صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : حفره های داستانی فصل ششم « Vikings » که صدای طرفداران را درآورد!

حفره های داستانی فصل ششم « Vikings » که صدای طرفداران را درآورد!

vikings

بحث طرفداران سریال Vikings در مورد مرگ تراژیک یکی از شخصیت های محبوب این سریال تاریخی حماسی در فصل پرحادثه ششم و پایانی بالا گرفته است. فصل پایانی موفق ترین سریال تاریخی شبکه History Channel با وداع با برخی از محبوب ترین و قدیمی ترین شخصیت های این سریال همراه بود، از جمله بانوی جنگجویی به نام گانهیلد (با بازی رگنهیور رگنارسوتیر). اما خودکشی تکان دهنده او باعث انتقاد طرفداران سریال شده پس از اینکه قسمت دوم فصل ششم و پایانی سریال Vikings از سرویس آمازون منتشر شد. بینندگان سریال Vikings بر سر اینکه آیا گانهیلد بعد از خودکشی در فصل ششم جایگاهی در والهالا دارد یا خیر به بحث پرداخته اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، بعد از نزدیک به یک سال صبر پس از پایان ۱۰ قسمت اول فصل ششم سریال، در ماه دسامبر گذشته بالاخره ۱۰ قسمت پایانی این فصل نیز منتشر شد. بعد از مرگ بیورن آیرون ساید در دو اپیزود اول این بخش، گانهیلد با بی میلی موافقت کرد که همراه با اینگرید همسر دوم بیورن (لوسی مارتین) با شاه هارالد (پیتر فرانزن) ازدواج کند. اما وقتی روز ازدواجشان فرا رسید، گانهیلد به این تصمیم رسید که نمی تواند مراسم عروسی را انجام داده و خود را برای همراه شدن دوباره با همسرش بیورن در والهالا غرق کرد. شوربختانه، این سکانس دردناک توسط طرفداران سرسخت سریال مورد انتقاد قرار گرفت زیرا معتقدند وی شایستگی داشتن جایگاهی در والهالا را ندارد.

این بحث در شبکه اجتماعی Reddit با انتقاد یکی از طرفداران سریال از کلیت فصل پایانی با استفاده بیش از حد از زندگی دوباره وایکینگ ها بعد از مرگ همراه بود. این کاربر با نام Slothjon در این باره گفته است: «خب در حال تماشای قسمت دوم فصل ششم بودم و سکانسی که گانهیلد تصمیم می گیرد با شنا کردن عریان در دریا و با یخ زدن به زندگی خود پایان دهد تا بتواند در والهالا [معادل بهشت] به بیورن بپیوندد که احمقانه است. او در واقع برای این کار به هلهیم [معادل جهنم] خواهد رفت».

 Vikings

در افسانه شناسی مردم اسکاندیناوی، تنها افراد بسیار شجاع که به شکلی شرافتمندانه و در میدان نبرد جانشان را از دست می دهند جایگاهی در والهالا خواهند داشت. در تضاد با این افسانه ها، این طرفدار سریال Vikings مدعی است که فصل ششم سریال سعی در پایان دادن به داستان به سرعتی غیرمنطقی و با قوانین ساده انگارانه داشته و این همان اتفاقی است که در پایان فصل چهارم با مرگ رگنار لاثبروک نیز رخ داد. او در ادامه بحث چنین گفته است: «هاربارد مدعی شد که سیگی به والهالا رفته است اما او نیز مرگی نداشت که شایسته رفتن به والهالا باشد. نه تنها مرگ رگنار چیزی شبیه آن نبود که شایستگی رفتن به والهالا را داشته باشد بلکه او به عنوان یک کافر نیز مرد».

رگنار لاثبروک که نقش او را تراویس فیمل بازی می کرد در پایان فصل چهارم به شیوه ای هولناک و در قعر یک گودال در اثر نیش صدها مار سمی کشته شد. اگر چه تاکنون تصویری از تالارهای فراخ و خالی والهالا به طرفداران سریال Vikings نشان داده نشده است اما مایکل هیرست، خالق و شورانر سریال، بارها تاکید کرده که والهالا وجود داشته و برخی از شخصیت های سریال جایگاه خاص خود را در آن یافته اند. در این میان، برخی دیگر از طرفداران سریال نیز مدعی شده اند که کشته شدن شجاعانه در میدان نبرد تنها راه ورود به والهالا نیست.

یکی از کاربران دیگر Reddit در پاسخ به Slothjon چنین گفته است: «فکر می کنم در مورد کارکرد این مسئله دچار درک نادرست شده ای. مرگ در میدان نبرد در واقع راهی تضمین شده برای ورود به والهالاست و این چیزی است که تمام وایکینگ ها امید آن را دارند، اما این تنها راه نیست». به باور این دسته از طرفداران سریال، اگر چه گانهیلد در میدان نبرد کشته نمی شود اما به باورهای مردمانش وفادار مانده و در راه یک باور مقدس و شرافتمندانه جان می دهد. در این میان، برخی دیگر از طرفداران سریال اشارات متعدد فصل ششم به والهالا را نوعی تبلیغ و باز کردن راه برای دنباله سریالی Vikings: Valhalla می دانند.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

تمام آنچه که باید درباره سریال « Vikings: Valhalla » بدانید! + تصاویر

سریال « Vikings » به آخر خطر سید / پایان ماجراجویی حماسی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها