صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : خشم رومن پولانسکی از کنار گذاشته شدنش از اعضای آکادمی اسکار! / من را مجددا به حلقه بازگردانید!

خشم رومن پولانسکی از کنار گذاشته شدنش از اعضای آکادمی اسکار! / من را مجددا به حلقه بازگردانید!

رومن پولانسکی

رومن پولانسکی کارگردان پرآوازه سینما که چنده ماه پیش به واسطه وضع مقررات جدیدی در آکادمی علوم و هنرهای سینما از این نهاد اخراج شده بود، با طرح شکایتی خواستار بازگشت به حلقه اعضای این نهاد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از صبا، یک سال پس از اخراج رومن پولانسکی از آکادمی اسکار، این کارگردان نامدار فرانسوی-لهستانی با طرح شکایتی خواستار بازگشت به جمع اعضای آکادمی شد.  پولانسکی و بیل کازبی در ماه می  ۲۰۱۸ و در پی وضع مقررات و استانداردهای راهبری جدید آکادمی علوم و هنرهای سینما آمریکا پس از رسوایی‌های جنسی هاروی واینستین تهیه‌کننده پرنفوذ هالیوود، از جمع اعضای این سازمان اخراج شدند.

کارگردان ۸۵ ساله «بچه رزماری»، سال‌ها قبل به آزار جنسی دختر نوجوانی در دهه ۷۰ میلادی محکوم شده و از همان دوران به خارج از ایالات متحده آمریکا گریخته است. پولانسکی همواره مدعی است که برای این به خارج از آمریکا پناه برده است که قاضی پرونده به جای عمل به قول خود مبنی بر محکومیت او به تنها یک ارزیابی روانی ۹۰ روزه، قصد داشته است حکم زندانی ۵۰ ساله را به اجرا بگذارد.  هارلند بران، وکیل مدافع پولانسکی روز جمعه ۳۰ فروردین با گشودن پرونده شکایتی در دادگاه لس‌آنجلس، خواستار حکمی برای اجبار به آکادمی شده است تا پولانسکی دوباره به عنوان به عنوان عضوی در وضعیت مناسب پذیرفته شود.

بران گفت: آکادمی در این مورد رفتاری تبعیض‌آمیز داشته و از حرکت در راستای قانون عدول کرده است. تصمیم آکادمی برای اخراج پولانسکی بر مبنای یافته‌های این نهاد نبوده است و یافته‌های این نهاد مبنای مستند و مستدل ندارد.  فیلم‌های رومن پولانسکی تاکنون نامزد دریافت ۲۸ جایزه اسکار شده‌اند و او خود شخصا ۶ بار به این مهم دست یافته است.  به همراه این شکایت، نامه‌ای به تاریخ دسامبر ۱۹۶۸ و امضای گریگوری پک، رئیس وقت آکادمی و دعوت او از پولانسکی برای پیوستن به شاخه کارگردانان این آکادمی و همچنین نامه اخراج پولانسکی به تاریخ می ۲۰۱۸ ضمیمه شده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها