25740 L16x9001

Zarinآقا ما دو هفته ای نبودیم و رفته بودیم یه سفری و برگشتیم خدمتتون با ستون زرین های هفته. حالا یه هفته نبودیم کلی اتفاق افتاده!

اولین لوح زرین هفته رو بی برو برگرد تقدیم میکنیم به اصغر آقای فرهادی که دو دستی گرفت قله رو و دومین اسکار رو برای خودش و سینمای ایران به ارمغان آورد. اصغر فرهادی با فیلم «فروشنده » توانست در اسکار 2017 جایزه بهترین فیلم خارجی رو از آن خودش کنه و کلی ملت رو خوشحال و سرحال کنه.

حالا این وسط یه سری هم اومدن به جای خوشحالی و پایکوبی، میگن اسکار سیاسی بوده و ارزش نداشته و فلان. آقا اسکار گرفتیم دیگه حالا چه سیاسی چه غیرسیاسی! همین هم که هست... چند سال دیگه ازت نمی پرسن که اسکارو چجوری گرفتی که، میگن اصغر آقای ما 2 تا اسکار داره!

از این رو، ما به دلیل آنچه که « بزرگترین افتخار آفرینی برای سینمای ایران » می نامیم، لوح زرینی را به اصغر آقای فرهادی تقدیم می کنیم که رسما رفته بالا بالاها و هرچقدر هم که بعضی ها سعی کنن، نمیتونن بیارنش پائین!

 20 1453636322411

Zarinدر هفته ای که مراسم اسکار برگزار شد و برای سازنگان « لالا لند » شام کوفت شد و هیچکس لب بهش نزد، یک شرکت لس آنجلسی به همراه سرکار خانم فریدا پینتو که بازیگر فیلم « میلیونر زاغه نشین » بوده، تصمیم گرفت تا باقیمانده شام اسکار که همچین شام تر و تمیز و لوکسی هم محسوب می شد رو میان افراد نیازمند پخش کنه و گرسنگان رو سیر کنه. ظاهراً همین اتفاق باعث شده حدود 800 نفر سیر بشن؛ اونم با شام اسکاری!

از این رو، ما به دلیل آنچه که « کمک به بندگان خدا » می نامیم، لوح زرینی رو به آن شرکت لس آنجلسی و خانم پینتو تقدیم می کنیم که این اتفاق رو رقم زدن و حداقل تونستن یک شب شکم یک آدم نیازمند رو سیر کنند. ما اینجا میگیم شام عروسی خوردن داره اما فکر کنم شامِ اسکار باحال تر باشه!

 20 14536363224

68466آقا در هفته ای که گذشت خب، مهمترین رویداد سینمایی ایران و جهان یعنی اسکار برگزار شد. اما مهمترین اتفاق این دوره از جشنواره پایان بندی آن بود که کلی ماندگار شد.

داستان از این قراره که آقای وارن بیتی و خانم فی داناوی تشریف آوردند تا جایزه بهترین فیلم سال رو اهدا کنند که گفتند فیلم « لالا لند » هست. اما بعد از اینکه بچه های « لالا لند » اومدن بالا و شروع کردن از زن و بچه شون تشکر کردن و سرخوش شدن، یکدفعه کاشف بعمل اومد که ای داد! فیلم « مهتاب » برنده جایزه بهترین فیلم شده و پاکت رو اشتباهی دادند دست بیتی و داناوی. هیچی دیگه آقا، لالا لندی ها مجبور شدن برن پائین تا بچه های « مهتاب » بیان بالا جایزه شون رو بگیرن. البته کسی خیلی نفهمید بچه های « مهتاب » روی صحنه چه گفتند چون همه بُهت زده شده بودند!

ما هم اینجا خیلی کم پیش میاد به مدیریت اجرای برنامه اسکار تمشک اهدا کنیم اما ظاهرا باید اینبار اینکارو انجام بدیم. از این رو، به دلیل آنچه که « سوتی اسکاری » می نامیم، تمشک زرینی را به برگزار کنندگان مراسم و آن بنده خدایی که شبیه مت دیمون هم هست و مسئول پاکت ها بوده تقدیم می کنیم. حالا اون شب ما نگران شده بودیم نکنه پاکت اصغر آقا رو هم اشتباهی آورده باشن!

 20 145363632241105

68466در هفته ای که گذشت، طبق معمول جناب پرویز پرستویی عزیز در اینستاگرامشان متن انتقاد آمیزی منتشر کردند که خلاصه اش این می شد : « با کسی که عقل نداره و نمی فهمه صحبت نکنید! امضاء شوپنهاور!

ما که سر از کار جناب پرستویی در نیاوردیم. کلا فضای مجازی ایشان پر شده از متن های کنایه آمیز به این و آن که عجیب ترینشون هم مربوط به مسعود کیمیایی و فیلم « قاتل اهلی » بود که اصلا نیازی به ورود به دعوای تهیه کننده و کارگردان نبود اما ایشان از خیر این یکی هم نگذشتند!

ما اینجا کلی حال می کنیم با ایشون و بازیهای خاطره انگیزشان، اما تا اطلاع بعدی به دلیل آنچه که « بای دیفالت گیر دادن » می نامیم، تمشک زرینی را به ایشان تقدیم می کنیم و امیدواریم که کمتر در فضای مجازی از خجالت این و آن در بیایند. به خدا خوب نیست شما قاطی هر مسئله ای بشید؛ خوبیت نداره بزرگوار.

 image 13951210590 img08171900

68466در هفته ای که گذشت جناب آقای علی عسگر ، رئیس محترم سازمان صدا و سیما در یک مصاحبه عنوان کردند که به فیلمهای " غیر ارزشی " تیزر رایگان نمی دهیم و تازه پوستشون رو هم می کنیم!

ایشان در این مصاحبه فرمودند که خود بر و بچ صدا و سیما یک هیئت دارند که فیلمها رو بررسی می کنند و مهم هم نیست که فیلم پروانه نمایش داشته باشه نداشته باشه، صاحب داشته باشه نداشته باشه، بلکه خودشون باید تشخیص بدن که میشه تیزر از تلویزیون پخش بشه یا نه.

حالا این وسط چیزی که ما داریم بهش فکر می کنیم این هست که چند وقت پبس به هر شکلی که بود، سینماگران ایرانی رو از پخش تیزرهایشان در یه سری شبکه ماهواره ای منع کردند و گفتند که باید حتما تیزرشان در صدا و سیما پخش شود. حالا هم صدا و سیما میگه که ما خودمون تشخیص میدیم که چی پخش بشه و نشه! الان تکلیف فیلمی که صدا و سیما خوشش نیاد تبلیغاتش رو پخش کنه چی میشه دقیقا!؟

بهرحال، ما اینجا به دلیل آنچه که « سلیقه ای رفتار کردن مدیران صدا و سیما » می نامیم، تمشک زرینی را به سیاست گذاری عمومی این سازمان تقدیم می کنیم که فیلمهای سینمای ایران رو نه براساس پروانه نمایششان، بلکه بنا به سلیقه خودشان انتخاب کرده و برایشان تیزر در نظر می گیرند و معتقد هم هستند که خیلی کار باحالیه! اون بدبختی که فیلم تهیه کرده و فیلمشم حالا به هر دلیل، مورد علاقه بر و بچ صدا و سیما نیست هم بره واسه خودش دیگه!

 150513949

68466آقا آخرین تمشک زرین هفته رو هم دو دستی تقدیم محمدرضا گلزار می کنیم که یک مصاحبه ای انجام داده و گفته که مسعود فراستی بدردنخورترین آدم سینمای ایرانه و من کلی برای سینما سوداور هستم و چندتایی داستان دیگه.

آخه برادر من، این چه نوع صحبت کردنی هست که شما انجام میدی!؟ مسعود فراستی خوب یا بد ، کارش نقد سینماست و درسته که هرچیزی می بینه بهش 0 میده و کلی هم بد دهان هست، اما دیگه شما برای سینما خط و نشون نکش که مردم می فهمن و من فلانم و تازه ظاهراً قبول هم کردید که قابل قیاس با تام کروز هستید! ( رجوع شود به مصاحبه ایشان )

از این رو، ما به دلیل آنچه که « آب که سر بالا رفت... » می نامیم، تمشک زرینی را به محمدرضا گلزار تقدیم می کنیم که اینم قاطی کسانی شد که میگن من عالیم و اونی که نقدم میکنه فاجعه هست. بزرگواری که اتفاقا پولسازی و دم شما هم گرم، اما دیگه حالا اون بنده خدا هندیه یه چیزی گفت که شما قابل قیاس با تام کروز هستی، خودت این وسط چی فکر میکنی؟!

 

ذره بین            

* شما می توانید گزینه های " لوح زرین بگیر یا تمشک بگیر" سینمایی یا تلویزیونی تان را به ما معرفی کنید تا آنها را در همین بخش معرفی کرده و جوایزشان را تقدیمشان کنیم!

این مطلب بصورت اختصاصی برای سایت " مووی مگ " به نگارش درآمده و برداشت از آن جز با ذکر دقیق منبع و اشاره به سایت مووی مگ، ممنوع بوده و شامل پیگرد قانونی می گردد.

به خانواده بزرگ جامعه مجازی مووی مگ بپیوندید