صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کارگردان ایرانی اسپین آف « جیسون بورن » را می سازد

کارگردان ایرانی اسپین آف « جیسون بورن » را می سازد

11111 w75022

شبکه USA Network به طور رسمی اعلام کرده است که اسپین آف سریالی مجموعه فیلم های اکشن-جاسوسی پرطرفدار «جیسون بورن» (Jason Bourne) با عنوان «تریدستون» (Treadstone) در این شبکه تلویزیونی ساخته خواهد شد. تیم کرینگ نویسندگی و تهیه کنندگی این سریال را بر عهده داشته و رامین بحرانی نیز اپیزود پایلوت آن را کارگردانی خواهد کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، اگر چه امروزه همه سینمادوستان شخصیت جیسون بورن را با نام مت دیمون می شناسند اما نقش این جاسوس مشهور را ابتدا ریچارد چمبرلین، ۱۴ سال قبل از دیمون و در یک اقتباس سریالی از رمان «هویت بورن» (The Bourne Identity) نوشته رابرت لادلام بر عهده داشت تا این که مت دیمون در سال ۲۰۰۲ در فیلمی به کارگردانی داگ لیمان و با همین عنوان، نقش جیسون بورن را بر عهده گرفت. وی در ۳ فیلم دیگر نیز در نقش جیسون بورن حاضر شد اما بعد از بازی در این نقش در فیلم «جیسون بورن» در سال ۲۰۱۶، اعلام کرد که به هیچ عنوان در قسمت ششم این مجموعه فیلم بازی نخواهد کرد.

بدین ترتیب داستان جیسون بورن از روش های دیگری برای توسعه استفاده کرده که یکی از آن ها ساخت همین سریال جدید خواهد بود. به گزارش ورایتی شبکه USA دستور ساخت سریال «تریدستون» را رسماً ابلاغ کرده است در حالی که قبلاً تنها مجوز ساخت پایلوت این سریال را دریافت کرده بود. این سریال در مورد عملیات فوق سری سیا با عنوان «تریدستون» خواهد بود که بعدها باعث شکل گیری شخصیت و ماجراهای جیسون بورن شد و داستان چندین مامور مخفی این پروژه در سراسر دنیا را دنبال خواهد کرد که بعد از مدت ها دور بودن از عملیات های سری به یکباره ماموریت هایی دیگر دریافت می کنند.

کرینگ کارنامه خوبی در ادامه و توسعه سریال های پرطرفدار دارد و بدین ترتیب به نظر می رسد که وی بعد از ساخت سریال موفق «قهرمانان» (Heroes) بتواند سریال موفق دیگری در مورد افرادی با قدرت های خارق العاده بسازد. سازندگان مجموعه فیلم های بورن در سال ۲۰۱۲ نیز با ساخت فیلم «میراث بورن» (The Bourne Legacy) با بازی جرمی رنر سعی در توسعه و ایجاد مسیرهایی جدید برای این فیلم اکشن پرطرفدار داشتند اما فیلم مذکور هم در گیشه و هم از جانب منتقدان با استقبال خوبی مواجه نشد و بدین ترتیب ادامه موفق این فرانچایز از مسیر مذکور منتفی شد.

اما دنیای تلویزیون یک میدان دیگر بوده که کرینگ و شبکه USA نشان داده اند که در آن موفق بوده و قبلاً نیز فیلم هایی شاخص را به سریال هایی موفق و پرطرفدار تبدیل کرده اند که از آن میان می توان به سریال موفق «آقای روبات» (Mr. Robot) اشاره کرد. بدین ترتیب می توان انتظار داشت که سریال «تریدستون» نیز مسیر مشابهی را دنبال کرده و به یکی از سریال های پرطرفدار تبدیل شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها