صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : ویدئویی تکان دهنده از تشنج سخت سلین دیون به دلیل ابتلا به SPS

ویدئویی تکان دهنده از تشنج سخت سلین دیون به دلیل ابتلا به SPS

در صحنه‌های جدیدی از مستند سلین دیون که مبارزه این خواننده با سندروم شخص سفت (SPS) را نشان می‌دهد، او تشنج ده دقیقه‌ای طاقت‌فرسایی را تجربه می‌کند.

متخصصان در این بخش از مستند تلاش می‌کنند که اسپاسم‌های عضلانی دردناک او را کاهش دهند و گروه فیلم‌برداری بی‌صدا این وضعیت را ضبط می‌کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، دیون که اضطراب و ناراحتی در چهره اش دیده می شود، اسپری بینی را که معمولاً برای درمان اثرات تشنج‌های خوشه‌ای در مبتلایان به SPS استفاده می‌شود، دریافت می‌کند.

بیماری دیون که اکنون ۵۶ سال دارد، در سال ۲۰۲۲ تشخیص داده شد. این اختلال حرکتی خودایمنی نادر باعث سفتی عضلات و اسپاسم‌های غیرقابل کنترل می‌شود.

سلین دیون

مبارزات او با این اختلال در مستند جدید آمازون پرایم با عنوان «من سلین دیون هستم» به تصویر کشیده شده که نگاهی دلخراش به زندگی روزمره این سوپراستار دارد که با SPS و علائم ناتوان‌کننده آن دست و پنجه نرم می کند.

در کلیپ جدیدی که قبل از انتشار این مستند در تاریخ ۲۵ ژوئن به اشتراک گذاشته شده، دیون در حالی دیده می‌شود که بدنش در طول یک مشاوره پزشکی به حالت «بحرانی» می‌رود.

این خواننده با حالت درمانده‌ای نگاه می‌کند، در حالی که پزشکان به آرامی او را در وضعیت راحتی قرار می‌دهند و علائم حیاتی اش را بررسی می‌کنند.

در همین حال، پاهای برهنه دیون همچنان در حالت اسپاسم باقی می‌مانند و او با اثرات ناتوان‌کننده این بیماری نادر مبارزه می‌کند.

سلین دیون

دیون پس از دریافت کمک از سوی متخصصان، در نهایت قادر به نشستن می‌شود و خود را در یک پتو می‌پیچد و از اینکه در برابر دوربین‌ها کنترل خود را از دست داده، احساس خجالت می‌کند. او رو به دوربین می‌گوید:

هر بار که چنین اتفاقی می‌افتد، از اینکه نمی توانم خودم را کنترل کنم، احساس خجالت دارم.

دیون در حالی که احساساتی می‌شود و اشک می‌ریزد، اعتراف می‌کند که هنوز امید دارد در آینده به صحنه خوانندگی بازگردد.

من هنوز خودم را در حال رقصیدن و آواز خواندن تصور می کنم. اگر نتوانم بدوم، راه می‌روم. اگر نتوانم راه بروم، می‌خزم. اما متوقف نمی‌شوم. متوقف نمی‌شوم.

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
stc المملكة العربية السعودية

This is stunning!

پری
پری
13 روز قبل

زنانی با جثه ظریف که رزیم غذا هستن مشکلات عصبی فراوان دارن بخصوص سفیدپوست

بهار
بهار
14 روز قبل

براشون ارزوی سلامتی دارم، اگر ضبط این لحظات تلخ برای تحقبقات پزشکی بوده چرا پخش شده؟
اخه دیدن لحظات درد و رنج دیگران برای انسان سالم چه جذابیتی داره؟

رامین
رامین
14 روز قبل

لعنت به ….که نماهای کلوز ازش گرفت
یعنی …به هنر کارگردانیت