صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : سم مندز: کارگردان «جیمز باند» بعدی باید یک زن باشد!

سم مندز: کارگردان «جیمز باند» بعدی باید یک زن باشد!

سم مندز

در حالی که هنوز بازیگر «جیمز باند» بعدی پس از «دنیل کریگ» انتخاب نشده، «سم مندز» کارگردان «اسکای‌فال» (Skyfall) می‌گوید یک فیلمساز زن باید بر روی صندلی کارگردانی قسمت بعدی بنشیند.

مندز که به تازگی «امپراطوری نور» (Empire of Light) را در جشنواره تورنتو اکران کرده و سابقه کارگردانی «اسکای‌فال» و «اسپکتر» (Spectre) را در چندگانه باند دارد، در مصاحبه جدیدی با «ددلاین» می‌گوید وقت آن رسیده یک فیلمساز زن «جیمز باند» را کارگردانی کند. «باربارا بروکلی» تهیه‌کننده باند پیش‌تر تأکید کرده بود که بازیگر بعدی جاسوس بریتانیایی «یک مرد باقی می‌ماند» اما می‌تواند از هر نژادی باشد.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، مندز می‌گوید: «[دنیل کریگ] جان دوباره‌ای به چندگانه بخشید، اما این چندگانه به قدری بزرگ است که به سختی می‌توان یک بازیگر جوان‌تر را جانشین او کرد.»

این کارگردان تأکید می‌کند: «اجازه دهید به گونه‌ای دیگر بگویم: به نظر من بازیگری که نقش باند را بازی می‌کند تکامل پیدا خواهد کرد، کارگردان باید تکامل پیدا کند. به نظر من فوق‌العاده خواهد بود که یک زن باند را کارگردانی کند. فکر می‌کنم فوق‌العاده خواهد بود.»

«کری فوکوناگا» فیلم «وقتی برای مردن نیست» (No Time to Die) را در سال ۲۰۲۱ ساخت و «لاشانا لینچ» را در نقش یک مأمور ۰۰۷ زن معرفی کرد. کریگ سال گذشته در مصاحبه با «ریدیو تایمز» گفته بود که باند نباید تغییر جنسیت دهد: «پاسخ این سؤال بسیار ساده است. باید نقش‌های بهتری برای زنان و بازیگران رنگین‌پوست خلق کنند. چرا باید یک زن نقش «جیمز باند» را بازی کند وقتی که بهتر است نقشی به خوبی «جیمز باند» وجود داشته باشد، اما برای یک زن؟»

بروکلی می‌گوید: «او می‌تواند هر رنگ پوستی داشته باشد، اما مرد است. به اعتقاد من برای زنان باید شخصیت‌های جدیدی خلق شود – شخصیت‌های زن قوی. اما علاقه‌ای به جایگزین کردن یک زن با یک شخصیت مرد ندارم. به نظر من زنان بسیار جذاب‌تر از این هستند.»

«ادریس البا» اخیراً هرگونه مذاکره برای جانشینی با کریگ را تکذیب کرد و گفت بازی در نقش باند «هدف» او نیست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها