صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : حزب کمونیست روسیه خواستار توقیف یک فیلم شد

حزب کمونیست روسیه خواستار توقیف یک فیلم شد

2579823

در پاسخ به درخواست حزب کمونیست روسیه، وزرات فرهنگ این کشور قصد دارد فیلم «مرگ استالین» را بررسی کند تا ببیند آیا این فیلم می‌تواند در این کشور به نمایش درآید یا باید پخش آن ممنوع شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، حزب کمونیست روسیه که دومین حزب بزرگ پارلمان این کشور است، درخواست کرده تا فیلم «مرگ استالین» ساخته آرماندو لانوچی در این کشور ممنوع شود چراکه از رهبر سابق فقید این کشور به عنوان دیکتاتور یاد شده است.

سخنگوی این حزب اظهار امیدواری کرده تا وزیر فرهنگ که مسئولیت صدور مجوز برای پخش همه فیلم‌ها در اختیار اوست، مجوز اکران این فیلم در روسیه را صادر نکند.

سخنگوی حزب کمونیست از این فیلم به عنوان شکل دیگری از جنگ روانشناختی یاد کرده که علیه روسیه و برای بی‌اعتبار کردن رهبران این کشوردر جریان است.

وزارت فرهنگ گفته است این فیلم را بررسی خواهد کرد تا ببیند می‌تواند در روسیه به نمایش درآید یا خیر.

گفته شده این فیلم به اندازه «ماتیلدا» تحریک آمیز است. «ماتیلدا» فیلمی است که هنوز اکران نشده و درباره آخرین سزار روسیه ساخته شده و رابطه وی با ماتیلدا کرزسینسکا را که رقصنده باله بود در مرکز توجه قرار داده است. این فیلم به تازگی موجب جنجال‌های بزرگی در این کشور شد. معترضان به نمایش این فیلم یک سینما و اتومبیل روبه روی آن را در مخالفت با فیلم به آتش کشیدند.

سخنگوی کرملین هم گفته اطلاعی درباره فیلم «مرگ استالین» ندارد و او به وزارت فرهنگ اعتماد دارد و می‌داند تصمیمی مسئولانه در این باره اتخاذ خواهد شد.

فیلم «مرگ استالین» که هفته پیش نخستین اکران جهانی‌اش را در جشنواره فیلم تورنتو  تجربه کرد یک فیلم کمدی سیاه درباره کرملین و مساله جانشینی استالین پس از مرگ وی است.

در این فیلم استیو بوشمی در نقش نیکیتا خورشچف بازی کرده که جانشین استالین شد و مایکل پالین نیز در نقش ویاچسلاو مولوتف از دیپلمات‌های برجسته شوروی ظاهر شده است.

ولگا توزیع کننده‌ای است که امتیاز پخش این فیلم در روسیه را خریداری کرده اما هنوز زمان اکران آن را اعلام نکرده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها