Blockers - بازدارندگان

کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟

جان سینا که محبوب دل علاقه مندان به کشتی کج است، بازیگر نقش اصلی فیلم است. لزلی مان هم که احتمالاً او را با آثار همسرش نظیر « 40 ساله مجرد » به خاطر خواهید آورد، دیگر بازیگر فیلم است.

داستان فیلم درباره چیست ؟

سه پدر و مادر زمانی که متوجه می شوند فرزندانشان قرار است در یک جشن، تن به رابطه های جنسی دهند، تصمیم می گیرند هرطور که شده جلوی این اتفاق را بگیرند اما...

کارگردان کیست؟         

خانم کی کانن که بیشتر به دلیل تهیه کنندگی و نویسندگی سریال مطرح « 30 Rock » و سری فیلمهای « Pitch Perfect » شناخته می شود و « بازدارندگان » نخستین تجربه کارگردانی اش محسوب می شود. البته خانم کانن بازیگری را هم تجربه کرده اما بعید می دانم کسی او را در مقام بازیگر در خاطر داشته باشد!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Blockers/thumbs/phoca_thumb_l_4.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

بهتر است که خانواده ها از خیر ارائه پیشنهاد تماشای این فیلم برای عزیزان کم سن و سال پرهیز نمایند چراکه هیچ چیزی در فیلم وجود ندارد که مناسب حال عزیزانشان باشد! در فیلم مجموعه ای از زنان و مردان حضور دارند که کلاً هر لحظه در حال پیچیدن به جاده فرعی هستند!

نکات مثبت فیلم ؟

بازیگران بزرگسال فیلم در پیشبرد شوخی های فیلم نقش بسزایی ایفا کرده اند. « بازدارندگان » اگرچه شامل انواع و اقسام شوخی های جنسی است و در این زمینه بسیار هم بی پرواست، اما تیم بازیگران بزرگسال فارغ از موقعیت های کمیک جنسی، توانسته اند بازیهای خوبی از خود به نمایش بگذارند که در این میان لزلی مان و جان سینا بهترین بوده اند.

فیلم در نهایت موفق می شود تا پیام خود که پذیرش تفاوت دیدگاه والدین و فرزندانشان است را به مخاطب انتقال دهد. پیامی که حاوی این نکته است که والدین می بایست تعامل بیشتری با دنیای فرزندانشان داشته باشند و البته آنان را باور نمایند و استقلال شان فکری شان را بپذیرند.

« بازدارندگان » مملوء از شوخی و موقعیت های کمیک با محوریت رابطه جنسی است که به واقع برخی از آنان مخاطب را به خنده وا می دارد! نمی توان برخی از شوخی های فیلم از جمله بازی عجیب و غریبی که ترتیب داده می شود را دید و نخندید!

نکات منفی فیلم ؟

می توان گفت تقریباً تمام شخصیت هایی که در فیلم حضور دارند به نوعی درجه هوش خود را یک رده کاهش داده اند تا رفتارشان مضحک تر به نظر برسد و البته منجر به این شده که به سختی جدی گرفته شوند؛ مخصوصاً هنگام اشاعه پیامهای اجتماعی شان برای مخاطب!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/9018/Blockers/thumbs/phoca_thumb_l_3.jpg

حرف آخر :        

« بازدارندگان » می تواند لبخند را به لبان مخاطب بنشاند به شرط آنکه پیش از تماشای اثر بدانید قرار است با چه چیزی مواجه شوید! محتوای اثر در خصوص ارتباط های جنسی نوجوانان و نگرانی والدین شان است، از این رو می بایست آماده تماشای شوخی های عجیب و غریب و البته به شدت خنده داری باشید که یکی پس از دیگری در طول داستان نقش می بندند؛ و البته این نکته را فراموش نکنید که این اثر ابداً برای افراد کم سن و سال ساخته نشده!

 

منتقد: میثم کریمی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

 

بازدارندگان  (Blockers)buck3hrs3

کارگردان : Kay Cannon

فیلمنامه : Mark Perez

بازیگران :

John Cena...Mitchell

Leslie Mann...Lisa

Ike Barinholtz...Hunter

ژانر : کمدی

رده سنی :  R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 102 دقیقه