صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : درخواست کمک مارک رافالو از باراک اوباما

درخواست کمک مارک رافالو از باراک اوباما

inde43

مارک رافالو، ستاره فیلم‌های هالیوودی و بازیگر آثار مستقل آمریکایی در کنفرانسی مطبوعاتی از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، خواست روش تزریق گاز به زمین برای استخراج نفت را ممنوع کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آنا، در کنفرانسی مطبوعاتی که سه‌شنبه برگزار شد، مارک رافالو، بازیگر فیلم‌هایی مانند «جزیره شاتر»، «انتقام‌جویان» و «فاکس‌کچر» از باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا درخواست کرد که روش‌های استخراج نفت از طریق تزریق گاز به اعماق زمین را ممنوع کند و آمریکا را به پایتخت منابع انرژی تجدیدپذیر در جهان بدل سازد.

به نوشته گاردین، رافالو بازیگر و فعال محیط زیستی در کنفرانسی مطبوعاتی که توسط سازمان Food & Water Watch برگزار شد، به گزارشی اشاره کرد که چند روز پیش از نشست اقلیمی سازمان ملل که هفته آینده برگزار می‌شود، منتشر شده است.

رافالو در این کنفرانس گفت: «توقف این روش استخراج نفت از طریق تزریق گاز به این معنی نیست که ما باید به عقب بازگردیم و مجبور شویم ضربه‌ای به اقتصاد بزنیم یا بیکاری را افزایش بدهیم، بلکه معنی‌اش این است که با انرژی پاک که قدرت قرن بیست‌و‌یکم است، رو به جلو حرکت کنیم.»

گزارش سازمان Food & Water Watch جمع‌بندی یافته‌های اخیر درباره تأثیرهای محیط زیستی و اجتماعی روش تزریق گاز است. در این گزارش از رابطه میان دولت آمریکا و صنعت نفت و گاز انتقاد شده و آمده است: «این (رابطه) سبب ایجاد یک اینرسی (لَختی) شده است که نسل‌های فعلی و بعدی را در معرض خطر قرار می‌دهد و اقتصاد ما را به‌خطر می‌اندازد و همچنین ما را با پیامدهای گرم شدن زمین و میراثی از آلودگی صنعتی رویارو می‌سازد.»

در این گزارش همچنین در مورد تأثیر تلنبار شدن بی‌رویه آلاینده‌های ناشی از این روش بر روی زمین، آلاینده‌هایی که وارد هوا می‌شوند و تأثیر روش تزریق گاز در جوامع محلی هشدار داده شده است.

به‌گفته دکتر ساندرا استینگرَبر، مشاور علمی این سازمان «متان (گاز طبیعی که برای استخراج نفت هم مورد استفاده قرار می‌گیرد) حکم دی‌اکسید کربن (گاز گلخانه‌ای که نقشی اصلی در گرم شدن زمین ایفا می‌کند) جدید را دارد» و یک گاز گلخانه‌ای قوی است که جو زمین را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نتیجه پژوهش‌های دیگری که روز دوشنبه در آکادمی ملی  علوم آمریکا منتشر شده است، نشان می‌دهد که افزایش استفاده از گاز طبیعی باعث آلودگی آب در تگزاس و پنسیلوانیا شده است. با این‌حال در گزارش آمده است که باید میان نتایج حاصل از تزریق گاز به چاه  و نتایج خروج گاز طبیعی از چاه‌های نفت تمایز قائل شد.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها