صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : بازیگر مشهور لبنان از خانه سالمندان سر درآورد!

بازیگر مشهور لبنان از خانه سالمندان سر درآورد!

54440571111245

در جریان انفجار بیروت مشخص شد یکی از بازیگران قدیمی این کشور که چند سالی همه از او بی خبر بودند، مدتی است در خانه سالمندان نگهداری می‌شود. او پس از انفجار، به دلیل زخمی شدن، از خانه سالمندان به بیمارستان منتقل شد.

انطوان کرباج، بازیگر قدیمی لبنانی که چند سالی از نظر عموم غایب بود، پس از انفجار بیروت و آسیب دیدن ساختمان بیمارستانی معروف به بیمارستان روم به فاصله صدمتری بندر بیروت، همراه دیگر بیماران و کادر درمان به بیمارستان دیگری منتقل شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، این بازیگر در قسمت خانه سالمندان بیمارستان روم ساکن بود که در جریان انفجار بندر بیروت زخمی شد و به بیمارستان دیگری انتقال یافت. در این حادثه ۱۴ تن از کادر درمان و بیماران و همراهانشان کشته و ده‌ها نفر زخمی و مجروح شدند.

این خبر در شبکه‌های اجتماعی به سرعت دست به دست شده و خانواده این بازیگر لبنانی به خاطر سپردن او به خانه سالمندان مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. همچنین از اتحادیه بازیگران لبنان و دولت لبنان به سبب بی توجهی به این هنرمند سالخورده انتقاد شده است.

عده‌ای از هنرمندان، خانواده این بازیگر و اتحادیه‌های بازیگری و هنری را سرزنش کرده‌اند، در حالی‌که عده‌ای دیگر گفته‌اند انطوان کرباج در یک مرکز مناسب تحت مراقبت بوده و به او بی احترامی نشده است.

الجزیره سعی کرده تا با خانواده این بازیگر لبنانی تماس گرفته و درستی خبر را از زبان خود آن‌ها تایید کند اما خانواده انطوان کرباج به هیچ تماسی پاسخ نداده و تنها به انتشار یک اطلاعیه بسنده کرده‌اند.

آن‌ها در این اطلاعیه ضمن تشکر از پیگیری‌های مردم، شرایط بیماری انطوان کرباج را شرح داده و از رسانه‌ها خواسته‌اند تا حریم خصوصی شان را حفظ کنند.

خانواده انطوان کرباج بازیگر لبنانی گفته اند که این بازیگر ۶ سال است که از بیماری آلزایمر رنج می‌برد و همین مساله سبب دوری او از هنر و مردم شده است. این خانواده سپردن این بازیگر به خانه سالمندان را یک ضرورت و به دلیل این عنوان کرده اند که تحت نظر پزشک باشد. آنها گفته‌اند خودشان قصد داشتند تا در فرصتی مناسب درباره‌ی محل استقرار و وضع سلامتی انطوان کرباج اطلاع رسانی کنند اما با انفجار بندر بیروت و اخباری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، لازم دیدند تا توضیحاتی را در این زمینه ارائه دهند.

دختر آنطوان کرباج هم در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی از وضعیت سلامتی پدرش خبر داده و نوشته است: «به جای دست به دست کردن اخبار غلطی که شرایط واقعی خانواده ما را منعکس نمی‌کند و برای شما سودی هم ندارد، تلاش کنید تا به نیازمندان کمک کنید. ما خودمان مراقب انطوان هستیم. خیلی ممنون.»

با وجود توضیحاتی که خانواده کرباج درباره وضعیت سلامتی او ارائه داده‌اند یک روزنامه‌نگار لبنانی ادعای این خانواده مبنی بر ضرورت وجود انطوان کرباج در خانه سالمندان به خاطر شرایط جسمانی‌اش را رد کرده است.

انطوان کرباج از دهه ۶۰ میلادی به سبب نقش‌های ماندگاری که در تئاتر و تلویزیون لبنان ایفا کرده، در خاطر لبنانی‌ها جاودانه شده است.

انطوان کرباج نشان سرو ملی با درجه افسری را از وزیر فرهنگ لبنان به نمایندگی از میشل عون رییس جمهور لبنان، دریافت کرده است.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

انیمیشن های خاطره انگیزی که دیزنی آنها را بازسازی کرده است + تصاویر

نقش هایی که ایفای آن تاثیر روانی فراوانی بر زندگی بازیگران گذاشت! + تصاویر

بازیگران مشهوری که نقش شخصیت های واقعی سیاسی را ایفا کردند + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها