همیشه پیش نمی آید که در زندگی خود شاهد داستان های دلدادگی های راستین و واقعی باشیم و به همین خاطر، شنیدن قصه عاشقی های پایدار برایمان جذابیت بسیاری دارد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، داستان دل دادن هایی که گاهی به ازدواج ختم می شوند و در برخی مواقع به انگیزه های قوی برای پیشرفت و تغییر. همین ماجراها در برخی مواقع موضوع اصلی فیلمنامه های سینمایی را شکل می دهند و در نهایت، فیلمی شرسار از حس های خوب انسانی ساخته و ارائه می شود.

از جمله می توان به داستان های عاشقانه افراد مشهوری پرداخت که بعضا بسیار کوتاه بوده اند اما زیبایی این دوران به قدری زیاد بوده که توانسته به فیلمنامه ای جذاب تبدیل شود.

در این راستا، ما در ادامه این مطلب ۱۰ فیلم رمانتیک که بر اساس واقعیت شکل گرفته اند را برشمرده ایم. امید که مورد توجهتان قرار بگیرند.

کوکو قبل از شانل (Coco Before Chanel)

هنرپیشه های فیلم: اودره توتو، بنوآ پولورد، آلساندرو نیوولا، ماری جیلاین، امانوئل دیووس

این فیلم در مورد یک دوره از زندگی ملکه افسانه ای مد و فشن پاریس یعنی «کوکو شانل» پیش از به شهرت رسیدن است و به طور ویژه به تعریف رابطه پیچیده شانل با اتینه بالسان و آرتور کاپل می پردازد.

IMDb: رتبه ۶٫۷

دوشیزه پاتر (Miss Potter)

Miss Potter

هنرپیشه های فیلم: رنی زلوگر، ایوان مک‌گرگور، امیلی واتسون، بیل پترسون، باربارا فلاین

داستان در مورد نویسنده داستان های کودکان، بیترکس پاتر است. یک انسان با استعداد و روشن فکر که سعی نمی کرد با ازدواج، موقعیت اجتماعی خود را به تثبیت برساند؛ کاری که بسیاری از زنان در قرن ۱۹ میلادی انجام می دادند. بیترکس راه و روش خاص خود را در زندگی انتخاب و عشق واقعی را پیدا کرد.

IMDb: رتبه ۷

هفته ای که با مرلین گذراندم (My Week with Marilyn)

My Week with Marilyn

هنرپیشه های فیلم: میشل ویلیامز، کنت برانا، ادی ردمین، دوگری اسکات و اما واتسون

این فیلم به توصیف بخشی از زندگی مرلین مونرو می پردازد؛ وقتی که این اسطوره سینما برای فیلم برداری فیلم «شاهزاده و مانکن» به انگلستان رفته بود، بلافاصله عاشق دستیار کارگردان، کالین کلارک می شود. کلارک بعدها خاطرات این رابطه عاشقانه کوتاه را در کتابی با عنوان «شاهزاده و مانکن و من» نوشته و منتشر می کند.

IMDb: رتبه ۷

بانجی رائوی و مستانه (Bajirao Mastani)

Bajirao Mastani

هنرپیشه های فیلم: رونویر سینگ، پریانکا چوپرا، دیپیکا، پادوکان، تنوی آزمی، ماهش مانجرکار

این فیلم داستان عشق پر شور فرمانده ارتش هند، بانجی رائوی، به شاهدختی مسلمان به نام مستانه است. همانند فیلم های هندی، این داستان نیز بازگوکننده وفاداری، خیانت، پایداری، رنج، بخشش و عاشقانه هاست.

IMDb: رتبه ۷٫۲

همینگوی و گلهورن (Hemingway & Gellhorn)

costumes in hemingway and gellhorn

هنرپیشه های فیلم: نیکول کیدمن، کلایو اوون، دیوید استراتارین، رودریگو سنتورو، مالی پارکر، پارکر پوسو

این فیلم داستان رابطه عاشقانه نویسنده مشهور آمریکایی، ارنست همینگوی و سومین همسرش به نام مارتا گلهورن است که بزرگترین روزنامه نگار جنگ در قرن بیستم بود. نیکول کیدمن و کلایو اوون برای ایفای نقش در این فیلم سینمایی نامزد دریافت جایزه های متعددی شدند.

IMDb: رتبه ۶٫۳

فریدا (Frida)

Frida

هنرپیشه های فیلم: سلما هایک، آلفرد مولینا، اشلی جاد، والریو گولینو

این فیلم درباره زندگی نقاش مکزیکی سورئالیست فریدا کالو است. فریدا در پی تصادف اتومبیل در جوانی، عمل های جراحی متعددی را متحمل شد. او وقتی در بستر بیماری بود، شروع به نقاشی کشیدن کرد. بعدها، هنر و سیاست باعث آشنایی او با همسرش دیه‌گو ریورا شد.

IMDb: رتبه ۷٫۴

جولی و جولیا (Julie & Julia)

Julie Julia

هنرپیشه های فیلم: مریل استریپ، مریل استریپ، امی آدامز، استنلی توچی، کریس مسینا

بلاگری به نام جولی پاول (با بازی امی آدامز) تصمیم می گیرد ۵۲۴ غذا از کتاب آشپزی آشپز معروف فرانسوی به نام جولیا چایلد (مریل استریپ) را در طول یک سال درست کند.

IMDb: رتبه ۷

مِلک موروثی (Freeheld)

freeheld

هنرپیشه های فیلم: جولین مور، الن پیج، مایکل شنون، استیو کارل، لئک گریمس، گابریل لونا

«مِلک مطلق»  یا ملک موروثی داستان یک کارآگاه پلیس زن به نام «لاورل هستر» است که رابطه پنهانی با افسر جوانی به نام «اتاتیس اندره» دارد. اما وی پس از مدتی متوجه می شود که به سرطان مبتلا شده و با هدف انتقال حقوق بازنشستگی خود به شریک زندگی اش (با بازی الن پیج) با ادارات دولتی و قوانین ایالت نیوجرسی درمی‌ افتد.

IMDb: رتبه ۶٫۵

ماسای سفید (The White Massai)

The White Masai

هنرپیشه های فیلم: نینا هاس، جکی آیدو، کاتجا فلینت، آنتونیو پریستر، نیکولاس سیرونکا

داستان فیلم در مورد رابطه عاشقانه یک زن سوئیسی و یکی از جنگجویان قبیله ماسای است. تفاوت فرهنگی و سبک زندگی متفاوت مانع از ازدواج این دو نفر نشد. سرانجامِ این ازدواج، ترکیبی از غرور، عشق، حسادت و هیجان بود.

IMDb: رتبه ۶٫۵

دریای درون (The Sea Inside)

The Sea Inside

هنرپیشه های فیلم: خاویر باردم، بلن روئدا، لولا دوئنیاس، مابل ریورا

دریای درون اقتباسی از زندگی واقعی رامون سمپدرو، ملوان جوانی است که در یک حادثه دچار شکستگی استخوان گردن و قطع نخاع می‌شود. او به مدت ۲۹ سال تلاش کرد دادگاه حق مرگ آسان را برای او به رسمیت بشناسد تا او بتواند به زندگی خود پایان دهد. ماجراهای عاشقانه زندگی وی به دو زن به نام های رزا  و جولیا مربوط می شود. این فیلم برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد.

IMDb: رتبه ۸