2 1 2016131202513

يك مرد دیوانه شد تا ثابت کند تمام فیلم‌های آدام سندلر به هم مرتبط‌ هستند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، شان کوهن که یکی از کاربران فعال یوتیوب است، تک تک فیلم‌های آدام سندلر را تماشا کرده تا بتواند وجود «عالم سندلر» را اثبات کند. تا به حال کسی چنین از خودگذشتگی مهمی نکرده بود!

کوهن متوجه شد که تمام فیلم‌های کمدی سندلر به نحوی از طریق جملات، شخصیت‌ها، خطوط داستانی و جوک‌هایی که تکرار می‌شوند با هم مرتبط هستند. این تئوری توطئه‌ای است که از زمان به وجود آمدن ادعاهای مرموز در مورد ایلومیناتی تا به حال، مانند آن دیده نشده است.

این تئوری اولین بار وقتی شکل گرفت که کوهن متوجه شد شخصیت دن آکروید در فیلم «50 قرار اول» به کمپانی‌ای به نام کالاهان اتوز در شهر سنداسکی واقع در ایالت اوهایو اشاره می‌کند. این همان شرکتی است که شخصیت آکروید در فیلم «تامی کوچولو» هم در آن کار می‌کند. بعد از آن، او به شخصیت «تام 10 ثانیه‌ای» فیلم «50 قرار اول» توجه کرد که از همان بیماری از دست رفتن حافظه کوتاه مدتی مبتلاست که شخصیت درو بَریمور در این فیلم گرفتار آن بود. او از فیلم «مخلوط‌شده» هم سر درمی‌آورد و درست همان وضعیت را دارد: این فیلم 10 سال بعد اکران شد و سندلر و بریمور در آن بازی کردند.

این آغازِ پایان بود؛ ویدیوهای کوهن در یوتیوب همینطور بیشتر و بیشتر در اعماق دنیایی عجیب از ارتباط سینماتیک فرو می‌روند. در این تئوری، کوهن حتی تیره‌ترین بخش‌های کمدی‌هایی که راب اشنایدر در آن‌ها بازی کرده را هم مورد بررسی قرار می‌دهد و متوجه می‌شود که چند جمله او در فیلم‌های مختلف تکرار شده‌اند. او حتی به دورانی که سندلر و اشنایدر در «پخش زنده شب» مجری بودند و آلبوم‌های کمدی خود سندلر هم می‌پردازد.

این بدون شک یکی از خارق‌العاده‌ترین تئوری‌های دنیای سینمايي است. شبکه‌ای پیچیده که خود سندلر آن را با دقت طراحی کرده؟ یا فقط نویسندگی بی‌حوصله؟ تصمیم با شماست.