image 13960802672 898978956543462

مت دیمن و جرج کلونی با حضور در برنامه تلویزیونی «صبح بخیر امریکا» درباره موضوع اتهامات جنسی هاروی واینستاین حرف‌های جالبی زدند و در این میان، ستاره «ویل هانتینگ خوب» اقرار کرد به واسطه بن افلک از ماجرای تعرض واینستاین به گویینت پالترو خبر داشته است.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، این برنامه روز گذشته (23 اکتبر) از شبکه ای بی سی (ABC) روی آنتن رفت. هر دو بازیگر سرشناس هالیوود در این برنامه اعتراف کرده‌اند واینستاین را به عنوان فردی «قلدر» و «هوس‌ران» می‌شناختند اما از جزییات بی‌اخلاقی‌های او به هیچ وجه مطلع نبودند.

اگرچه دیمن در بخشی از صحبت‌هایش اقرار کرد از ماجرای تعرض این تهیه‌کننده بانفوذ به گویینت پالترو پیش از بازی در اقتباس سینمایی «اما» باخبر بوده است. این فیلم که بر اساس رمان معروف جین آستن در سال 1996 روی پرده رفت یکی از اولین نقش‌آفرینی‌های مهم پالترو در سینما بود.

پالترو ادعا کرده او در آن زمان 22 سال بیش‌تر نداشت و به خیال این که واینستاین با او قرار ملاقات کاری گذاشته به دعوتش جواب مثبت داده بود. پالترو بعد از ورود به هتل پنسیلوانیا بورلی هیلز و مواجهه با مدیر وقت میراماکس متوجه می‌شود موضوع چیز دیگری است و تهیه‌کننده بانفوذ هالیوود قصد تعرض به او را دارد.

ظاهرا پالترو این جریان را به برد پیت که آن زمان نامزدش بود اطلاع می‌دهد و پیت بلافاصله سراغ واینستاین می‌رود و تهدیدش می‌کند به اعمال وقیحانه‌اش پایان بدهد. پیت به واسطه مدیر برنامه‌هایش روایت پالترو از ماجراهای پیش‌آمده را تایید کرده است.

دیمن هم در مصاحبه اخیرش تعریف کرد: «من ماجرای گویینت را از بن (افلک) شنیده بودم چون بعد از برد (پیت)، آن دو با هم بودند و در نتیجه از داستان باخبر شدم. اما در همان دوران سر فیلم «آقای ریپلی با استعداد»(1999) با گویینت و هاروی مشغول همکاری بودم

بازیگر و فیلمنامه‌نویس برنده اسکار در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: «اما هیچ‌وقت در این‌باره با گویینت حرفی نزدم اما بن برایم گفت که خودشان با هم به توافق رسیده‌اند ... و رفتار او (واینستاین) با گویینت فوق‌العاده احترام‌آمیز بود. همیشه

دیمن چهارمین بازیگر مرد هالیوود است که در روزهای اخیر اقرار کرده دست‌کم در جریان یکی از اتهامات جنسی واینستاین و ماجرای تعرض او به زنان قرار داشته است.

این در حالی است که کلونی مثل بسیاری از قربانیان مدیر پیشین میراماکس ادعا کرده واینستاین مرتبا درباره ارتباط داشتن با بازیگران مشهور زن لاف می‌زد: «لزوما همه حرف‌هایش را باور نمی‌کردم چون باور کردن حرف‌هایش به معنای پذیرفتن بدترین چیزها درباره بعضی بازیگران زنی بود که از دوستان خودم بودند و من واقعا تصور نمی‌کردم آنها با هاروی رابطه داشته باشند و همان‌طور هم که مشخص شده رابطه نداشتند

واینستاین این روزها در یکی از مراکز درمان «اعتیاد به ارتباط جنسی» به سر می‌برد. طی دو هفته گذشته، بیش از 60 زن پا پیش گذاشته و علیه رسوایی‌های اخلاقی این چهره بانفوذ هالیوود و رسانه دست به افشاگری زده‌اند.