صفحه اصلی > پنج برتر : 5 بازیگر زن مشهوری که در جوانی خود را بازنشسته کردند

5 بازیگر زن مشهوری که در جوانی خود را بازنشسته کردند

6egjba3e9gg0gebg

بازیگران زیادی در تاریخ سینما بودند که در زمان شهرت ، به یکباره بازیگری را ترک کردند تا به فعالیت های مختلف اجتماعی بپردازند. این موضوع بهانه ای شد تا اینبار در پنج برتر به معرفی « 5 بازیگر زن مشهوری که در جوانی خود را بازنشسته کردند » بپردازیم که امیدواریم مورد پسند شما واقع گردد.

5- بریجیت فوندا (Bridget Fonda ) : بریجیت فوندا در خانواده ای کاملا هنرمند رشد پیدا کرد. پدربزرگش بازیگر مشهور هالیوود هنری فوندا و پدرش نیز پیتر فوندا بود، به همین دلیل خیلی سخت نبود که بریجیت را از همان دوران کودکی بازیگر بدانیم. بریجیت در دوره بازیگری موفقیت های خوبی کسب کرد و توانست در آثار مطرحی از جمله قسمت سوم « پدرخوانده » و « جکی براون » حضور داشته باشد اما به یکباره در سال 2002 تصمیم به ترک حرفه بازیگری گرفت و از آن پس هیچکس از او اطلاعی ندارد!

5453rffff435

4- شرلی تمپل (Shirley Temple ) : بزرگترین ستاره کودک دهه ی 30 که به اعتقاد بسیاری حتی مشهورترین بازیگر کودک تاریخ سینما نیز هست، یکی از کسانی است که خیلی زود بازیگری را ترک کرد تا راه سیاست را پیش بگیرد. شرلی تمپل زمانی که تنها 21 سال داشت، در سال 1949 دنیای بازیگری را ترک کرد.

u42356gg4e4

3- آنجلینا جولی ( Angelina Jolie ) : بازیگر مشهور فیلمهای « آقا و خانم اسمیت » و « مالیفسنت » مدتی هست که اعلام کرده قصد دارد از دنیای بازیگری خداحافظی کند و بازی در فیلمی درباره کلئوپاترا، آخرین نقش آفرینی او در مقام بازیگر خواهد بود. به این ترتیب باید آنجلینا جولی را بازیگری بدانیم که در چهلمین سال زندگی اش بازیگری را ترک کرده است.

442eee2345gt

2- گریس کلی (Grace Kelly ) : یکی از ستاره های فراموش نشدنی تاریخ سینما که به واسه حضور در آثار مشهوری نظیر « پنجره عقبی » و « دختر کشور » که بخاطرش توانست اسکار بهترین بازیگر زن را از آن خود کند، از جمله بازیگرانی است که خیلی زود سینما را ترک کرد. گریس کلی زمانی که در اوج شهرت قرار داشت بجای ادامه مسیر بازیگری تصمیم گرفت به موناکو رفته و تبدیل به ملکه موناکو شود و ادامه زندگی اش را در دربار سپری کند. با اینحال گفته می شد که وی در سالهای بعد تصمیم گرفت دوباره بازیگری را تجربه کند اما اینبار مرگ مانع ورود مجدد او به حرفه بازیگری شد.

greta 16384333333333333

1- گرتا گاربو (Greta Garbo ) : گرتا گاربو از ستارگان گزیده کار تاریخ سینما بود که به دلیل سخت گیری بی پایانش ( چه در زندگی شخصی و چه در کار ) چندان در میان همکاران خودش محبوب نبود. با اینحال گاربو در تاریخ سینما از معدود بازیگران زنی است که اثری ضعیف در کارنامه بازیگری اش از خود بر جای نگذاشت. وی زمانی که در اوج شهرت قرار داشت، در سن 36 سالگی به یکباره از دنیای بازیگری خداحافظی کرد و از آن پس حتی تلاش کمپانی های مختلف برای ارتباط با او به منظور نوشتن یک زندگینامه از وی یا هرگونه ارتباط دیگر کار به جایی نبرد و او بطور کامل از مقابل دیدگان طرفدارانش محو شد تا اینکه در سال 1990 اعلام شد وی در گذشته است. گاربو در زمان مرگ نه همسر و نه فرزندی در کنار خود داشت.

 

میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!          

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها