صفحه اصلی > گزارش ویژه : معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1934 الی 1944 }

معرفی و دانلود موسیقی فیلمهایی که موفق به دریافت اسکار بهترین موسیقی شده اند { 1934 الی 1944 }

one night of love 08

یکی از جذاب ترین شاخه های اسکار در هر سال ، موسیقی متن است که آثار ماندگاری را نیز به خود دیده است. آثاری که در سالهای بعد بارها در برنامه ها و حتی فیلمهای سینمایی به کار گرفته شدند و گاهاً حتی مشهورتر از فیلمهای سینمایی شده اند!

اینبار در گزارش ویژه مووی مگ در چندین مطلب دنباله دار ، تمام فیلمهایی که در تاریخ مراسم اسکار برنده اسکار بهترین موسیقی متن شده اند را معرفی کردیم و به همراه آن، قطعه مشهوری از آنان را نیز برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از شنیدن آنها لذت ببرید.

 

1934 : موسیقی فیلم یک شب عشق (One Night Of Love) : نخستین اسکار موسیقی تاریخ مراسم اسکار به ویکتور شرتزینگر و گاس کان برای فیلم موزیکال « یک شب عشق » رسید که حال و هوایی اپرایی داشت. در این سال رقابت جذابی میان موسیقی این فیلم و « The Lost Patrol » با آهنگسازی مک اشتانیر وجود داشت.

دانلود فایل

informer the 1929 001 man wanted poster 00m v5u

 1935 : موسیقی فیلم خبرچین ( The Informer ) : در این سال مکس اشتاینر که سال گذشته رقابت را به شرتزینگر و گاس کان در فصل جوایز اسکار باخته بود، توانست برای فیلم « خبرچین » اسکار بهترین موسیقی را دریافت نماید. وی در این سال رقیب سرسختی از جمله اریک کورنگلد داشت که از او به عنوان پدر موسیقی فیلم در تاریخ سینما یاد می کنند.

دانلود فایل

 anthony adverse photo1

1936 : موسیقی فیلم آنتونی ادورس (Anthony Adverse) : در این سال اریک کورنگلد توانست برای ساخت موسیقی فیلم « آنتونی ادورس » برنده اسکار شود و جالب آنکه در آن سال رقیب او یعنی مکس اشتاینر با دو نامزدی به نظر می رسید که شانس بیشتری از او برای دریافت اسکار داشته باشد که چنین نشد.

دانلود فایل

 0014ve 08

1937 : موسیقی فیلم یکصد مرد و یک دختر (One Hundred Men and a Girl) : یکی از عجیب ترین اسکارهای بهترین موسیقی در این سال اهدا شد. در این سال جایزه اسکار به چارلز پروین که مدیر استودیو موسیقی یونیورسال بود اهدا شد. در این فیلم لئوپلد استکوفسکی بزرگ در نقش خودش حضور داشت و قطعات مشهور کلاسیکی از چایکوفسکی و موزارت را اجرا کرد و در نهایت نیز اسکار بهترین موسیقی به این فیلم رسید!

دانلود فایل

 The Adventures of Robin H0021

1938 : موسیقی فیلم ماجراجویی های رابین هود ( The Adventures of Robin Hood ) : در این سال نیز اریک کورنگلد برای موسیقی فیلم « ماجراجویی های رابین هود » اسکار بهترین موسیقی را دریافت کرد. سالی که به نظر نمی رسید رقیب مهمی هم برای این فیلم وجود داشته باشد.

دانلود فایل

the wizard of oz e1342289972406

 1939 : موسیقی فیلم جادوگر شهر از (The Wizard of Oz) : موسیقی هربرت استاتهارت برای فیلم « جادوگر شهر از » نه تنها در این سال بلکه در تاریخ سینما نیز ماندگار شد و از آن به عنوان یکی از بهترین های سینما یاد می شود. استاتهارت در این سال رقیب های سرسختی از جمله مکس اشتاینر و آلفرد نیومن را در کنار خود می دید.

دانلود فایل

 7558470232 032b7707da b00

 1940 : موسیقی انیمیشن پینوکیو (Pinocchio ) : این نخستین بار بود که موسیقی یک انیمیشن متعلق به کمپانی والت دیزنی موفق به کسب اسکار می شد. این اتفاق آغازگر حضور فعال کمپانی دیزنی در حوزه موسیقی بود که با افتخارات بسیاری همراه شد.

دانلود فایل

 V16devil02b

 1941 : موسیقی فیلم شیطان و دنیل وبستر (The Devil and Daniel Webster) : در این سال برنارن هرمان مشهور موفق شد برای نخستین بار اسکار موسیقی را برای فیلم فانتزی و متفاوت « شیطان و دنیل وبستر » دریافت نماید. در این سال او با « همشهری کین » نیز در میان نامزدها حضور داشت.

دانلود فایل

 Now Voyager 1 1600x900 c 00

 1942 : موسیقی فیلم حالا ، مسافر (Now, Voyager ) : در این سال بار دیگر مکس اشتاینر که در سالهای گذشته بارها نامش در میان نامزدهای بهترین آهنگسازان اسکار حضور داشت، توانست برای ساخت موسیقی فیلم مشهور « حالا ، مسافر » اسکار را بدست بیاورد و رقبایی از جمله آلفرد نیومن را کنار بزند.

دانلود فایل

 songofbernadet00943 120520120212

 1943 : موسیقی فیلم آهنگ برنادت (The Song of Bernadette) : در این سال به نظر می رسید که آلفرد نیومن با ساخت موسیقی « آهنگ برنادت » بیشترین بخت را برای اسکار داشته باشد. فیلم مذکور در فصل جوایز یکی از موفق ترین ها بود و برای نیومن نیز اسکار به ارمغان آورد.

دانلود فایل

SinceYouWentAway2233

 1944 : موسیقی فیلم زمانی که تو رفتی (Since You Went Away) : درام جنگی « زمانی که تو رفتی » در شاخه های زیادی در اسکار آن سال نامزد شده بود اما در تنها بخشی که موفق به دریافت جایزه شد، موسیقی فیلم بود که باز هم به مکس اشتاینر رسید بود.

دانلود فایل


صدف محمدی

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها