صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : انتقاد تارانتینو از منتقدان امروز / یک دسته آشغال تولید می کنند!

انتقاد تارانتینو از منتقدان امروز / یک دسته آشغال تولید می کنند!

کوئنتین تارانتینو

کوئنتین تارانتینو در جدیدترین مصاحبه اش از اوضاع نقد فیلم شکایت کرد و از علاقه و توانایی خود در این حرفه گفت.

کوئنتین تارانتینو کارگردان و فیلمنامه نویس نامدار سینمای جهان در بخشی از گفتگوی چند روز قبلش با مجله «پرمیر» که در آن «شبکه اجتماعی» را به عنوان بهترین فیلم دهه گذشته انتخاب کرده بود، به وضعیت فعلی نقد فیلم ایراد گرفت، او در این مصاحبه همچنین از تمایلش برای رفتن به سمت شغل روزنامه نگاری گفت.

به گزارش مووی مگ به نقل از صبا، خالق «پالپ فیکشن» درباره حرفه اش به عنوان نویسنده گفت: من دیگر کارگردان نیستم، بلکه یک نویسنده ام.

تارانتینو قبلا هم گفته بود بعد از دهمین فیلمش دوربین را رها می کند و قلم در دست می گیرد. اما اینکه می خواهد منتقد فیلم شود تمایلی است که او در چند ماه گذشته آن را ابراز کرده است.

کارگردان ۵۷ ساله آمریکایی در این مصاحبه گفت: به آینده حرفه ام به عنوان کارگردان فکر نمی کنم. من برای نوشتن برنامه های زیادی دارم، می خواهم در این حرفه رمان، نمایشنامه و همینطور کتاب درباره سینما بنویسم و اکنون که دیگر به گونه ای فیلمساز نیستم، احساس آزادی بیشتری برای ارزیابی کار دیگر فیلمسازها دارم.

تارانتینو با اشاره به پائولین کیل و اندرو ساریس دو منتقد مشهور سینما به عنوان مرجع کار خود گفت: من با خواندن نقدهای حرفه ای ها بزرگ شده ام.

کارگردان «روزی روزگاری در هالیوود» در جای دیگری از این مصاحبه تاکید کرد: برای نوشتن درباره سینما باید بدانید چگونه یک جمله را خلق کنید. او افزود: در جامعه امروز این پیش نیازها ضروری نیست و به همین دلیل است که یک دسته آشغال تولید می شود.

در پایان این گفتگو تارانتینو درباره تصمیمش برای چگونگی پایان دادن به حرفه اش به عنوان کارگردان نیز گفت: من هنوز یک فیلم برای ساختن دارم، نمی دانم چه شکلی خواهد شد، اما در حال حاضر من یک نویسنده ام.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

با بهترین و بدترین فیلمهای ساندنس 2020 آشنا شوید + تصاویر

11 بازیگری که قرار بود نقش های اصلی « بازی تاج و تخت » را ایفا کنند اما به دلایل مختلف رد شدند! + تصاویر

فیلمهای متفاوت 10 سال گذشته که هالیوود با ساخت آنها ریسک کرد! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها