صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : آموزش تولید مواد مخدر به بازیگران سریال « بریکینگ بد »

آموزش تولید مواد مخدر به بازیگران سریال « بریکینگ بد »

برکینگ بد - Breaking bad

برایان کرانستون و آرون پال در سریال جذاب و دوست داشتنی «بریکینگ بد» (Breaking Bad) نقش شخصیت هایی را بازی می کنند که در تولید متامفتامین مهارت دارند. این دو برای اینکه رفتارها و صحبت های علمی شان در جریان تولید این ماده مخدر صنعتی قابل باور و واقعی به نظر برسد از قبل در زمینه شیمی و تهیه ماده مخدر مذکور آموزش های فراوانی دیده بودند. برایان کرانستون در این سریال نقش والتر وایت را بازی می کرد که یک معلم علوم تجربی دبیرستان بوده و با ورود به دنیای تولید و فروش مواد مخدر صنعتی با کمک شاگرد سابقش، جسی پینکمن با بازی آرون پال، می خواهد پس از مرگش خانواده او مشکل مالی نداشته باشند.

به منظور آماده شدن برای این نقش ها، کرانستون و پال به طور واقعی با روش تولید متامفتامین آشنا شدند که این موضوع معنای جدیدی به سبک بازیگری موسوم به متداکتینگ می بخشد. بعد از اینکه مشخص می شود وی به یک سرطان مرگبار مبتلا شده، والتر تصمیم می گیرد که باید به دنبال راه جدید و البته سریعی برای تضمین زندگی آینده خانواده اش از لحاظ مالی باشد و به همین دلیل به تولید متامفتامین کریستالی روی می آورد. بعد از اینکه جسی را متقاعد می کند که در این مسیر به وی کمک کند، این دو یک خودرو ون خریداری کرده و از آن به عنوان آزمایشگاه سیار تولید مواد مخدر صنعتی خود استفاده می کنند.

برکینگ بد - Breaking bad

با دانش عمیقی که والتر وایت در زمینه شیمی دارد، موفق می شود با درجه خلوص بسیار بالایی متامفتامینی بی رقیب تولید کند. در ادامه این دو به دلیل سخت بودن تولید مواد اولیه، به استفاده از متیلامین روی می آورند که به تولید متامفتامین با رنگ آبی منتهی می شود. کیفیت و خلوص این نوع ماده مخدر صنعتی که با نام «Blue Sky» شناخته می شود به برند خاص محصول والت با لقب هایزنبرگ منجر می شود. تقاضا برای محصول مشترک وایت و جسی افزایش یافته و آن ها این فرصت را پیدا می کنند که در یک آزمایشگاه بسیار بزرگ و پیشرفته برای گاس فرینگ کار کنند و اینجاست که ریسک ها و رویارویی های دو جانبه به پایانی اسفبار منتهی می شود.

در جریان ۵ فصل «بریکینگ بد»، والتر و جسی مدت زمان زیادی از وقت خود را در آزمایشگاه های تولید متامفتامین می گذرانند. رابطه استاد و شاگردی این دو باعث می شود که والتر هر آنچه در این زمینه می داند را به جسی یاد دهد تا روزگاری شریک جوانش بتواند به تنهایی متامفتامین تولید کند. از آنجایی که بخش زیادی از داستان سریال به همکاری این دو در آزمایشگاه مربوط است، سازندگان سریال از ماموران واقعی مبارزه با مواد مخدر برای آموزش کرانستون و پال در زمینه تولید مواد مخدر صنعتی کمک گرفتند.

آن ها نه تنها تمامی بالا و پایین های این ماده مخدر صنعتی خطرناک را یاد گرفتند بلکه حتی به کمک شیمیدانان برجسته، نحوه تولید متامفتامین به شکل واقعی را نیز فرا گرفته بودند. وینس گیلیگان، خالق و کارگردان «بریکینگ بد» می خواست که داستان سریال، حرکات و گفتگوهای بازیگران کاملاً واقعی و قابل باور به نظر برسد اما همزمان سعی داشت که بازیگران و مخاطبان را در برابر ریسک های ناخوشایند حفظ نماید. یادگیری نحوه تولید متامفتامین در آزمایشگاه بخشی از فرآیند آماده سازی بازیگران اصلی سریال برای «بریکینگ بد» بود و کرانستون و پال نیز بارها در مورد خطرناک بودن این تجربه صحبت کرده اند.

برکینگ بد - Breaking bad

این دانش باعث می شد که این دو با خطراتی که شخصیت های وایت و پینکمن در جریان تولید متامفتامین با آن روبرو بودند بیشتر آشنا شوند. کرانستون و پال باید اطلاعات دقیق و کاملی در مورد ترکیبات مختلف این ماده مخدر داشته و با فرآیند تولید آن کاملاً آشنا می بودند اما این دانسته ها در سریال طوری به نمایش در می آیند که زیاد نیز دقیق نبوده و تولید متامفتامین را به طور کامل و دقیق به مخاطبان آموزش ندهد. دکتر دونا نلسون، استاد شیمی، یکی از مشاوران سریال «بریکینگ بد» در این زمینه بود.

او در مصاحبه ای عنوان کرده که بخشی از دانش تولید متامفتامین که در این سریال به تصویر کشیده می شود واقعی است اما هدف این بوده که این سریال مانند آموزش دانش تولید متامفتامین نباشد و مخاطبان را به سمت تولید مواد مخدر صنعتی سوق ندهد. در واقع متامفتامین خالص کاملاً بی رنگ خواهد بود نه شبیه متامفتامین آبی که وایت و پینکمن تولید می کنند. متامفتامینی که در سریال «بریکینگ بد» به نمایش در می آید در واقع نوعی آبنبات آبی رنگ است که از یک مغازه در آلباکرکی خریداری شده بود.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلمی که طرفداران « بریکینگ بد » باید حتما ببینند! + تصاویر

تمام آنچه که باید درباره « ال کامینو »؛ نسخه سینمایی بریکینگ بد بدانید!

عنوان سریال بریکینگ بد ( Breaking Bad ) چه معنایی دارد؟

آیزاک کاپی، بازیگر سریال « بریکینگ بد » و فیلم « ثور » خودکشی کرد

ویدئویی جالب از سکانس های سریال « بریکینگ بد » که از « پالپ فیکشن » کپی شده است!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها