13627076 1121211017949719 5634569801475498400 n

نامه گلایه‌آمیز فرزند کیارستمی به علی جنتی: پایان فیلم را لو دادید

بهمن کیارستمی فرزند عباس کیارستمی، کارگردان فقید سینما در نامه‌ای به علی جنتی، "وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی" نسبت به نتیجه‌ی شکایت صورت‌گرفته از پزشکان پدرش ابراز ناامیدی کرد و نوشت: «بیم آن می‌رود حفظ آبروى نظام پزشکى کشور در اولویت قرار داشته باشد و صلاح کار آن باشد که به شیوه معمول قصورات را به گردن "دیگرى" و در این مورد احتمالا "اجنبى" بیاندازیم»

متن این نامه‌ی گلایه‌آمیز به نقل از خبرگزاری "ایلنا" به شرح زیر است:

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام

امروز این جملات را که در حاشیه مجلس ختم مرحوم پدرم عباس کیارستمی درباره روند درمان ایشان گفته بودید خواندیم. «... گفتند وضع ایشان مناسب نیست و ما هم خواهش کردیم و رفتند رسیدگی کردند و ایشان بهتر شد، الان هم آنچه که پیش آمده تا آنجا که اطلاع دارم به بیماری ایشان مربوط نبود آنچه که اتفاق افتاد بیشتر ناشی از یک سکته بود

دلیل نوشتن این یادداشت، اعتراض به اظهارنظر عجیب و نادرست جنابعالی درباره پرونده پزشکی ایشان نیست، بلکه ابراز نگرانی‌ست از روند بررسی پرونده‌اى که نخستین جلسه آن امروز صبح تشکیل شده، اما به نظر می‌رسد که نتیجه آن از حالا به گوش شما رسیده و توسط شما اعلام شده. پایان این فیلم را شما لو داده‌اید، حالا بنشینیم و تماشایش کنیم؟

ما از ابتدا به همراهى شما در روند درمان چشم امید نداشتیم، اما اگر تا پیش از خواندن این جملات امیدوار بودیم که بررسى دقیق و بى‌طرفانه انجام شود، حالا بیم آن می‌رود که حفظ آبروى نظام پزشکى کشور در اولویت قرار داشته باشد و صلاح کار آن باشد که به شیوه معمول قصورات را به گردن «دیگرى» و در این مورد احتمالا «اجنبى» بیاندازیم.

نمى‌دانم وزیر محترم بهداشت هم با شما هم‌نظر هستند یا مى‌خواهند حرمت حرفه، پست، و از همه مهم‌تر عیادت‌هاى مکررشان را از مرحوم پدرم حفظ کنند. امیدوارم ایشان با شما هم‌نظر نباشند و اجازه دهند این پرونده مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نتیجه،‌‌ همان‌گونه که به سمع ایشان می‌رسد اعلام شود نه آن‌گونه که به مصلحت است.