صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کمپانی والت دیزنی، شرکت فیلمسازی برایت اسپارک را تهدید به شکایت قانونی کرد

کمپانی والت دیزنی، شرکت فیلمسازی برایت اسپارک را تهدید به شکایت قانونی کرد

3453534

کمپانی والت دیزنی تهدید کرد علیه شرکت فیلم‌سازی برایت اسپارک شکایت قانونی خواهد کرد و مانع از پخش عمومی محصول جدید سینمایی آن‌ها (شجاع‌تر) خواهد شد.

سخنگوی این کمپانی اعلام کرد تنها در صورتی از شکایت علیه این شرکت صرف نظر خواهد کرد که آن‌ها پخش این فیلم را متوقف کنند.

کمپانی والت دیزنی مدعی است فیلم انیمیشنی این شرکت فیلم‌سازی شباهت بسیار زیادی به انیمیشن کامپیوتری موفق آن‌ها «شجاع‌» دارد.

«شجاع» اوایل فصل تابستان امسال اکران عمومی ‌شد و با استقبال منتقدان و تماشاگران روبرو شد و فروش خوبی در جدول گیشه نمایش سینماها کرد.

حالا مسئولان کمپانی والت دیزنی احساس می‌کنند، «شجاع‌تر» نسخه کپی شده این انیمیشن کامپیوتری پر‌فروش آن‌ها است.

به همین دلیل این کمپانی نامه‌ای برای مسئولان شرکت فیلم‌سازی برایت اسپارک فرستاده و از آن‌ها خواسته نسخه دی وی دی فیلم خود را راهی بازار ویدئویی نکنند.

«شجاع‌تر» فیلمی چهل و پنج دقیقه‌ای است که اختصاصا برای فروش و نمایش در بازار ویدئویی تولید شده و قرار نیست نمایش عمومی سینمایی داشته باشد.

با این حال، کمپانی والت دیزنی نگران است پخش این فیلم در بازار ویدئویی، به فروش نسخه‌های دی وی دی «شجاع» آن‌ها لطمه بزند.

برای همین است که این کمپانی در نامه سرگشاده خود به شرکت برایت اسپارک، به مسئولان آن گفته در صورت عدم همکاری باید منتظر عواقب قانونی اقدام خود باشند.

در نامه کمپانی به این شرکت آمده است: «تماشاگران به کیفیت بالای محصولات کمپانی والت دیزنی اعتماد و اطمینان دارند. به همین دلیل وقتی محصول یک شرکت فیلم‌سازی دیگر باعث ایجاد تشویش در ذهن تماشاگران فیلم‌های سینمایی شود، ما مجبوریم از محصولات خودمان محافظت کنیم.

اما مسئولان شرکت فیلم‌سازی برایت اسپارک، ادعای کمپانی والت دیزنی درباره کپی‌برداری از انیمیشن‌ موفق آن‌ها را رد کرده‌اند.

آن‌ها می‌گویند تولید فیلم خود را از حدود بیست ماه قبل (و مدت‌ها قبل از این که «شجاع» اکران عمومی شود) شروع کرده‌اند و خریداران محصولات ویدئویی، این دو فیلم را با یکدیگر اشتباه نخواهند گرفت.

فارس

ذره بین : به این می گن قدرت استودیویی!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها