صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : واکنش سلبریتی ها به خبر درگذشت ملکه الیزابت دوم

واکنش سلبریتی ها به خبر درگذشت ملکه الیزابت دوم

ملکه الیزابت

فیلمسازان، هنرمندان و سلبریتی‌های دنیا به درگذشت «ملکه الیزابت دوم» انگلستان واکنش نشان دادند. او پس از ۷۰ سال نشستن بر تخت سلطنت در ۹۶ سالگی درگذشت.

«آزی آزبورن» می‌نویسد: «در کنار مردم کشورم سوگوار درگذشت بزرگ‌ترین ملکه خود هستم.» او اضافه می‌کند: جشن‌های خیابانی وقتی تاج سلطنت به او رسید را به یاد می‌آورم. همیشه بخشی جدانشدنی از رشد در انگلستان است.»

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، «دوران دوران» گروه پاپ انگلیسی بیانه‌ای طولانی منتشر کرده و می‌نویسد: «او زندگی‌اش را وقف مردم کرد و در طول سلطنتش الگویی فوق‌العاده برای دنیا بود.»

صفحه رسمی «خرس پدینگتون» در توییتر می‌نویسد:‌ «به خاطر همه‌چیز متشکرم خانم.»

«جیسون آیزاکس» بازیگر فیلم‌های «هری پاتر» می‌نویسد: «بدرود اعلیحضرت. در دوران معاصر هیچ جنبه‌ای از خانواده سلطنتی منطقی نیست اما با این حال این ملکه، ملکه ما، طبق قانون نانوشته ما حکمرانی کرد و مانع فروپاشی کامل کشور شد: دولت و ارتش به او تعلق داشت و مادرخوانده افسانه‌ای ما بود.»

«ویلیام شتنر» بازیگر «پیشتازان فضا» می‌نویسد: «از اینکه مطلع شدم اعلیحضرت ملکه الیزابت درگذشته بسیار اندوهگین شدم.»

«باب ایگر» مدیر کمپانی والت دیزنی می‌نویسد: «دنیا یک فرد خارق‌العاده را از دست داد، ملکه الیزابت. من همیشه به انرژی، فداکاری، سرسختی او… احساس عمیق وظیفه‌شناسی‌اش… و این واقعیت که او کارش را دوست داشت و مردمش او را دوست داشتند، احترام می‌گذاشتم. پایان واقعی و غم انگیز یک دوران.»

«دنیل کریگ» بازیگر فیلم‌های «جیمز باند» می‌گوید: «من، مانند بسیاری دیگر، از خبر امروز عمیقاً اندوهگین شدم و برای یاد خانواده سلطنتی، عزیزان او و همه کسانی که دوستش داشتند دعا می‌کنم.»

کریگ و «ملکه الیزابت دوم» در سال ۲۰۱۲ و در زمان برگزاری المپیک تابستانی با یکدیگر دیدار کرده بودند.

«شاپرک خرسندی» کمدین ایرانی-بریتانیایی می‌گوید: «تا به حال به صفحه اول گذرنامه خود نگاه کرده‌اید؟ به عنوان یک پناهجوی سابق، هرگز استقبال شدن از من برای انتخاب این کشور به عنوان میهن را بدیهی نمی‌دانم. اعلیحضرت ملکه نماد آزادی و امنیت برای من به عنوان یک دختر خردسال بود. هرگز فراموش نمی‌کنم.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها