صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : دادخواست علیه بازیگر اسکاری مطرح شد / کیسی افلک را به دلیل آزار جنسی از اسکار کنار بگذارید!

دادخواست علیه بازیگر اسکاری مطرح شد / کیسی افلک را به دلیل آزار جنسی از اسکار کنار بگذارید!

image 13960814581 casey affleck7

در حالی که بعد از رسوایی هاروی واینستاین سونامی افشاگری درباره آزار جنسی چهره‌های سرشناس هالیوود به راه افتاده، یک کارگردان با به امضا گذاشتن دادخواستی اینترنتی خطاب به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و رئیس این نهاد قصد دارد مانع از حضور کیسی افلک برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال گذشته در مراسم امسال به دلیل ارتکاب آزار و اذیت جنسی شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، کمرون باسرت این نامه را برای امضا در اینترنت منتشر کرده و ادعا کرده که در سال 2010 هنگامی که افلک مشغول بازی در فیلم مستند-داستانی «من هنوز اینجام» بوده، دو زن همکارش را با فرستادن پیام‌های تهدیدآمیز و پیشنهادهای بی‌شرمانه مورد آزار قرار داده است.

به گزلارش ایندی وایر، این ادعا که باسرت به آن اشاره کرده، باعث شده بود دو شکایت از سوی ماگدالنا گورکا فیلمبردار و آماندا وایت تهیه کننده آن فیلم علیه افلک طرح شود. بازیگر برنده اسکار این اتهام‌ها را رد کرد و هر دو پرونده به دادگاه نرسیدند. افلک سال گذشته برای بازی در فیلم «منچستر بای د سی» برنده اسکار شد.

بر اساس سنت آکادمی، برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد در مراسم اهدای جوایز سال بعد، اسکار بهترین بازیگر زن را اهدا می‌کند و حالا کمرون باسرت قصد دارد با درخواستی که مطرح کرده، مانع از حضور کیسی افلک در مراسم اسکار 2018 شود: «اهدای جایزه در مراسم اسکار افتخاری‌ست که کیسی افلک لایق آن نیست. به آکادمی بگویید کار درست را انجام دهد

باسرت که فیلم‌های «جیوتا» و «48 ساعت اخیر» و سریال «شام با مامان» را ساخته معتقد است فیلم‌ها وقتی بهتر می‌شوند که تنوع جنسیتی عوامل و سازندگان بیشتر شود و تا وقتی زن‌ها در محل کار مورد آزار قرار می‌گیرند، این اتفاق نمی‌افتد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها