صفحه اصلی > نقد و بررسی سریال : نقد و بررسی فصل ششم سریال وایکینگ ها (Vikings)

نقد و بررسی فصل ششم سریال وایکینگ ها (Vikings)

وایکینگ ها (Vikings)

 

کسی در سریال حضور دارد که من بشناسم؟

تقریباً اغلب بازیگران سریال « Vikings » با این سریال تبدیل به چهره هایی سرشناس شدند که از جمله آن ها می توان به تراویس فیمل و کاترین وینیک اشاره کرد.

داستان سریال درباره چیست ؟

سریال « Vikings » درباره راگنار لاثبروک است که به مخالفت با پادشاه « وایکینگ ها » بر می خیزد و به غربی ها حمله می کند اما …

خالق سریال کیست ؟

مایکل هیرست که سابقاً نویسندگی سریال هایی نظیر « Camelot » و « The Tudors » را برعهده داشته است.

وایکینگ ها (Vikings)

نکات مثبت سریال ؟

برخلاف فصل انتهایی « بازی تاج و تخت » که خیلی سریع سرانجام شخصیت ها به تصویر کشیده می شد، در فصل ششم « وایکینگ ها » به خوبی و با رعایت جزئیات که ناشی از احترام به مخاطب است، شخصیت های وداع شایسته ای با مخاطب دارند که می تواند حزن برانگیز باشد.

پس از گذشت شش فصل از سریال « Vikings » می توانیم بگوییم که این سریال مخصوصاً در فصل آخر از کیفیت ساخت بالایی درخلق و هدایت اکشن و نحوه فیلمبرداری دارد. نبردهای حماسی پایان فصل ششم دیدنی هستند.

نکات منفی سریال ؟

موفقیت های « Vikings » سبب شد تا فصل ششم در 20 اپیزود ساخته شود که تصمیم منطقی نبود. به واقع « Vikings » در فصل ششم ظرفیت بسط و گسترش داستان را ندارد و همین مسئله سبب ظهور خرده پیرنگ های اغلب بی اهمیت شده است.

در فصل آخر حضور شخصیت اولگ ناکارآمدی سریال را بیشتر کرده است. اولگ شخصیت منفی است که او را به درستی نمی شناسیم و از عواملی که سبب ایجاد انگیزه های گوناگون در او شده بی اطلاع هستیم. این آنتاگونیست نمی تواند با شخصیت های اصلی سریال در یک کفه ترازو باشد و تماشاگر را با خود همراه کند.

« Vikings » در حالی که می توانست تکلیف تمام موضوعات مطرح شده در سریال را به سرانجام برساند تا حدی به صورت مبهم به پایان می رسد تا باقی داستان در اسپین آف دیگری که ساخته می شود روایت شود؛ یک طمع بزرگ دیگر برای پولسازی از عنوان محبوب « Vikings »

وایکینگ ها (Vikings)

این سریال محصول کدام شبکه است؟

Netflix

عامل تاثیرگذار برای تماشای سریال؟

داستان حماسی و هیجان انگیز که می تواند تا حدی جای خالی « بازی تاج و تخت » را برای تماشاگر پر کند.

حرف آخر :

فصل ششم و نهایی « Vikings » عالی نیست اما برای طرفداران این سری قابل قبول است. در هنگام مواجه با فصل ششم نباید انتظار خلق شگفتی داشته باشید و بجایش تا می توانید سطح انتظارات را کم کنید تا تماشای فصل آخر « وایکنگ ها » شما را قانع کند. در مجموع می توان گفت که « Vikings » علی رغم تمام ضعف هایی که در فصل آخر دارد، می تواند به سلامت به انتهای خط برسد.

 

منتقد: رضا توسلی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها