صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کارگردان دنباله فیلم « بلید رانر » انتخاب شد / هریسون فورد بار دیگر در نقش اصلی ظاهر می شود

کارگردان دنباله فیلم « بلید رانر » انتخاب شد / هریسون فورد بار دیگر در نقش اصلی ظاهر می شود

2 1 2015227131810

دومین فیلم «بلید رانر» را دنی ویلنو، کارگردان صاحب سبک کانادایی می‌سازد و هریسون فورد بار دیگر در نقش اصلی پلیس این فیلم ظاهر خواهد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آنا، دنی ویلنو فیلم‌ساز کانادایی که این روزها با آثاری مانند فیلم نامزد اسکار «سوختگان» و همچنین تریلر‌های «زندانیان» و «دشمن» اعتباری بیش از پیش برای خود کسب کرده است، کارگردانی دنباله اثر علمی-تخیلی شاخص سال 1982 ریدلی اسکات، «بلید رانر» را عهده می‌شود.

هالیوود ریپورتر صبح جمعه گزارش داد که هریسون فورد، بازیگر نقش اصلی «بلید رانر» بار دیگر در قالب شخصیت ریک دکارد که یک بلید رانر (پلیس مأمور از میان بردن آدم‌ماشینی‌های موسوم به رپلیکنت) است، ظاهر خواهد شد. این فیلم را دنی ویلنو، فیلم‌ساز 48 ساله کانادایی نامزد جوایز سزار و بفتا کارگردانی خواهد کرد. شرکت آلکن انترتینمنت این فیلم را تولید می‌کند و ریدلی اسکات از تهیه‌کنندگان فیلم است.

فیلم اصلی «بلید رانر» اقتباسی از رمان علمی تخیلی فیلیپ ک. دیک (1982-1928) با عنوان «آیا اندرویدها خواب گوسفند برقی می‌بینند؟» بود. همپتون فَنچر از نویسندگان فیلم‌نامه «بلید رانر» قبلی و ریدلی اسکات کارگردان آن ایده فیلم جدید را داده‌اند و فَنچر فیلم‌نامه را با همکاری مایکل گرین از نویسندگان فیلم‌نامه «پرومتئوس 2» و «فانوس سبز» نوشته است.

داستان دومین فیلم «بلید رانر» که هنوز عنوان قطعی آن اعلام نشده است، چند دهه پس از پایان فیلم اصلی اتفاق می‌افتد و هریسون فورد در نقش ریک دکارد همچنان به دنبال ماشین‌های رپلیکنت می‌گردد.

دنی ویلنو متولد 1967 در کبِک کانادا است و از سال 1988 با ساختن یک سریال مستند تلویزیونی وارد حرفه کارگردانی شده و فیلم‌هایی مانند «گرداب»، «پلی‌تکنیک»، «سوختگان»، «زندانیان» و «دشمن» را ساخته و این روزها فیلم‌برداری درام جنایی «سیکاریو» را با بازی امیلی بلانت، بنیسیو دل‌تورو و جاش برولین به پایان برده است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها