صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : هوش مصنوعی ثابت کرد که تمام نمایشنامه های شکسپیر توسط خودش نوشته نشده!

هوش مصنوعی ثابت کرد که تمام نمایشنامه های شکسپیر توسط خودش نوشته نشده!

شکسپیر

بسیاری بر این باورند که شکسپیر در نوشتن برخی از نمایشنامه‌های خود تنها نبوده و با کمک فرد یا افرادی این نمایشنامه‌ها را به پایان رسانده است. اما این موضوع تا چه حد صحت دارد؟

سال‌ها است که در رابطه با تنهانبودن شکسپیر در نوشتن نمایشنامه‌هایش صحبت می‌شود. به‌تازگی یک محقق از کشور چک به‌نام پتر پلچاچ با کمک هوش مصنوعی توانست پرده از این ماجرا بردارد و پاسخی به سؤال موردبحث دهد. محقق چکی، پتر پلچاچ، سیستم یادگیری ماشینی را ایجاد کرده که به‌کمک آن می‌توان تشخیص داد کدام قسمت از اثر «هنری هشتم» توسط شکسپیر نوشته شده و کدام قسمت‌ها توسط جان فلچر نوشته شده است. درواقع الگوریتم این هوش مصنوعی قادر است تا بنابر واژه‌گزینی و ریتم نوشته، متن هر دو نویسنده یعنی شكسپیر و فلچر را بشناسد و سبک نوشتاری آن‌ها را تشخیص دهد.

به گزارش مووی مگ به نقل از زومیت، مطابق نظریه‌های پیشین، AI امروز تأیید کرد که فلچر درست نیمی از نمایشنامه‌ی هنری هشتم را نوشته و این نتیجه‌ی بررسی کامل نمایشنامه توسط هوش مصنوعی بوده است. درواقع محقق چکی، پتر پلچاچ با ارائه‌ی متون فلچر و شکسپیر به این الگوریتم موفق شده تا سبک این دو نویسنده را به الگوریتم خود بشناساند و در نهایت نمایشنامه‌ی هنری هشتم را بررسی کند.

طبق این بررسی‌ها، فلچر نه‌تنها در نگارش بخش‌های ابتدایی یک پرده‌ی جدید بلکه حتی در بخش‌های پایانی پرده‌های دیگر نیز دست داشته است. البته در برخی صحنه‌ها نیز نوشته‌هایی مختلط و ترکیبی از دو نویسنده شناسایی شده که احتمال داده شده، شکسپیر و فلچر شاید در برخی موارد از نزدیک با یکدیگر همکاری داشته‌اند. از سوی دیگر این الگوریتم هوش مصنوعی همکاری یک نمایشنامه‌نویس دیگر به‌نام فیلیپ ماسینجر را با شکسپیر رد کرده است.

به‌طور کلی این قابلیت هوش مصنوعی نه‌تنها اختلافات نویسندگان را در آینده برطرف نمی‌کند بلکه قطعا باعث ایجاد اختلافات بیشتری نیز خواهد شد. این تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌تواند کاربردی و مفید باشد، به سوالاتی از تاریخ پاسخ دهد و همچنین با شناختن سبک‌ها، سرقت ادبی را شناسایی کند؛ درنتیجه احتمالا در آینده بسیار کاربردی خواهد بود.


 

خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

15 حقیقت جالبی که احتمالا درباره خواکین فینیکس نمی دانید! + تصاویر

ویدئویی جالب از شبیه سازی صدا و تصویر بازیگران با استفاده از تکنولوژی DeepFake

10 نکته جالب و باور نکردنی درباره زندگی چارلی چاپلین + تصاویر

ویدئویی جالب از حضور آل پاچینو در « راننده تاکسی » با استفاده از جلوه های ویژه!

خالکوبی جالب فارسی بر روی دستان آنجلینا جولی!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها