صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : انتقاد شدید کارگردان مطرح از جشنواره فیلم کن / از جو توهین آمیز و قلدر بازی جشنواره متنفرم!

انتقاد شدید کارگردان مطرح از جشنواره فیلم کن / از جو توهین آمیز و قلدر بازی جشنواره متنفرم!

20160921125929 1

«زاویه دولان» کارگردان مطرح کانادایی با ایراد انتقاداتی تند نسبت به جشنواره کن گفت: تمایلی ندارد تا فیلم جدیدش در جشنواره کن نمایش داده شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، «دولان» که از میان پنج فیلم آخرش چهار فیلم در جشنواره کن رونمایی شده است در بیانیه‌ای اعلام که فیلم جدیدش در جشنواره کن حضور نخواهد داشت، چرا که این فیلم آماده نخواهد شد و در عین حال از جو انتقادات توهین‌آمیز و قلدربازی در جشنواره متنفر است.

وی در بیانیه‌ای که منتشر شده آورده است: «با هدف روشن کردن موضوع پس از انتشار چند مقاله و برای جلوگیری از تحریفات باید بگویم که فیلم جدیدم «جان اف دونوان» قادر به حضور در جشنواره فیلم کن نخواهد بود، چرا که مراحل فیلمبرداری تا ژوئن 2017 ادامه دارد. زمانی که فیلمی نمایش داده می‌شود به همه جهان تعلق دارد و این برای همه ما مشخص است که افراد یا فیلم را دوست دارند و یا نه. هر انسان و شخصی واکنش متفاوتی به نقدها دارد و گفته می‌شود فرهنگ توهین، قلدربازی و نفرت بی‌دلیل باید از ماجراجویی سینمایی و تحلیلی جدا باشد، اما گویی ما در زمانی زندگی می‌کنیم که این موضوعات قابل تفکیک نیستند.

این حق یک فرد است که مسیرهای متفاوتی را برای فیلمش انتخاب کند. من ترجیح می‌دهم روی خلق اثر تمرکز کنم تا روی واکنش‌ها. قطعا از جشنواره فیلم کن قدردانی می‌کنم و هیچ گاه نقد و یا عصبانیت از نقدی موجب نشده که دیگر فیلمی به جشنواره کن ارسال نکنم

«دولان» پیش از این اعلام کرده بود که واکنش‌های متفاوت به فیلم «این تنها پایان جهان است» موجب شده که درباره ارسال فیلم جدیدش «مرگ و زندگی جان اف دونوان» به کن دچار تردید شود، این فیلم درباره چهره سرشناس تلویزیونی آمریکاست که به اشتباه مورد هجمه سیستم رسانه‌ای آمریکا قرار می‌گیرد و بخش‌هایی از آن مشابه با اتفاقی است که در کن برای من افتاد و می‌ترسم مردم این فیلم را به عنوان یک پروژه سینمایی تلافی‌جویانه قلمداد کنند درصورتی که فیلمنامه آن را پنج سال پیش نوشته‌ام.

«زاویه دولان» در سال 2014 با فیلم «مامی» برنده جایزه هیئت داوران کن شد و سال بعد آن نیز یکی از اعضای هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره کن بود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها