صفحه اصلی > زوم سینمای جهان : نقد و بررسی فیلم جنگجو ( Warrior )

نقد و بررسی فیلم جنگجو ( Warrior )

1

1- کسی در فیلم حضور دارد  که من بشناسم؟!

نیک نولتی کهنه کار در این فیلم حضور دارد که قدیمی ها بیشتر او را بخاطر می آورند. بعد از نولتیِ بزرگ ، جوئل ادگرتون هم در این فیلم حضور دارد که همه شما وی را با بازی در سری جدید « جنگ ستارگان » بخاطر خواهید آورد.

2- داستان فیلم درباره چیست ؟

تامی یک عضو سابق نیروی دریایی آمریکا است که بعد از بازگشت به خانه از طرف پدرش ترغیب می شود تا در مسابقات رزمی که جایزه قابل توجهی هم برای قهرمان در نظر گرفته شده، شرکت کند. تامی قبول می کند تا در این تورنمت شرکت کند و پدرش را هم به عنوان مربی در کنارش قرار می دهد تا به کمک او بتواند قهرمانی را بدست آورد. اما تامی در جریان این مسابقات به برادر بزرگتر خود به نام برندون برخورد می کند و…

3- بازیگران فیلم چه کسانی هستند؟

Joel Edgerton ، Tom Hardy ، Nick Nolte ، Jennifer Morrison Frank Grillo

4-کارگردان کیست ؟

کارگردان این فیلم گاوین اوکانر است که یک فیلم ضعیف با نام « سربلندی 2و افتخار » مهمترین ساخته سینمایی اش به حساب می آید.

5- خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه کنند؟

مبارزات خشن و ضربات مهلکی که کاراکترها در جریان مسابقه  به سر و صورت یکدیگر وارد می کنند مهمترین نکته ایی است که خانواده ها باید به هنگام تماشای « جنگجو » به آن توجه کنند. فیلم صحنه های جنسی ندارد اما داستان فیلم نیازمند صحنه های خشونت آمیز است که « جنگنجو » آن را در خود دارد.

6- نکات مثبت فیلم ؟

« جنگجو » اگرچه در رده فیلمهای رزمی دسته بندی می شود اما بارِ درام آن چربش بیشتری به اکشن دارد. در واقع می توان گفت صحنه های اکشن در اختیار درام  فیلم بوده و کارگردان بیشتر بر زندگی شخصی و دلائل حضور 2 برادر در رینگ تاکید کرده است، فیلم تدوین مناسبی دارد ، فیلمبرداری هم هیجان انگیز و استرس زا است ، فیلم دیالوگ های تیز و هوشمندانه ایی دارد ، شیمی رابطه بین 2 برادر عالی از آب درآمده.

7- نکات منفی فیلم ؟

صحنه های رینگ با اینکه در کیفیت بالایی قرار دارد اما می توانست بهتر از این باشد ، زمان فیلم کمی زیاد است ، « جنگجو » با اینکه داستانی خشن 3را روایت می کند اما با درجه سنی PG-13 اکران شده که همین امر موجب جسارت کم سازندگان در ارائه تصویر واقعی از میدان مبارزه شده است، شخصیت پدر که که نیک نولتی آن را ایفا می کند می توانست بیشتر پرداخته شود.

8- ارزش دیدن دارد ؟

« جنگجو » یکی از بهترین فیلمهای مبارزه ایی است که در چند ماه اخیر اکران شده. « جنگجو » هم می تواند طرفداران فیلمهای مبارزه ایی را راضی کند و هم تماشاگران درام پسند. این فیلم را از دست ندهید

 

دّرسا کیانفر

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها