صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 10 فیلم ترسناک برتر آسیای شرقی که باید دید! + تصاویر

10 فیلم ترسناک برتر آسیای شرقی که باید دید! + تصاویر

۱۰- Macabre

امروز روز جشن هالووین است و در بسیاری از نقاط جهان، مردم سعی می کنند دیگران را به هر ترتیبی بترسانند. اگر چه هالووین و تم های همراه با ترس آن بیشتر در کشورهای غربی جشن گرفته می شود اما یک جنبه دیگر آن جهانی است: فیلم های ترسناک. با تمام این تفاسیر، در هیچ جای دنیا، از لحاظ جذابیت دیوانگی و خونریزی، به اندازه سینمای آسیا فیلم های ترسناک جذاب ساخته نمی شوند. این موضوع یکی از حقایقی است که نمی توان آن را انکار کرد. فیلم ترسناک آسیایی اگر چه در مقایسه با ژانر وحشت هالیوود کمتر دیده می شود اما همواره پیشرو بوده اند و به همین دلیل است که در سینمای غرب بازسازی شده و اغلب نیز شکست می خورند. فیلم ترسناک آسیایی ابایی از تاریک بودن و هولناک بودند ندارد و دلیلی برای رعایت قوانین و محدودیت ها نمی بیند. شاید به همین دلیل است که بازسازی های این فیلم ها در سینمای غرب همواره با شکست مواجه شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو،  اگر به دنبال وحشت و ترسی هستید که وارد مغز استخوانتان شود و ذهن و جسم شما را خانه خود کند، ژانر وحشت آسیا مقصد شما خواهد بود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بهترین فیلم های ترسناک سینمای آسیا آشنا کنیم.

۱۰- Macabre

فیلم ترسناک Macabre که از آن عموماً با نام قتل عام در تگزاس با اره برقیِ سینمای اندونزی یاد می کنند، داستان گروهی مسافر از همه جا بی خبر را روایت می کند که با یک زن زیبا و پریشان با نام مایا روبرو می شوند که مورد سرقت قرار گرفته و به حال خود رها شده است. در ادامه مایا و بستگانش همان نقشی را ایفا می کنند که اعضای خانواده صورت چرمی ایفا می کردند. Macabre یک فیلم ترسناک خونین و به شدت ترسناک است، به ویژه وقتی که به این نتیجه برسید مایا و خانواده او می توانند همان همسایه معمولی شما باشند.

۹- Suicide Club

۹- Suicide Club

برای فیلم های ژانر وحشت ژاپن غیرمعمول نیست که به موضوعات مهم و بحث برانگیز بپردازند. فیلم Suicide Club یکی از این فیلم هاست که تمرکز خود را روی خودکشی و ایده و دلایل پشت خودکشی های گسترده می گذارد. سیون سونو در قالب یک فیلم بسیار ترسناک به بررسی این مباحث می پردازد و نتیجه فیلم ترسناکی است که جایگاه یک کالت کلاسیک را یافته است. فیلم داستان یک سری خودکشی در توکیو و تلاش برای افشای راز آن ها روایت می کند. در حالی که در ابتدا ارتباطی بین خودکشی ها دیده نمی شود اما رفته رفته مشخص می شود که ریشه شیطانی ماجراها مشترک است. سونو رویکردی نقادانه و هجوآمیز در فیلم می گیرد اما این موضوع باعث نمی شود از ترس های واقعی فاصله بگیرد در حالی که گروهی از نوجوانان به شیوه های هولناک جان خودشان را می گیرند.

۸- A Tale of Two Sisters

۸- A Tale of Two Sisters

یک فیلم خوب ژاپنی در مورد ارواح را نباید هیچگاه نادیده گرفت. یکی از بهترین فیلم های این ژانر فیلم A Tale of Two Sisters است که باید در صدر بهترین فیلم های ترسناک ژاپنی در ژانر ارواح قرار گیرد. وقتی سو می از آسایشگاه روانی به خانه باز می گردد خود را با کابوس هایی هولناک و شکنجه وار روبرو می بیند. آیا این کابوس ها گذشته تاریک خانواده اش هستند که به عنوان یک هشدار به سراغ این دختر شکننده آمده اند یا چیزی که توسط ذهن نابود شده و رنجورش ساخته شده است؟ کیم جی وون، کارگردان فیلم، به زیبایی تمام داستانی را روایت می کند که بیماری های روانی را برجسته ساخته در حالی که وحشت لازم برای تبدیل شدن به یکی از بهترین فیلم های ترسناک سینمای آسیا را در متن داستان قرار می دهد. این فیلم ساخت سینمای کره جنوبی یک داستان ارواح به یاد ماندنی است که از یک افسانه ترسناک الهام گرفته شده است.

۷- I Saw The Devil

۷- I Saw The Devil

I Saw The Devil که بیشتر یک تریلر ترسناک است هیچ مشکلی با دیوانه کردن مخاطب و تنش دائمی ایجاد کردن برای وی ندارد. مخاطبان در این فیلم ترسناک تکان دهنده کیم سو هیون، مامور سرویس امنیت ملی کره جنوبی را دنبال می کنند که بعد از پیدا شدن جنازه مثله شده نامزدش در یک نهر در صدد انتقام از قاتل بر می آید. سکانس ابتدایی فیلم به معنای واقعی کلمه تکان دهنده بوده و به خوبی عنوان فیلم را تعریق می کند اما کارگردان، کیم جی وون چیزهای زیادی در چنته برای ترساندن مخاطب دارد، به ویژه زمانی که سو هیون اجازه می دهد عطشش برای انتقام او را به اندازه قاتل به ورطه دیوانگی و خشونت بکشاند. در ادامه در حالی که دو مرد اصلی داستان با هم گلاویز می شوند، از خونریزی و قطع عضو و خشونت به وفور دیده می شود.

۶- Noroi: The Curse

۶- Noroi: The Curse

آیا تابحال از خود پرسیده اید که در خارج از دنیای هالیوود با فیلم های ترسناک موسوم به ویدیو پیدا شده چطور برخورد می کنند؟ فیلم Noroi: The Curse یکی از بهترین شانس های شما برای پاسخ به این سوال است. این فیلم ترسناک روانشناختی ژاپنی مفهومی در ژانر وحشت که بارها و بارها دیده ایم را گرفته اما پیچشی ترسناک تر به آن می بخشد. داستان این فیلم از دریچه نگاه یک کارشناس مسائل ماوراء الطبیعه روایت می شود که تلاش دارد راز مربوط به یک زن و پسرش را فاش کند. در حالی که افراد نزدیک به این خانواده یک به یک کشته یا مفقود می شوند، وی خود را در مقابله با یک نیروی فراطبیعی مرگبار و شیطانی می بیند. Noroi: The Curse یک فیلم ترسناک تاریک و پرتنش است که می تواند شعله های ژانر ترسناک فیلم پیدا شده را دوباره روشن کند.

۵- Shutter

۵- Shutter

در این فیلم ترسناک ماوراءالطبیعه تایلندی لحظات ترسناک خوبی را تجربه خواهید کرد. اگر چه یک نسخه بازسازی شده از این فیلم در هالیوود ساخته شده اما بهتر است به تماشای فیلم اورجینال بنشینید زیرا تنها آنگاه است که می فهمید چیزی به سادگی دوربین تا چه اندازه می تواند ترسناک باشد. بدنبال یک تصادف خودرو که باعث مرگ ظاهری یک زن مرموز می شود، تان شروع به دیدن تصاویری مخفی در عکس هایی که گرفته می کند. او در ادامه فکر می کند که این تصاویر متعلق به دختری هستند که با او تصادف کرده اند و همراه با نامزد خود به دنبال پاسخ می گردد اما در ادامه می فهمد که ای کاش چنین کاری کرده بود. فیلم ترسناک Shutter برای همیشه تصور و دیدگاه شما نسبت به سلفی گرفتن را تغییر خواهد داد.

۴- Audition

۴- Audition

البته که اسم فیلم Audition را شنیده اید؛ از آن سکانس های خشونت بار و تکان دهنده. اما آیا جرأت آن را دارید که بنشینید و تمام فیلم را تماشا کنید؟ فیلم Audition داستان هولناک وسواس فکری و بدرفتاری است. تصاویر و تم های سنگین و ترسناکی در فیلم تاکاشی میکه یافته می شود که برای همیشه دیدگاه شما را به فیلم ترسناک و ژانر وحشت در سینمای ژاپن تغییر خواهند داد. سرگذشت تراژیک آسامی یامازاکی شیطان صفت باعث می شود که برایش دلسوزی کنید تا اینکه با کارهای هولناکش روبرو می شوید. حتی اگر مجبور هستید در هنگام تماشای سکانس های معروف این فیلم چشمتان را از صفحه نمایش بردارید، Audition یکی از فیلم هایی است که طرفداران ژانر وحشت در ایام هالووین باید حتماً ببینند، به ویژه اگر می خواهید بار دیگر با کسی از جنس مخالف آشنا شوید.

۳- The Wailing

۳- The Wailing

در سال ۲۰۱۶، نا هونگ جیم فیلمساز کره ای، مخاطبان ژانر وحشت را به روستایی در گوک سئونگ برد. سفر خوشایندی نبود زیرا مردی ناشناس از ژاپن با یک بیماری ناشناخته از راه رسیده بود. با انتشار این بیماری در روستا، هیستری، خشونت و مرگ نیز به دنبال آن می آید. فیلم ترسناک The Wailing تنها یک فیلم ترسناک خوب نیست بلکه فیلمی برنده جوایز مهم در سینمای کره جنوبی است که داستان پلیسی را روایت می کند که خود را به بیماری مرموز مبتلا می کند تا از راز آن باخبر شود. تماشای ویران شدن این روستا هم جذاب و هم ترسناک است و به خوبی نشان می دهد که چرا این فیلم نامزد دریافت بیش از ۶۰ جایزه شده است. در این تریلر ماوراءالطبیعه دنبال جامپ اسکر نباشید زیرا با فیلمی مواجهید که به سوزاندن آرام مخاطب متکی است تا جایی که پس از دقایقی از فیلم دائماً روی صندلی تان نیم خیز خواهید بود.

۲- Train To Busan

۲- Train To Busan

Train To Busan آن فیلمی که از ژانر زامبی انتظار داشتید نیست و بسیار بهتر از تصورتان خواهد بود. چه فضای تنگ قطار است و چه دیوانگی و شرارت حیوانی زامبی ها، چیزی خاص در مورد فیلم زامبی محور سئون سانگ هو وجود دارد که آن را به جایگاه یکی از بهترین فیلم های ژانر زامبی تاریخ سینما رسانده است. فیلم محتوا، عمق و پیام های بسیاری دارد و بدون شک شیفته بسیاری از شخصیت هایی خواهید شد که در طول داستان با آن ها آشنا می شوید. البته در یک فیلم زامبی محور این اشتباه اصلی خواهد بود زیرا خوبی یا بدی انسان ها تا زمانی که تحت فشار قرار بگیرند مشخص نخواهد شد. فیلم ترسناک Train To Busan به معنای واقعی کلمه وقتی پای شکستن قلب مخاطب به میان می آید ترسی از این کار ندارد و شخصیت های محبوب شما را در کسری از ثانیه در هوسی سیری ناپذیر برای خون انسان غوطه ور می سازد.

۱- Ringu

۱- Ringu

اگر بازسازی های متعدد این فیلم چندان برایتان ترسناک نیست باید به سراغ فیلم اورجینال ساخته هیدئو ناکاتا بروید. فیلم Ringu مسئول بسیاری از بازسازی های ژانر وحشت در سینمای غرب است که در سال های گذشته منتشر شده اند و دلایل خوبی برای این امر وجود دارد. ساده بگوییم که Ringu یک فیلم ترسناک بدون تاریخ مصرف است که از عشق ما به تکنولوژی علیه خودمان استفاده می کند. حتی اگر نسخه آمریکایی این فیلم را دیده اید باید بنیشنید و Ringu را ببینید. این فیلم داستان ساده روحی انتقام جو را روایت می کند که از طریق یک نوار ویدیویی در صدد انتقام است اما جذابیت نسخه ژاپنی با نسخه آمریکایی بسیار متفاوت است. نسخه ژاپنی چنان خشونت و ترسی ایجاد می کند که نسخه هالیوودی از به تصویر کشیدن تاریکی های آن عاجز مانده است.

در این فهرست سعی کردیم شما را با ۱۰ مورد از بهترین و ترسناک ترین فیلم های ترسناک سینمای آسیا که عمدتاً در کره جنوبی و ژاپن ساخته شده بودند آشنا کنیم. با این وجود ناچار شدیم برخی از بهترین فیلم های این ژانر را نادیده بگیریم که می توانستند جایی در این فهرست داشته باشند اگر تنها مجبور به انتخاب ۱۰ عنوان نبودیم. برخی از این فیلم ها عبارتند از:

    Ju-On: The Grudge

    One Cut of the Dead

    The Eye

    Dark Water

    The Host

    Dumplings

    Alone

    Reincarnation

    Ugetsu

    ۲۳:۵۹ movie

    Thirst

    Pulse

و البته جدیدترین فیلم ترسناک کره جنوبی با نام #Alive  که به تازگی منتشر شده است.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلم ترسناک روانشناختی مدرن سینما که باید دید! + تصاویر

10 فیلم ترسناکی که باید در تنهایی ببینید! + تصاویر

5 فیلم ترسناکی که کوئینتین تارانتینو به تماشاگران پیشنهاد داده! + تصاویر

15 فیلم ترسناک برتر سال 2020 که باید ببینید! +تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها