صفحه اصلی > زرین سینمایی هفته : از وضعیت اکران عجیب جدیدترین فیلم مجید مجیدی تا حمله به میترا حجار بخاطر مرغ! / زرین سینمایی هفته ( شماره 168 )

از وضعیت اکران عجیب جدیدترین فیلم مجید مجیدی تا حمله به میترا حجار بخاطر مرغ! / زرین سینمایی هفته ( شماره 168 )

دنیل کریگ

باز ما دو هفته نبودیم یک خروار گزینه های تمشک بگیر ظهور کرد که نشستیم حساب کردیم دیدیم دو رقمی شده! به همین خاطر تصمیم گرفتیم از خیر یه سری از تمشک بگیرهای قدیمی تر مثل ابراهیم حاتمی کیا و کلا جشنواره فیلم فجر که خودش می تونست یه کلکسیون تمشک زرین باشه بگذریم و همینجا هم اعلام کنیم که شانس آوردید که ما نبودیم این مدت و یه جایی ماموریت بودیم! انشالله که از این به بعد دیگه این ستون رو هفتگی بروز می کنم و اجازه نمیدم هیچ گزینه لوح بگیر و تمشک بگیری از کنار چشمان تیزبین ذره بین رد بشه!

 

Zarinلوح زرین این هفته را تقدیم دنیل خانِ کریگ یا همان جیمز باند خودمان تقدیم می کنیم که ماشین بسیار ارزشمند خودش که اختصاصاً توسط کمپانی خودروسازی برای او ساخته شده بود را به حراج گذاشت تا مبلغ حاصل از فروش آن صرف کمک به دانش آموزانی که از تحصیل محروم شده اند بشود.

ما هم که کلا از این حرکت ها همیشه استقبال کرده و همینجا هم اعلام می کنیم که لوح زرین های ما برای کارهای خیریه همیشه در اختیار سینمایی ها هست، به دلیل آنچه که « کَرَم جیمز باندی » می نامیم، لوح زرینی را به دنیل کریگ تقدیم می کنیم که این تصمیم ارزشمند را گرفت و همینجا هم به سرکار خانم ریچل وایز می گوییم که بیشتر هوای جیمز باندِ ما را داشته باشد!

 آنسوی ابرها

68466نخستین تمشک زرین هفته را به عوامل فیلم « آن سوی ابرها » ساخته مجید مجیدی تقدیم می کنیم که در هفته ای که گذشت خودشان هم نفهمیدند چکار کردند!

ابتدا قرار بود فیلم جدید مجید مجیدی در اسفند ماه اکران شود اما یک روز مانده به اکران گفتند که به خاطر نرسیدن نسخه دوبله بی خیال اکران شده اند. فردای آن روز مجید مجیدی در اکران مردمی فیلم با حضور محمدرضا گلزار که نمی دانیم چه ربطی به این فیلم داشت، به سالن آمد و گفت حقیقتاً دوبله بهانه بوده و من راضی به اکران در این زمان نبودم! در نهایت هم ظاهراً نمایش همان نسخه محدود در یک سینما هم انجام نشده و بعد از کلی خاموش و روشن شدن چراغ آمده اند گفته اند : « اینجا « آن سوی ابرها » نداریم و قرار هست « بدون تاریخ، بدون امضاء » رو نمایش بدیم، هرکی هم حال نمیکنه بره دم درب بلیتش رو بگیره و بره دنبال زندگیش! »

ما که از این حجم از اتفاقات کف کرده ایم، گفتیم بد نباشه یک تمشک زرینی هم خدمت عزیزان سازنده « آن سوی ابرها » تقدیم کنیم و از برنامه ریزی دقیق و بی نظیرشان و همچنین بازاریابی بی نظیرتر شان کمال تشکر را به جای بیاریم و بگیم دست مریزاد.

از این رو، به دلیل آنچه که « برنامه ریزی شالام شوربایی برای اکران فیلم » می نامیم، تمشک زرینی را به عوامل سازنده « آن سوی ابرها » و البته مجید مجیدی تقدیم می کنیم که برای اکران اثرشان معلوم نیست با خودشان چند چند هستند و این وسط وضعیت به حدی قاراشمیش هست که تهیه کننده فیلم « مادری » هم که فیلمش جایگزین این اثر شده قاطی کرده و اومده به مجید مجیدی گفته : « آقا ، به خدا ما هم آدمیم ها ! »

 میترا حجار

68466در هفته ای که گذشت سرکار خانم میترا حجار به برنامه « دورهمی » رفت و مقابل مهران مدیری نشست و ما منتظر بودیم که سوالات سینمایی مطرح بشه که بهرحال اینطور نشد و بحث به سمت فعالیت های مرتبط با محیط زیست که خانم حجار در آن فعال هست کشیده شد. این بازیگر اعلام کرد که گوشت خوردن درست نیست و اگر هم ما بدونیم که مرغ های بدبخت چطوری در کشتارگاه ها تهیه و آماده میشن کلا لب نمی زنیم بهش و این داستانها.

اما نقطه تمشک بگیر ماجرا نه خانم حجار، بلکه بزرگواری است که ظاهراً صاحب کشتارگاه است و حرف های خانم حجار خیلی به مذاق اش خوش نیامد و به همین جهت تصمیم گرفت بره توی دایرکت اینستاگرام ایشان و کلی تهدید بکنه که شکایت می کنیم و میدیم مرغ های محله حالتونو بگیرنا و فکر کردی این مرغ ها ناموس ندارن و از این دست موارد.

اما بدبختی اینجاست که ایشان به صفحه خانم حجار نرفت بلکه به صفحه میترا حجازی پور، استاد بزرگ شطرنج ایران رفت و تمام حرف هاش رو سر اون بنده خدا خالی کرد! حجازی پور هم که جا خورده بود گفت : « مرد حسابی! من چیکار با مرغ و خروس دارم آخه! بدم کیش و ماتت کنن؟! » خلاصه اینکه وضعیتی بود.

ما هم اینجا به دلیل آنچه که « احقاق حقوق مرغ جماعت توسط یک صاحب کشتارگاه » می نامیم، تمشک زرینی را خدمت این عزیز تقدیم می کنیم و امیدواریم که حداقل هنگام پرورش مرغ دقت لازم را بعمل بیاورند و مثل دایرکت رفتنشان نباشد! والا اگر مرغ ها رو هم همینجوری دست مردم بدن که دیگه هیچی دیگه!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های ” لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر”  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها