صفحه اصلی > زرین سینمایی هفته : از نامه سرگشاده خاویر باردم درباره جنایات اسراییل تا شکایت فرامرز قریبیان از سازندگان فیلم « تنهایی » / زرین سینمایی هفته ( شماره 43)

از نامه سرگشاده خاویر باردم درباره جنایات اسراییل تا شکایت فرامرز قریبیان از سازندگان فیلم « تنهایی » / زرین سینمایی هفته ( شماره 43)

IMG1551143961

Zarinنخستین لوح زرین این هفته را تقدیم خاویر باردم می کنیم که در سکوت آزار دهنده هالیوودی ها نسبت به جنایاتی که اسراییل در غزه مرتکب می شود ، نامه ای سرگشاده منتشر کرد و جنایات اسراییل در غزه را به شدت محکوم کرد ( متن نامه را می توانید در اینجا مطالعه نمائید )

بنابراین ما هم این هفته در سایت مووی مگ به خاویر باردم لوح زرینی اهدا میکنیم تا دیگر همکارانش هم یادشان بیاید که انسانیت و صلح و آرامش تنها خواسته مردم جهان است و سکوت آنها در برابر این حجم از جنایت واقعا آزار دهنده است.

IMG14242122237

Zarinدومین لوح زرین هفته را هم تقدیم هنرمندان کشورمان می کنیم که برای اهدای خون به مردم نیازمند غزه اقدام کردند و خون خودشان را تقدیم کردند. این حرکت به هر قصد و نیتی که انجام گرفته، جای تقدیر و تشکر داره و یک لوح زرین هم برای سپاس از این اقدام شایسته را تقدیمشان می کنیم.

10256452 677961022285901 8466489064875048720 n

68466اولین تمشک زرین هفته را به آن دسته از عزیزانی تقدیم میکنیم که یک تنه علیه هنرمندانی نظیر اصغر فرهادی موضع گرفتند و وا مصیبت ها سر دادند چرا آنها گفته اند که « کشتار را متوقف کنید » در صورتی که باید این متن را به شکل دیگری می نوشتند!

این موضع گیری ها به خودیه خود عجیب و غریب بود با اینحال اصغر فرهادی در جریان اهدای خون به افراد نیازمند در غزه به صراحت کشتار در غزه را محکوم کرد تا عزیزان عجول شاغل در رسانه های داخلی هم بی جهت تئوری توطئه نچینند.

بهرحال تمشک زرین هفته را تقدیم تمام کسانی می کنیم که اصغر فرهادی و دیگر هنرمندانی که کمپبین « کشتار را متوقف کنید » را تحت فشار بی دلیل قرار دادند تا جایی که صدای آنها را هم در آوردند. نکنید شما رو به خدا، خوبیت نداره!

10346605222

68466دومین تمشک زرین هفته را هم تقدیم تهیه کنندگان فیلم ( نمی دانم باید آن را فیلم، تله فیلم، سریال یا چی خطاب کنم! ) « تنهایی » می کنیم که معلوم نیست چه ساخته اند که نمانده کسی که صدایش را در نیاورده باشند!

قضیه از این قرار هست که ظاهرا قرار بوده یک سریال برای شبکه تهران ساخته شود و فرامرز قریبیان هم در آن حضور داشته باشد. فرامرز قریبیان هم پس از حضور در یک قسمت متوجه کیفیت نازل این اثر می شود و قراردادش را فسخ می کند اما یکدفعه می بینید این سریال تبدیل به یک فیلم ویدئویی شده و سر از شبکه نمایش خانگی در آورده در حالی که از تصاویر او بی اجازه در این اثر استفاده شده و در پوستر فیلم هم وی حضور پر رنگی دارد. این قضیه باعث شد تا قریبیان دست به شکایات از سازندگان این فیلم بزند و هنوز این داستان سر دراز دارد.

از طرف دیگه در حالی که دو هفته از ورود این فیلم به شبکه نمایش خانگی نمی گذرد عنوان شده که قرار هست این فیلم از صدا و سیما پخش شود و در مجموع شلم شوربایی شده وضعیت این « تنهایی » برای خودش!

انصافاً دادن یک تمشک زرین درست و حسابی به تهیه کننده و سازندگان این اثر کمترین کاری هست که می شود انجام داد و امیدواریم که اتفاقات سخیفی از این دست را کمتر شاهد باشیم.

 

ذره بین

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگیرد قانونی می شود.

به جامعه مجازی سایت مووی مگ بپیوندید و دوستان سینمایی جدید پیدا کنید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها