صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : « شوالیه تاریکی بر می خیزد » دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

« شوالیه تاریکی بر می خیزد » دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

batman-v-bane94

 

فیلم سینمایی «شوالیه تاریکی برمی خیزد» با فروشی برابر با ۶۶.۷ میلیون دلار در این هفته و مجموع فروش ۷۳۲ میلیون دلاری خود، در رتبه دوم پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۲ میلادی ایستاد.

سومین قسمت از سه گانه بت من به نام «شوالیه تاریکی برمی خیزد» (The Dark Knight Rises) در سومین هفته اکران خود توانست با فروشی برابر با ۶۶.۷ میلیون دلار عنوان پرفروش ترین فیلم این هفته سینماهای سراسر جهان را به خود اختصاص دهد. همچنین این فیلم سینمایی در این هفته مجموع فروش خود را به مبلغی برابر با ۷۳۲ میلیون دلار رساند و پس از فیلم سینمایی «انتقام جویان» (The Avengers) در رتبه دوم پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۲ میلادی قرار گرفت.

«شوالیه تاریکی بر می خیزد» به کارگردانی کریستوفر نولان داستان بت من را به تصویر می کشد که پس از گذشت ۸ سال از آخرین فعالیت خود، دوباره برای نجات شهر در برابر دشمنی قدرتمند به پا می خیزد. تام هاردی، کریستن بل، لیام نیسون، جوزف گوردون لویت، آن هاتوی، گری الدمن، مورگان فریمن و ماریون کوتیار از جمله بازیگران مطرح و برجسته ای هستند که در فیلم سینمایی «شوالیه تاریکی برمی خیزد» ایفای نقش کرده اند.

قسمت های اول و دوم فیلم های سینمایی بت من به نام «شروع بت من» (Batman Begins) و «شوالیه تاریکی» که در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸ میلادی اکران شده اند، هر کدام به ترتیب فروشی برابر با ۳۷۲ میلیون و یک میلیارد دلار را رقم زده اند.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، قسمت چهارم از انیمیشن های سینمایی «عصر یخبندان» به نام «عصر یخبندان؛ رانش قاره ای» (Ice Age: Continental Drift) نیز در چهارمین هفته اکران خود با فروشی برابر با ۳۳.۳ میلیون دلار توانست عنوان دومین فیلم پرفروش گیشه این هفته سینماهای جهان را از آن خود کند.

استیو مارتینو و مایک تارمیر به طور مشترک کارگردانی قسمت چهارم «عصر یخبندان» را برعهده دارند و بازیگرانی مانند ری رومانو، دنیس لیری، کوئین لطیفه و جنیفر لوپز به جای شخصیت های این انیمیشن سینمایی حرف زده اند.

همچنین قسمت های اول تا سوم مجموعه انیمیشن های «عصر یخبندان» به ترتیب در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ میلادی و با عناوین «عصر یخبندان»، «عصریخبندان؛ ذوب» (Ice Age: The Meltdown) و «عصر یخبندان؛ انقراض دایناسورها» (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs) روی پرده سینماهای سراسر جهان رفته اند. ۳ قسمت پیشین انیمیشن های «عصر یخبندان» نیز به ترتیب فروشی برابر با ۳۸۳،۶۵۵ و ۸۸۶ میلیون دلار را در سینماهای سراسر جهان برای خود رقم زده اند.

انیمیشن سینمایی «دلیر» (Brave) به کارگردانی مارک اندروز و برندا چامپن نیز در هفتمین هفته اکران خود توانست با فروشی برابر با ۱۷.۸ میلیون دلار عنوان سومین فیلم پرفروش این هفته سینماهای سراسر جهان را از آن خود کند.

مارک اندروز و استیو پورسل فیلمنامه «دلیر» را نوشته اند و این فیلم سینمایی ماجرای شاهدخت نوجوانی را به تصویر می کشد که برای رهایی از طلسم جادوگر باید شجاعت و مهارت در تیراندزی خود را تا حد خیلی زیادی ارتقا بخشد. کلی مک دونالد، بیلی کانلی و اما تامسون نیز از جمله بازیگرانی هستند که به جای شخصیت های انیمیشن سینمایی «دلیر» حرف زده اند.

سومین قسمت از مجموعه انیمیشن های «ماداگاسکار» به نام «ماداگاسکار ۳؛ تحت تعقیب اروپایی» (Madagascar ۳: Europe`s Most Wanted) توانست در هفتمین هفته اکران خود فروشی برابر با ۱۷.۳ میلیون دلار را رقم بزند و با تکیه بر این مبلغ فروش در رتبه چهارم پرفروش ترین فیلم های این هفته سینماهای سراسر جهان قرار بگیرد.

اریک دارنل، تام مک گرث و کانراد ورنان به طور مشترک کارگردانی «ماداگاسکار ۳؛ تحت تعقیب اروپایی» را برعهده دارند و نوح بائومباچ نیز فیلمنامه این انیمیشن سه بعدی را نوشته است. در سومین قسمت از مجموعه انیمیشن های «ماداگاسکار»، الکس، مارتی، گلوریا و ملمن در ادامه سفر خود به قاره اروپا می رسند و در آنجا با یک سیرک برخورد می کنند. بن استیلر (الکس)، کریس راک (مارتی)، دیوید شیمر (ملمن) و جادا پینکت اسمیت (گلوریا) نیز از جمله بازیگرانی هستند که به جای شخصیت های انیمیشن سینمایی «ماداگاسکار ۳؛ تحت تعقیب اروپایی» حرف زده اند.

قسمت های پیشین انیمیشن های سینمایی «ماداگاسکار» با عناوین «ماداگاسکار» و «ماداگاسکار؛ فرار آفریقا» (Madagascar ۲: Escape Africa) به ترتیب در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۸ میلادی اکران شده اند و در مجموع فروشی برابر با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار را در سراسر جهان برای خود رقم زده اند.

فیلم سینمایی «دزدان» (The Thieves) به کارگردانی چوی دونگ هون نیز با فروشی برابر با ۱۳.۳ میلیون دلار در سینماهای کره جنوبی توانست عنوان پنجمین فیلم پرفروش این هفته سینماهای جهان را از آن خود کند.

چهارمین قسمت از مجموعه آثار دنباله دار «اِستپ آپ» به نام «انقلاب اِستپ آپ» (Step Up Revolution) به کارگردانی اسکات اسپیر که دومین هفته اکران خود را تجربه می کند نیز در این هفته با فروشی برابر با ۷.۹ میلیون دلار در رتبه ششم جدول پرفروش ترین فیلم های این هفته سینماهای جهان قرار گرفته است.

قسمت های پیشین این آثار دنباله دار با اکران در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ میلادی به ترتیب فروشی برابر با ۱۱۴، ۱۵۰ و ۱۵۹ میلیون دلار را برای خود رقم زده اند.

جدیدترین قسمت از مجموعه فیلم های اکشن فانتزی «مرد عنکبوتی» به نام «مرد عنکبوتی شگفت انگیز» (The Amazing Spider Man) که پنجمین هفته اکران خود در سینماهای جهان را تجربه می کند نیز با فروشی برابر با ۶.۴ میلیون توانست رتبه هفتم پرفروش فیلم های این هفته سینماهای جهان را از آن خود کند.

جیمز واندربیت و آلوین سارجنت فیلمنامه «مرد عنکبوتی شگفت انگیز» را نوشته اند و در این قسمت از این آثار دنباله دار، «پیتر پارکر» (مرد عنکبوتی) برای تحقیق درباره این موضوع که چرا در کودکی پدر و مادش به طرز مشکوکی ناپدید شده اند با دوست پدرش که دکتری به نام «کارت کانارز» است آشنا می شود و همین آشنایی موجب رخ دادن حوادثی غیرعادی برای او می شود. مارک وب کارگردانی «مرد عنکبوتی شگفت انگیز» را برعهده دارد و اندرو گارفیلد، اما استون و رایس ایفانس از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم اکشن فانتزی ایفای نقش کرده اند.

همچنین سه قسمت پیشین فیلم های اکشن تخیلی «مرد عنکبوتی» درسال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ میلادی اکران شده اند و به ترتیب فروشی برابر با ۸۲۱، ۷۸۳و ۸۹۰ میلیون دلار را در سراسر جهان برای خود رقم زده اند.

فیلم سینمایی «یادآوری مطلق» (Totall Recall) به کارگردانی لن وایزمن نیز در نخستین هفته اکران خود با فروشی برابر با ۶.۲ میلیون دلار در رتبه هشتم پرفروش ترین فیلم های این هفته سینماهای سراسر جهان قرار گرفته است.

کرت ویمر و مارک بومبک به طور مشترک فیلمنامه «یادآوری مطلق» را نوشته اند و این فیلم سینمایی داستان کارگر کارخانه ای به نام «داگلاس کویید» را به تصویر می کشد که پس از آشنایی با شرکت «ریکال» به این موضوع که او یک جاسوس است مظنون می شود. شرکت «ریکال» برای مشتری های خود یک ذهن مصنوعی را به وجود می آورد. کویید نیز متوجه می شود که او هم مانند بقیه دارای یک ذهن مصنوعی است.

کالین فارل، بوکیم وودباین و برایان کرانستون از جمله بازیگران فیلم سینمایی «یادآوری مطلق» هستند و این فیلم سینمایی نسخه بازسازی شده یک فیلم سینمایی با همین نام است که در سال ۱۹۹۰ میلادی و با حضور آرنولد شوارتزنگر ساخته شده بود.

فیلم سینمایی «پرامتیوس» (Prometheus) به کارگردانی ریدلی اسکات نیز در این هفته با فروشی برابر با ۴.۵ میلیون دلار عنوان نهمین فیلم پرفروش این هفته سینماهای جهان را از آن خود کرده است.

جون اسپاهت و دیمون لیندلوف فیلمنامه «پرامتیوس» را نوشته اند و این فیلم سینمایی ماجرای یک تیم مخترع را به تصویر می کشد که پس از تحقیقات گسترده کشف می کنند که در تاریک ترین نقطه جهان عده ای از موجودات زندگی می کنند که قصد دارند کره زمین را نابود کنند.نومی راپاس، لوگان مارشال گرین و مایکل فاسبندر بازیگرانی هستند که در فیلم اکشن تخیلی «پرامتیوس» ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی «اومیزارو» (Umizaru ۴) نیز با فروشی برابر با ۳.۸ میلیون دلار در رتبه دهم این جدول قرار گرفت.

 

فروش جهانی فیلم های این جدول تا به امروز به شرح زیر است:

«شوالیه تاریکی برمی خیزد»، ۷۳۲ میلیون دلار.

«عصر یخبندان؛ رانش قاره ای»، ۷۱۶ میلیون دلار.

«دلیر»، ۳۴۱ میلیون دلار.

«ماداگاسکار؛ تحت تعقیب اروپایی»، ۵۲۲ میلیون دلار.

«دزدان»، ۴۴.۲ میلیون دلار.

«انقلاب استپ آپ»، ۴۱ میلیون دلار.

«مرد عنکبوتی شگفت انگیز»، ۶۷۷ میلیون دلار.

«یادآوری مطلق»، ۳۱ میلیون دلار.

«پرامتیوس»، ۳۰۹ میلیون دلار.

«اومیزارو ۴»، ۵۹ میلیون دلار.

خبرگزاری سینمای ایران

ذره بین : ولی آخرشم هم نتوانستی روی این « آونجرزی ها » رو کم کنی!

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها