صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 10 فیلم ترسناکی که باید در تنهایی ببینید! + تصاویر

10 فیلم ترسناکی که باید در تنهایی ببینید! + تصاویر

۱۰- Nosferatu

 تماشای فیلم ترسناک با دوستان می تواند بسیار جذاب و خوشایند باشد اما گاهی اوقات بهتر است مقداری تخمه یا دیگر تنقلات برداشت، پتو را دور خود پیچید و به تنهایی به تماشای سریال یا فیلم ترسناک مورد علاقه نشست. وقتی که با دیگران فیلم ترسناک تماشای می کنید حسی از آرامش و امنیت وجود دارد که حتی ترسناک ترین فیلم های این ژانر را نیز بی اثر می سازد. اگر می خواهید واقعاً ترس را تجربه کنید، مانند ترسی که شما را در هنگام خواب دچار پارانویا می کند، باید فقط خودتان باشید و صفحه تلویزیون.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با چند فیلم ترسناک برتر که بهتر است به تنهایی تماشا کنید آشنا کنیم.

 

۱۰- Nosferatu

برای اولین فیلم ترسناک این فهرست به سراغ یک عنوان کلاسیک و قدیمی می رویم. فیلم کلاسیک صامت Nosferatu ساخته اف دبلیو مورنائو در سال ۱۹۲۲ یک عنوان ویژه ترسناک است. تمام کسانی که خود را طرفدار ژانر ترسناک می دانند باید این فیلم را تماشا کنند که بسیار ترسناک نیز هست. داستان فیلم تقریباً ساده است: مردی به یک قلعه مرموز می رود و آنجا با مرد مرموزترین روبرو می شود که یک خون آشام است و بدین ترتیب اتفاقات بد شروع می شوند.

در واقع تنها یک دلیل خوب برای تنها تماشا کردن فیلم Nosferatu وجود دارد و آن این است که این فیلم از آن دسته فیلم هایی نیست که بتوانید با دوستان و خانواده نگاه کنید. Nosferatu یک فیلم صامت است و به همین دلیل بهتر است سکوت را رعایت کرده و از آن لذت ببرید (یا بهتر بگوییم به شدت بترسید). هنگامی که این فیلم ترسناک را به تنهایی تماشا کنید و بدون کسی یا چیزی که حواستان را پرت کند به خوبی می توانید در فضای ساکت آن غرق شوید و قابلیت هنری آن را نیز درک کنید.

Mandy

۹- Mandy

چه کسی است که از یک کابوس پر از نورهای نئونی و رنگارنگ بدش بیاید. بعد از کشته شدن همسرش به دست یک فرقه مذهبی به کمک گروهی از موتورسواران سادومازوخیستی، مرد داستان مسیر هیجان انگیز و خشونت بار انتقام خود را آغاز می کند. در دستان ناکارآمد، یک فیلم ترسناک هنری می تواند بیش از حد تصنعی جلوه کند اما این موضوع در مورد فیلم Mandy صحت ندارد. خشونت فراوان این فیلم به اندازه بازی استادانه و پویای نیکلاس کیج زیباست، مردی که سخت تلاش دارد با غم و اندوه از دست دادن شریک زندگی اش کنار بیاید.

این توازن هنرمندانه بین وحشت پر از خشونت و فلسفه وجودی انسان است که باعث شده تماشای این فیلم به تنهایی جذابتر باشد. Mandy  سعی نمی کند شما را بترساند، به جای آن تلاش دارد شما را به پرسیدن سوالاتی بزرگ از خود وادارد در حالی که همزمان از تماشای یک آشوب و کشتار خوب به سبک قدیمی لذت ببرید.

۸- The House Of The Devil

۸- The House Of The Devil

این فیلم یک فیلم ترسناک است که به بهترین شکل ممکن شما را رفته رفته می سوزاند. زنی جوان که در مدتی کوتاه به مقداری پول نیاز دارد با پیشنهاد پرستاری بچه در یک عمارت مرموز اما با دستمزد عالی مواجه می شود. اما مشکل چنین پیشنهادی چه می تواند باشد؟ فیلم The House Of The Devil یک فیلم ترسناک بسیار خوب برای کمی ماجراجویی و تجربه ترس است. با ترکیب بی نقص زیبایی شناختی کلاسیک این ژانر و گام بندی استادانه کارگردان، تجربه ای خلق می شود که بسیار رضایت بخش است. مانند بسیاری دیگر از فیلم های این فهرست، The House Of The Devil از آن دسته فیلم هایی است که تماشای آن در تنهایی موثرتر است و دلیل این موضوع به ساختار فیلم باز می گردد.

دو بخش ابتدایی فیلم به شدت و به شکل ترسناکی ساکت است و کارگردان از این سکوت به عنوان راهی برای ساخت تنش و پایین آوردن گارد حفاظتی مخاطب استفاده کرده اما در بیست دقیقه پایانی، شخصیت اصلی فیلم و مخاطب را با انواع ترس ها و کابوس ها بمباران می کند. برای لذت بردن از این فیلم به صبر نیاز دارید و در صورت تنها تماشا کردن فیلم امکان بیشتری برای این صبوری وجود دارد.

۷- The Evil Dead

۷- The Evil Dead

فیلم The Evil Deadساخت سام ریمی یکی از بهترین فیلم های ترسناک تمام دوران است. این فیلم از هر لحاظ بی نقص بوده اما به دلایل مختلف تماشای آن در کنار دوستان دشوار است. همه ما داستان این فیلم را می دانیم: گروهی از دوستان به یک کلبه در جنگل رفته و قبل از آنکه بگویند: «چه جای زیبایی!»، درهای جهنم به رویشان باز می شود. ساده اما موثر. این فیلم به شکل بی پایانی ترسناک است و ریمی هیچ ابایی از نشان دادن خشونت مطلق و تلاش برای وحشت وارد کردن به مخاطب نداشته است. شاید فکر کنید این موضوع تماشای فیلم The Evil Dead با دوستان را جذاب سازد اما این تفکر کاملاً اشتباه است.

حتی با استانداردهای امروزی نیز The Evil Dead به شدت ترسناک و خشن است و هیچ بخشی از فیلم ترسناک تر از سکانس درخت نیست. می دانید کدام سکانس را می گوییم. حتی در تنهایی نیز تماشای این سکانس دشوار است اما همراه با دوستان، این تجربه ای است ک دوست ندارید داشته باشید. موضوع دیگری که باعث می شود تماشای فیلم ریمی در تنهایی بهتر باشد این است که چون برخی از افکت های ویژه این فیلم کمی قدیمی شده اند، دیگر شانس اینکه یکی از همراهانتان ادای باهوش بودن را درآورده و به نقص های جلوه های ویژه فیلم اشاره کند کمتر خواهد بود که بدین ترتیب تجربه تماشای یک فیلم واقعاً ترسناک را از دست نخواهید داد هر چند این تجربه اصلاً خوشایند و لذت بخش نیست.

۶- Get Out

۶- Get Out

شاهکار مدرن جوردن پیل فیلمی ترسناک است که با هر آنچه قبل از آن در این ژانر دیده اید متفاوت خواهد بود. ملاقات با والدین نیمه گمشده زندگی تان همیشه کمی ترسناک و تجربه ای مبهم است اما جزئی طبیعی از هر رابطه عاطفی به شمار می آید. اما چیزی که اصلاً طبیعی نیست این است تمام تجربیاتی است که شخصیت اصلی فیلم Get Out در جریان تنها دو روز آخر هفته متحمل می شود و مخاطب نیز این اتفاقات را فراموش نمی کند. علیرغم موضوع واقعی و شوربختانه همچنان حاکم خود، فیلم Get Out از آن دسته فیلم های ترسناکی است که می توان بارها و بارها آن را تماشا کرد.

به لطف نویسندگی و کارگردانی بجا و دقیق جوردن پیل، این فیلم دارای قدرت و گیرایی خاصی است که تماشای آن را هم لذت بخش و هم تعمق برانگیز می سازد. اگر فیلمی را بتوان سبکبال همانند یک پروانه اما نیشدار مانند زنبور توصیف کرد بدون شک این توصیف مختص فیلم پیل خواهد بود. Get Out یک فیلم ترسناک بی نقص است که تماشای آن در هر فضا و حال و هوایی جذاب خواهد بود. دنبال یک فیلم پر از خشونت هستید؟ بخش سوم و پایانی این فیلم نیازتان را برآورده خواهد ساخت. می خواهید بعد از تماشای فیلم دچار کابوس و حملات پارانویایی شوید؟ این همان چیزی است که «محل غرق شده» برای آن ساخته شده است. اگر این فیلم را چند روز یکبار تماشا کنید هم انتخاب بدی نکرده اید.

۵- Veronica

۵- Veronica

بسیاری از طرفداران ژانر وحشت ادعا کرده اند که فیلم ترسناک اسپانیایی Veronica در سال ۲۰۱۷ آنقدر ترسناک بوده که نتوانسته اند آن را تا آخر نگاه کنند. اگر چه شاید این ادعا کمی بزرگنمایی است اما این واقعیت را نیز نباید انکار کرد که فیلم باعث می شود چند شب را در خوابیدن با مشکل مواجه باشید. فیلم ترسناک Veronica داستان یک دختر و چند نفر از دوستانش را روایت می کند که تصمیم می گیرند در جریان یک خورشیدگرفتگی وارد یک بازی خطرناک شوند. بعد از این ماجرا به مدت سه روز زندگی این دختر به جهنم تبدیل می شود در حالی که نیروهای فراطبیعی دست از شکنجه و آزار بی پایان او بر نمی دارند. شاید از خود بپرسید فیلمی که تا به این حد ترسناک است چرا باید در فهرست بهترین فیلم های ترسناک برای تنها تماشا کردن قرار داشته باشد که البته سوال خوبی است.

پاسخ ساده است: Veronica فیلمی است که وقتی می خواهید واقعاً بترسید باید نگاه کنید. بخشی از این موضوع به مشاهده و درک جزییات بسیار ریز در فیلم باز می گردد که در صورت تمرکز بر روی صفحه تلویزیون، که کاری غیر از آن هنگام تماشای این فیلم دشوار است، چیزها و اشارات ظریفی را خواهید دید که خبر از اتفاقات بعدی می دهند. در فیلم Veronica ترس ها و جامپ اسکرهای بسیاری وجود دارد اما ترسناک ترین حوادث در پس زمینه و در فضایی نسبتاً مبهم روی می دهند که وقتی متوجهشان شدید می گویید کاهش آن ها را نمی دیدید.

۴- Kill List

۴- Kill List

فرقه های مذهبی منحرف چیزهایی هستند که نمی توانید با آن ها زندگی کنید و اکثر افراد ترجیح می دهند از آن ها دور بمانند. فیلم Kill List ساخته بن ویتلی در سال ۲۰۱۱ داستان دو قاتل را روایت می کند که رفته رفته با اهداف هولناک کسی که آن ها را استخدام کرده مواجه می شوند. این فیلم را باید سه فیلم در یک فیلم دانست زیرا بخشی از آن یک درام خانوادگی است، بخش دیگر داستان قتل و بخشی دیگر نیز وحشت فولکلور. نکته مهم در مورد فیلم Kill List این است که همانند Veronica، اشاراتی ریز در سراسر روایت فیلم وجود دارد که از اتفاقات آینده داستان خبر می دهند و به همین خاطر باید هنگام تماشای این فیلم به طور کامل حواستان به صفحه نمایش باشد و تنها بدین صورت است که وحشت مطلق را تجربه خواهید کرد، وحشتی که به راست مو را بر تنتان سیخ خواهد کرد.

همچنین این فیلم نیز به سبک The House of The Devil شما را رفته رفته می سوزاند و ویتلی از همان متدها برای رفتن به زیر پوست مخاطب استفاده می کند. تنها تفاوت این دو زمانی است که فیلم حاضر وارد قلمرو وحشت کامل می شود که باعث می شود فیلمی متفاوت از دیگری به نظر برسد. چه روز و چه شب، تماشای این فیلم ترسناک شما را با ترس واقعی آشنا خواهد کرد.

۳- Spring

۳- Spring

شاید با خود فکر کنید که تماشای یک فیلم رمانتیک به خودی خود کمی غم انگیز است و البته اغلب اوقات چنین است اما چند استثنا نیز وجود دارد، از جمله فیلم زیبا اما ترسناک Spring ساخته جاستین بنسون و آرون مورهد. بعد از مرگ مادرش و حمله به یک همکار آزارگر در محل کار، ایوان تصمیم می گیرد برای عوض کردن حال و هوای خود به ایتالیا سفر کرده و از مجازات محتمل زندان فرار کند. او خیلی زود با یک زن رازآلود آشنا شده و عاشق او می شود، زنی که رازهای بسیاری دارد. علت حضور فیلم Spring در این فهرست فضا و سرعت کلی داستان است. بسیاری از فیلم های رمانتیک معمولاً باید در کنار شریک زندگی یا عاطفی تماشا شوند اما این فیلم طوری طراحی شده که تنها باید یک نفر آن را در خلوت تماشا کند. اگر از این فیلم خوشتان آمد حتماً تازه ترین کار این دو کارگردان با نام After Midnight را نیز از دست ندهید.

۲- You’re Next

۲- You’re Next

اگر بخواهیم با یک کلمه این فیلم رمانتیک که به داستانی در ژانر اسلشر تبدیل می شود را تعریف کنیم، باحال بهترین واژه خواهد بود. گردهمایی یک خانواده در یک عمارت در میان جنگل با ورود گروهی از سایکوپات های دیوانه که ماسک های حیوانی به صورت دارند دچار آشوب می شود. اما آن ها نمی دانند که یکی از طعمه های آنان از خودشان نیز شکارچی تر است. بیش از هر چیز دیگری، فیلم You’re Next را باید یک انفجار دانست. این فیلم با تمام کلیشه ها و قواعد فیلم های ترسناک اسلشر بازی کرده در حالی که همزمان بسیار اورجینال جلوه می کند. چیزی که در مورد این فیلم بیش از هر چیزی دیگری جالب و جذاب است شخصیت های آن هستند.

تمام شخصیت ها به غیر از یکی چنان ناخوشایند و آزار دهنده هستند که گاهی اوقات دوست دارید هر چه زودتر کشته شوند تا دیگر تحملشان نکنید. شاید این ویژگی یک مقوله منفی به نظر برسد اما این گونه شخصیت پردازی تنها برای برجسته کردن یک شخصیت که شبیه دیگران نیست استفاده می شود. فیلم You’re Next بدون شک یکی از بهترین تنها بازمانده دختر تاریخ سینمای وحشت را دارد و تماشای انتقام خونین او از شکارچیان با قساوت و بیرحمی مطلق بسیار تماشایی است.

۱- The Innkeepers

۱- The Innkeepers

فیلم The Innkeepers را باید یکی از فیلم های زیبای ژانر وحشت دانست. این فیلم ترسناک است اما نه خیلی ترسناک، پرتنش است اما نه خیلی پرتنش و خشن، تاریک است اما نه خیلی تاریک به نحوی که شیفته آن خواهید شد. تای وست کارگردان فیلم که فیلم دیگر این فهرست، The House of The Devil ، نیز از ساخته های اوست یک داستان ارواح ترسناک ساخته که درست به هدف می زند، طوری که خوابیدن را کمی دشوارتر سازد بدون اینکه زیاد مزاحمتان شود. دو نفر که به کار در یک هتل روح زده در حال تعطیلی علاقه دارند تصمیم می گیرند روزهای آخر خود را به تماس برقرار کردن با ارواح ساکنان قدیمی ساختمان سر کنند.

آن ها این کار را می کنند و بدین ترتیب است که یاد می گیرند در مورد خواسته ها و امیالی که دارند باید با دقت و تفکر بیشتری عمل کنند. این فیلم تلاش نمی کند چرخ را دوباره اختراع کند زیرا نیازی به این کار ندارد. هدف اصلی این فیلم این است که حس نیاز به روشن کردن چراغ را در مخاطب ایجاد کند اما همزمان وی را قادر سازد که در مقابل این وسوسه مقاومت کند زیرا چنین کاری فضای ترسناک اما مهیج ایجاد شده را از بین می برد.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

5 فیلم ترسناکی که کوئینتین تارانتینو به تماشاگران پیشنهاد داده! + تصاویر

15 فیلم ترسناک برتر سال 2020 که باید ببینید! +تصاویر

9 فیلم ترسناکی که موفق به دریافت جوایز مهم شدند! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها