکشن از تاریخ سینما را مثال زدند که دارای یک قهرمان زن است: «سیگورنی ویور» در «بیگانه» (Alien)، «اوما تورمن» در «بیل را بکش» (Kill Bill) و «میشل یو» در «ببر خیزان، اژدهای پنهان» (Crouching Tiger, Hidden Dragon).

لارنس در مصاحبه با «هالیوود ریپورتر» اعتراف می‌کند که از این اشتباه خود آگاه است و سعی نداشته دستاورد زنان ژانر اکشن در سال‌های دورتر را تقلیل دهد: «به هیچ وجه چنین قصدی نداشتم. می‌دانم که تنها بازیگر زن نقش اول یک فیلم اکشن نیستم. هدفم این بود که بر روی احساس خوبی که دارد تأکید کنم.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها