صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : چالش «Squid Game» باعث تلفات در کودکان شد!

چالش «Squid Game» باعث تلفات در کودکان شد!

بازی مرکب

بروز سوختگی های هولناک در کودکان بر اثر انجام یک چالش تیک تاکی که با الهام از سریال «بازی مرکب» (Squid Game) به راه افتاده، پزشکان را به هشدار در اینباره واداشته است.

در یکی از بازی های این سریال پرطرفدار سرویس نتفلیکس، شرکت کنندگان سعی می کنند با استفاده از یک سوزن، اشکالی را به طور کامل و سالم، بدون شکستگی، از وسط یک آبنبات شکری بیرون آورند.

در چالش آبنبات شکری که در شبکه اجتماعی تیک تاک به راه افتاده، کاربران باید ابتدا خود در خانه آبنبات را درست کنند و سپس سعی کنند شکلی را از وسط آن بیرون آورند.

 بازی مرکب

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، اما برای درست کردن این آبنبات باید شکر را با حرارت بسیار زیاد آب کرد تا بتوان به آن ترکیب چسبناک دست پیدا کرد، ترکیبی که مثل چسب به پوست می چسبد.

از زمان انتشار سریال «بازی مرکب» واحد سوختگی مراکز درمانی انگلیس با سیلی از کودکان ۱۱ تا ۱۵ ساله با جراحات شدید مواجه شده اند.

انجمن سوختگی انگلیس در توییتی نسبت به افزایش مراجعه کنندگان به واحد سوختگی مراکز درمانی به دنبال پخش سریال «بازی مرکب» و به راه افتادن چالش آبنبات شکری در شبکه های اجتماعی هشدار داد و اظهار کرد شدت سوختگی در بسیاری از مراجعه کنندگان به قدری است که نیازمند عمل جراحی هستند.

پروفسور کیوان شکراللهی، معاون رئیس انجمن سوختگی انگلیس اظهار کرد افزایش هر روزه ی کودکان صدمه دیده به دنبال انجام این چالش تیک تاکی، ممکن است تنها «نوک کوه یخ» باشد.

او در اینباره گفت: «مشکل این است که نقطه جوش شکر بالای ۶۵ درجه سانتیگراد است و کوچک ترین تماس پوست با شیره ی آن باعث سوختگی های بسیار عمیق می شود و علاوه بر آن، شیره هم به پوست می چسبد

 بازی مرکب

«یک مورد نگران کننده ی دیگر سن بیماران است که ۱۱ تا ۱۵ ساله هستند و تعدادی از آن ها به پیوند پوست نیاز داشته اند

«توصیه ی کلی ما این است که وقتی می خواهید آبنبات یا مربا درست کنید طبق روش های معقولی که آشپزها از آن ها استفاده می کنند عمل کنید، مثلاً هنگام پختن یا انتقال هر نوع ترکیبی که از شیره ی شکر درست می شود از دستکش فر استفاده کنید و البته این کار را در یک محیط مناسب و با نظارت یک بزرگ تر انجام دهید.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها