صفحه اصلی > زرین سینمایی هفته : از روحِ سرگردان خانه بازیگر مشهور تا چاقوکشی در سینما / زرین سینمایی هفته (236)

از روحِ سرگردان خانه بازیگر مشهور تا چاقوکشی در سینما / زرین سینمایی هفته (236)

کیانو ریوز

آقا ما باز دو سه هفته نبودیم. این سویه ها از هر ور دارن فشار وارد میکنن به ما و میفرستنمون قرنطینه و درگیری و اینجوریا! دیگه بدون فوت وقت بریم سر تمشک و لوح هامون که حسابی رو دستمون باد کرده!

Zarinاولین لوح زرین هفته را تقدیم مهندس کیانو ریوز می کنیم که خبر رسیده 70 درصد درآمدش از بازی در فیلم «رستاخیزهای ماتریکس» را به مبارزه با بیماری سرطان اختصاص داده است.

خب دیگه این حرکت خداییش لوح گرفتن داره دیگه! این حرکت ریوز هم مال امروز دیروز نیستا، یکی دو دهه است که این بنده خدا همینجوری داره زندگی میکنه منتها الان شبکه های اجتماعی و رسانه ها پر رنگ تر شدن و برای همین بیشتر دیده میشه.

به هر روی، ما این جا به دلیل آنچه «سلبریتی درست و حسابی» می نامیم، لوح زرینی را به مهندس کیانو ریوز تقدیم می کنیم و امیدواریم که همیشه همینطوری خیر بمونه و وقتی مثل امروز اسمش شنیده میشه، با کلی دعا و آرزوی خوب ملت همراه باشه. بابت این حرکتش هم از خیر این «رستاخیزهای ماتریکس» می گذریم و ولش می کنیم به امان خدا.

بیژن بیرنگ

Zarinآقا در هفته ای که گذشت بیژن بیرنگ همینجوری خیلی یهویی و ناگهانی اومد توی مصاحبه از مردم عذرخواهی کرد. حالا بابت چی؟ بابت این که توی این چند دهه اخیر سریال هایی مثل «خانه سبز» رو ساخت و بی دلیل به مردم امید واهی داد.

آقای بیرنگ گفت:« ما اومدیم اون موقع می گفتیم خونه باید سبز باشه و خانواده باشه و با نداری بسازین اما همون زمان هم همه داشتن به ریش ما می خندیدن و چمدون هاشون رو می بستن و از ایران میرفتن و یه عده هم داشتن واسه خودشون میخوردن!»

بهرحال، ما این جا به دلیل آنچه که «صداقت پس از مرگ سهراب» می نامیم، لوح زرینی را به آقای بیرنگ تقدیم می کنیم که حداقل این قدر شهامت داشت که بیاد و مستقیم بگه ما داشتیم برنامه هایی مغایر با واقعیت جامعه می ساختیم و تحویل شما می دادیم.

Michael Sheen0

Zarinدر هفته ای که خیرخواه ها زیاد شده بودن، مایکل شین هم از راه رسید و گفت از این به بعد درآمد در بخش بازیگری را صرف حمایت از افراد نیازمند خواهد کرد تا به آرزوهاشون برسن و زندگی خوبی داشته باشند.

شین قبلا 66 هزار دلار کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان ولزی آکسفورد اهدا کرده بود و برای کمک به افراد بی خانمان، دو خانه خودش رو هم فروخته بود تا بتونه بودجه یک موسسه رو تامین کنه.

از این رو، ما به دلیل آنچه که «قلب شیر سلبریتی جماعت» می نامیم، لوح زرینی را به داش مارتین تقدیم می کنیم و امیدواریم که ایشون هم مثل کیانو ریوز همیشه همینجوری خبرای خوب بده و ما هم حالمون جا بیاد!

اکتاویا اسپنسر

68466آقا در هفته ای که گذشت، سرکار خانم اکتاویا اسپسنر اومد و در یک مصاحبه گفت که خانه اش روح داره!

خانم اسپنسر در توضیح این مسئله گفت:«والا این جا تو خونه یه روحی داریم واسه خودش ول میچرخه..گاهی بازیش میگیره چراغ خاموش میکنه! یه وقتایی با هم میشینم شیش خبیث بازی می کنیم و خیلی پایه باشه آب آناناس هم میزنه و بعدش بدون اینکه بچه پر رو بازی در بیاره میره میخوابه و دلیلشم اینه که ما حد و حدودی داریم و دیگه خیلی به پر و پای هم نمی پیچیم!»

ما هم این جا به دلیل آنچه که «عقل که نباشد جان در عذاب است» می نامیم، تمشک زرینی را به خانم اسپنسر تقدیم می کنیم و امیدواریم که ایشون و اون روح سرگردانی که در خانه اش می چرخد بالاخره یکی بشن و زندگی خوبی رو در کنار هم آغاز کنند. اتفاقاً آقا جان ما هم گاهی میگه که روح بابابزرگ مون که «خان ذره» نام داشت این ورا می چرخه اما ما که ندیدیم تا بحال!

چاقوکشی در پردیس سینمایی کوروش

68466در هفته ای که گذشت، ملت رفته بودن سینما داشتن «گشت ارشاد 3» رو نگاه می کردن که یک دفعه چند تا اوباش با چاقو افتادن به جان هم و عربده کشی!

چیزی که ما تو ویدئو دیدیم این بوده که اون یارو چاقو به دسته خیلی شیک از سالن سینما خارج میشه و میره رد کارش! بعدشم که نفهمیدیم اصلا چی شد، دستگیرش کردن؟ نوازشش کردن؟ نفهمیدیم!

به هر روی، ما این جا به دلیل آنچه که «چاقوکشی در سینما» می خوانیم، به چاقوش معرکه تمشک زرینی تقدیم می کنیم و البته به مسئولین سالن هم تمشکی دیگر اهدا می کنیم تا بدانند که علاوه بر پخش کردن فیلم، مسئولیت های دیگری هم دارند که یکی از آن ها پیش بینی شرایط اضطراری در سالن است.

رامبد جوان

68466آقا ما هی میخواییم به این رامبد جوان کار نداشته باشیم اما بدتر از بهروز افخمی، ول نمیکنه ما رو مجبور میکنه که براش تمشک زرین کنار بزاریم هر هفته.

دو سه هفته پیش بود که استاد اومد و یه محصولی رو میخواست تبلیغ کنه. تا اینجای کار همه چیز خوب و اوکیه و مشکلی وجود نداره اما بزرگوار اومد گفت:« ببینید ملت… شرایط اقتصادی الان شیر تو شیره و می بینید که همه چیز گرونه… پس بیایید بهتون یه سری رژیم های لاغری یاد بدم که کمتر خرج کنید و کمتر بخورید دیگه! این چه زندگی برای خودتون درست کردین هی میخوایین غذا بخورین و خرج کنید آخه!»

هیچی دیگه، ما هم این جا به دلیل آنچه که «روتو برم بشر!» می نامیم، تمشک زرینی را به رامبد جوان تقدیم می کنیم و امیدواریم که دیگه بعد از چند سال دیگه واقعاً باید بی خیال این جور کارها بشه… شما بلند میشی میری کانادا بچه ات رو به دنیا میاری بعد میای ایران واسه ملت رژیم لاغری و این چیزها رو تبلیغ میکنی؟ ولمون کن دیگه مهندس تو هم!

جشنواره فیلم فجر  

68466آخرین تمشک زرین هفته را هم تقدیم برگزار کنندگان جشنواره فیلم فجر در سال 1400 می کنیم که نیومده حاشیه هایشان پررنگ آغاز شده و هیچکس هم وضعیت رو گردن نمی گیره!

اول کاری که کلی فیلم از جشنواره خارج کردن و هرچی فیلم باقی مونده ارگانی…بعدشم که یه منتقد اومده در مورد یه فیلمی که هنوز نمایش داده نشده صحبت کرده و حالا سازنده هاش اومدن میگن:«آقا ما فیلم رو تحویل جشنواره و هیئت انتخاب دادیم، این از کجا اومده فیلمو دیده؟!» و کلی اتفاق ریز و درشت که خوشگل و مجلسی نشون میده امسال با بد جشنواره ای طرف هستیم!

به هر روی، ما این جا به دلیل آنچه که «حاشیه پر رنگ تر از متن» می نامیم، تمشک زرین را به برگزار کنندگان جشنواره فجر تقدیم می کنیم که نشون دادند به سنت های جشنواره پایبند هستند و نمی توانند یک جشنواره ساده را بدون حاشیه و مشکلات جانبی برگزار کنند. دیگه ما هم کم کم باید بریم تمشک هامون رو چند برابر کنیم که جشنواره فجر کم کم داره از راه میرسه…

 

ذره بین  

* شما می‌توانید گزینه‌های ” لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر”  سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم! 

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت ” مووی مگ ” به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به صفحه اینستاگرام مووی مگ بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها