صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کریس همسورث ببر تاسمانی منقرض شده را به زندگی بر می گرداند!

کریس همسورث ببر تاسمانی منقرض شده را به زندگی بر می گرداند!

کریس همسورث

ببر تاسمانی در سال ۱۹۳۶ منقرض شد، اما دانشمندان می خواهند این موجود را دوباره زنده کنند. کریس همسورث، بازیگر ۳۹ ساله به همراه برادرانش لوک ۴۱ ساله و لیام ۳۲ ساله سرمایه گذاران شرکت مهندسی ژنتیک استرالیایی Colossal هستند که این پروژه چند میلیون دلاری را رهبری می کند. همین تیم قبلاً از برنامه هایی برای احیای ماموت پشمالو صحبت کرده بود. اما این کارشناسان امیدوارند ۱۰ سال دیگر، اولین بچه زنده ببر تاسمانی که رسماً به نام تیلاسین شناخته می شود را احیا کنند.

ماجرای زنده کردن ببر تاسمانی سال ها پس از انقراض آن چیست؟آخرین گونه شناخته شده در نوع خود در دهه ۱۹۳۰ پس از شکار شدن این گونه تا انقراض جان خود را از دست داد. این ماموریت بزرگ با استفاده از سلول های بنیادی و فناوری ویژه ویرایش ژن انجام می شود.ماجرای زنده کردن ببر تاسمانی سال ها پس از انقراض آن چیست؟بن لام، یکی از بنیانگذاران Colossal، گفت: «خانواده همسورث کارهای زیادی در زمینه حفاظت از کیسه‌داران انجام داده‌اند، آنها مسئولیت بازگرداندن شیطان تاسمانی به سرزمین اصلی و ایجاد جمعیتی خارج از تاسمانی را بر عهده گرفته اند. آنها نه تنها در مورد بازگشت تیلاسین، بلکه در مورد چگونگی استفاده از فناوری Colossal در حال توسعه برای کمک به حفاظت از کیسه‌داران و بارداری آنها، بسیار مشتاق بودند. ما از این حمایت و مشارکت آنها  بسیار هیجان‌زده هستیم.»

ببر تاسمانی

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، کریس همسورث گفت که خانواده‌اش به حمایت از تلاش‌های حفاظت از محیط زیست در سراسر جهان، به ویژه نزدیک‌ به خانه اشان در استرالیا علاقه دارد. او توضیح داد: «انقراض ببر تاسمانی تأثیر مخربی بر اکوسیستم ما داشت و ما از حمایت از تلاش‌های انقلابی حفاظتی که توسط دکتر پاسک و کل تیم Colossal انجام می‌شود، هیجان‌زده هستیم.»ماجرای زنده کردن ببر تاسمانی سال ها پس از انقراض آن چیست؟اگر این تیم موفق شود که به این مهم دست یابند، اولین کسانی خواهند بود که یک گونه منقرض شده را احیا می کنند. اما سایر کارشناسان در این مورد تردید دارند. پروفسور جرمی آستین از مرکز DNA باستانی استرالیا گفت که این ایده یک افسانه علمی است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها