16 3 16 111032download

استیون اسپیلبرگ و هریسون فورد بار دیگر دست‌به کار شدند تا این‌بار قسمت پنجم «ایندیانا جونز» را به سینمای جهان عرضه کنند.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، کمپانی دیزنی سه شنبه اعلام کرد که پنجمین «ایندیانا جونز» تاریخ سینما از جولای سال 2019 در سینماهای سراسر جهان اکران خواهد شد.

فورد که اکنون در دهه هفتم زندگی خود به سر‌ می‌برد، برای نخستین بار سال 1981 در فیلم «مهاجمان صندوق گمشده» شخصیت باستان‌شناس ماجراجو را به جهانیان معرفی کرد.

آلن هورن رئیس کمپانی دیزنی در این رابطه گفت : «ایندیانا جونز یکی از بزرگترین قهرمانان سینمایی تاریخ است و ما بی‌صبرانه منتظریم که بازگشت او برپرده سینما را در سال 2019 ببینیم

این فیلم که هنوز عنوانی برایش انتخاب نشده است، درست 11 سال پس از «ایندیانا جونز و پادشاهی جمجه بلورین» به سینما می‌آید. هریسون فورد در آن فیلم در کنار شایا لباف و کارن آلن بازی می‌کرد.

کمپانی دیزنی از بازگرداندن نقش‌های به یادماندنی فورد به سینما تجربه بسیار خوبی دارد. این شرکت به تازگی در فیلم «جنگ ستارگان : نیرو برمی‌خیزد» هان سولو با بازی فورد را به سینما ارائه کرد که با فروشی بالای دو میلیارد دلار سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد. بازیگر «فراری» سال 1977 نخستین بار در نقش هان سولو ظاهر شده بود.

چهار فیلم قبلی از مجموعه فیلم‌های «ایندیانا جونز» در مجموع بیش از 2 میلیارد دلار در سرتاسر جهان فروش داشته‌اند.

خبر ساخت قسمت جدید «ایندیانا جونز» خیلی زود یکی از 10 موضوع محبوب توئیتر شد، اما نظرات در این باره متفاوت بود. بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی به شوخی از سن و سال بالای هریسون فورد برای ایفای نقش می‌گفتند و حتی برخی عنوان «ایندیانا جونز و آلزایمر» را برای فیلم برگزیدند.